بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ، تلویزیون ال جی بهتره یا سامسونگ، AU8000 با Nano80

۱۴۰۰/۵/۱۸

تلویزیون می تواند ویژگی هایی را در خود داشته باشد که برای یک محیط و یا یک کاربری کارایی به نسبت بهتری را به نست تلویزیونی دیگر ارائه دهد. برای نمونه تلویزیون با پنل VA برای تماشای فیلم ها و یا تماشای تصویر در محیط کم نور و همچنین تماشا از روبه رو فوق العاده است در حالی که زاویه دید کمی دارد و وقتی از کناره ها تماشا شود کیفیت وروشنایی تصویر کاهش پیدا می کند. به هر صورت تلویزیونی که پنل VA را داشته باشد خصوصیات این پنل را ارائه داده و نقطه ضعف و یا نقطه قوت تلویزیون به شمار نمی رود. خریدار و یا کاربر باید با اطلاعاتی کامل تلویزیون را خریداری کند. در این نوشته ما تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 و تلویزیون سامسونگ کریستالی AU8000 را مورد بررسی قرار می دهیم. این دو مدل از تلویزیون های ال جی و سامسونگ می توانند مشخصات و قیمتی بسیار نزدیک به هم داشته باشند از این رو برای مقایسه گزینه هایی ایده ال به حساب می آیند.

 

 تلویزیون ال جی بهتره یا سامسونگ، پنل VA یا پنل IPS

پنل IPS تا حدی زمان پاسخگویی کمی دارد و می تواند برای تصاویر پرسرعت ایده آل باشد. از طرفی در این پنل آرایش پیکسلی افقی بوده و می تواند مقداری ضربات را تحمل کند( البته تا حدی). پنل IPS زاویه دید بالایی را داشته و برای گیمینگ گروهی و یا خانواده های پرجمعیت که از کناره ها هم به تلویزیون تماشا می کنند، بهترین گزینه خواهد بود.  از طرفی VA پنلی با آرایش پیکسلی عمودی است که زاویه دید کم ولی کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق بالایی دارد و برای فیلم ها ایده آل است. حالا IPS یا VA/ تلویزیو نانو80  دارای پنل IPS و تلویزیون AU8000 دارای پنل VA می باشد. 

 

عمق نمایش رنگ در تلویزیون ال جی و سامسونگ به چه صورت است؟

در هر دو تلویزیون عمق نمایش رنگ برابر با 8 بیت است. این دو مدل از رنج LED می باشند و شرکت های سازنده تلویزیون های LED با را عمق داده 8 بیتی روانه بازار می کنند. هر چه عمق نمایش داده بیشتر باشد رنگ های بیشتری نمایش داده می شوند. عمق پنل تلویزیون اولد مانند تلویزیون اولد ال جی C1 برابر با 10 بیت است و این تلویزیون رنگ های بیشتری را نمایش می دهد. در زمینه رنگ هر دو به مانند هم می باشند و تفاوتی بین آن ها دیده نمی شود.

 

روشنایی تصویر و شفافیت المان های رنگی، ال جی بهتره یا سامسونگ

در تلویزیون AU8000 و تلویزیون Nano80 از نورپردازی Edge استفاده شده است و از یک آرایش برد LED و یک تعداد لامپ LED برخوردار می باشند. روشنایی تصویر در این تلویزیون تا 400 نیت می رسد و می توانند کارایی بالایی از شفافیت تصویر را ارائه دهند. روشناسیی برای فرمت های دینامیکی لازم است. فرمت های دینامیکی انواعی مختلف دارند که در این تلویزیون باید ببینیم از چه فرمت هایی پشتیبانی می شود.

 

فرمت های دینامیکی در تلویزیون نانو یا کریستال، مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی

فرمت HDR10+ در تلویزیون سامسونگ AU8000 پشتیبانی می شود و ال جی نانوسل نانو80 هم از فرمت HDR10 Pro پشتیبانی می کند. تقریبا این دو فرمت در یک رنج می باشند و می توان گفت که این فرمت ها کیفیت و جذابیت زیادی را دارند و برای نمایش باید پنل روشنایی کافی را داشته باشد. این فرمت به 1000 تا 4000 کاندلا روشنایی نیاز دارند و حالا که روشنایی پنل برابر با 400 نیت است، اینگونه تصاویر چگونه نمایش داده می شوند؟

 

Dynamic Tonmapping در تلویزیون سامسونگ و ال جی، AU8000 vs Nano80

 تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 و تلویزیون کریستالی سامسونگ AU8000 از پردازش داده به روش Mapping استفاده می کنند. داده های مربوط به فرمت HDR که دارای روشنایی بیشتری به نسبت پنل می باشند می توانند مقداری تیره تر نمایش داده شوند. در روش قدیمی یعنی Clipping این داده ها حذف می شدند و از دایره نمایش خارج بودند. شما می توانید این فرمت ها را از طریق میان بر هایی هانند نتفلیکس و...دانلود کرده و تماشا کنید. 

 

فرکانس تصویر 60 هرتز  در هر دو تلویزیون نانوسل Nano80 و کریستال AU8000

 فرکانس تصویر 60 هرتز، فرکانسی استاندارد در نظر گرفته می شود. در این فرکانس محتوا یا فریم ها 60 بار باز نمایش می شوند تا نویز و بلور از تصویر حذف شود. محتوای موجود در بازار دارای نرخ فریم 24، 25، 30 و 60 فریم هستند که این فرکانس به خوبی آن ها را پشتیبانی می کند. کیفیت تصویر 4K در این تلویزیون با این نرخ فرکانس بسیار شفاف ارائه می شود و این تلویزیون ها در زمینه فرکانس با هم تفاوتی را ندارند. 

 

کارایی در محیط روشن و کم نور، تفاوت تلویزیون کریستالی و نانوسل

 تلویزیون ممکن است در محیط روشن و یا کم نور استفاده شود. در تلویزیون AU8000 که از پنل VA استفاده شده است، میزان کنتراست بیشتر بوده و این تلویزیون برا نمایش فیلم ها جذابیت بیشتری را ایجاد می کند.  هر دو تلویزیون دارای یک میزان روشنایی هستند و شیشه صفحه نمایش آن ها از نوع نیمه براق است و این یعنی این تلویزیون ها در محیط پر نور به مانند هم عمل می کنند. 

 

ورودی و خروجی ها در تلویزیون های ال جی و سامسونگ، مقایسه AU8000 و Nano80

تلویزیون AU8000 دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB ، پورت شبکه، آنتن و اپتیکال است و در آن از کامپوننت و کامپوزیت خبری نیست اما تلویزیون ال جی Nano80 دارای پورت های کامپوننت و کامپوزیت را دارد. تعداد پورت های HDMI و USB و ... در این تلویزیون هم به مانند تلویزیون AU8000 می باشد. در هر دو تلویزیون از قابلیت بازگشت صوتی یعنی HDMI eARC استفاده شده است که برای انتقال صدای با کیفیت تر از تلویزیون به ساندبار ها و یا اسپیکر ها به کار می رود. 

 

صدا و توان صوتی 20  وات در هر دو تلویزیون مورد مقایسه

توان صوتی در هر دو تلویزیون برابر با 20 وات است. هر دو از دالبی دیجیتال و DTS پشتیبانی می کنند و هر دو نیز دارای پورت HDMI ARC می باشند. این تلویزیون به لحاظ صدا و سیستم صوتی تفاوتی با هم ندارند و نمی تواند یکی بر دیگری را در این زمینه ترجیح داد.

 

سیستم عامل تایزن یا WebOS، تفاوت سیستم عامل در تلویزیون های ال جی و سامسونگ

 به وضوح کارایی و کاربری تلویزیون Nano80 برای قابلیت های هوشمند بیشتر و راحتی است. این تلویزیون از WebOS استفاده می کند که سرشار از برنامه و میانبر است. تایزن هم کارایی بالایی را دارد اما خوب WebOS می تواند راحت تر و سریع تر باشد. امکانات و قابلیت های هوشمند و پشتیبانی از برنامه برای هر دو یکی می باشد. 

 

تلویزیون سامسونگ بهتره یا ال جی

 تلویزیون سامسونگ کریستالی AU8000 دارای کنتراست بیشتر و نمایش رنگ مشکی عمیق تر بوده و برای تماشای فیلم ها ئ یا تماشای تصاویر در محیط کم نور ایده آل است. از طرفی تلویزیون ال جی نانوسل Nano80 دارای زاویه دید بالا بوده که برای گیمینگ گروهی و یا استفاده به عنوان مانیتور و یا استفاده یک خانواده پر جمعیت فوق العاده است. این دو تلویزیون در بقیه ویژگی ها تفاوتی آنچنان ندارند

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتلویزیون پایه کنارمقایسه تلویزیون Nano80مقایسه تلویزیون AU8000تلویزیون ال ای دیتلویزیون کریستال 4K سری 8تلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha