بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی کامل تلویزیون هایسنس U7G

۱۴۰۰/۴/۲۶

تلویزیون هایسنس U7G از تلویزیون های یولد کوانتومی هایسنس است که بالاتر از تلویزیون هایسنس U6G و پایین تر از تلویزیون U8G قرار می گیرد. این تلویزیون برای هر نوع کاربری فوق العاده است. در واقع تلویزیون هایسنس U7G جایگزین مدل H8G شده است و مشخصات و امکانات به نسبت قوی تری را دارد. تلویزیون هایسنس U7G می تواند در هر محیطی کارایی بالا را داشته باشد چراکه روشنایی تصویر آن بالابوده و نورمحیط را بیشتر منعکس می کند. شما در این تلویزیون پورت HDMI ورژن 2.1 و قابلیت های کارا برای محتوای با نرخ فریم بالا را می توانید در دسترس داشته باشید. این تلویزیون از پنل VA استفاده می کند و می تواند کنتراست قابل توجهی داشته باشد، در این نوشته تلویزیون U7G از شرکت هایسنس را تحلیل و بررسی می کنیم.

 

جایگاه تلویزیون U7G در بازار 

 تلویزیون های هایسنس کیفیت نمایش تصویر بالایی را دارند و هایسنس در سال 2021 از قابلیت های منحصر به فردی در زمینه نمایش انواعی از نرخ فریم ها بالا با این تلویزیون ها استفاده کرده است. برای نمونه ورژن 2.1  از پورت HDMI را در تلویزیون های خود قرار داده و فرکانس تصویر 120 هرتز را استفاده می کند. تلویزیون هایسنس U7G می تواند با تلویزیون سونی X8500J  و تلویزیون سامسونگ QN85A رقابت کند. تلویزیون های نانوسل ال جی مانند تلویزیون Nano90 و یا تلویزیون Nano86 می توانند رقیبی برای این تلویزیون باشند اما خوب به مراتب کیفیت تلویزیون هایسنس U7G بالاتر خواهد بود.

 

صفحه نمایش VA 

VA یک نوع پنل است که بیشتر توسط شرکت هایسنس و سامسونگ استفاده می شود ال جی هم در تلویزیون های با اندازه های 50 اینچ ، 60 اینچ و 70 اینچ خود از این نوع از پنل استفاده می کند. تلویزیون هایسنس U7G با این نوع پنل زاویه دید کم و کنتراست بالایی را به نمایش می گذارد. زمان پاسخگویی این تلویزیون کم بوده و نمایش تصاویر با نرخ فریم بالا را بسیار کاربردی به اجرا می گذارد. عمق نمایش رنگ در این تلویزیون 8 بیت است که اگر FRC را اعمال کند می تواند بیشتر از 8 بیت و یعنی 10 بیت عمق نمایش داده را داشه باشد. این تلویزیون درصد بالایی از رنگ های استاندارد NTSC را نمایش می دهد. کیفیت این تلویزیون از روبه رو فوق العاده است و یکی از بهترین گزینه ها در جهت روشنایی تصویر بالا و نمایش رنگ های غنی است. 

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی

تلویزیون هایسنس U7G به واسطه نوع پنل VA دارای کنتراست بالا است. این تلویزیون از طرفی دیگر چون از تاریکی منطقه ای برخوردار است می تواند میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالایی را داشته باشد. تلویزیون هایسنس U7G دارای اندازه 5 اینچ، 65 اینچ و 75 اینچ است که در اندازه های بالاتر میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالارده تری دارد. کنتراست به تفاوت و تمایش بین مشکی و روشن گفته می شود و هرچه این میزان بیشتر باشد کیفیت نمایش تصویر هم بیشتر خواهد بود. معمولا تلویزیون های با کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق و دقیق برای نمایش تصاویر فیلم ها کاربردی تر می باشند.

 

نورپردازی و تاریکی منطقه ای

تلویزیون U7G از نورپردازی مستقیم استفاده می کند این نورپردازی دارای لامپ های ال ای دی با آرایش ماتریکسی در برد LED می باشد. تلویزیون 55 اینچ U7G دارای 72  زون ، تلویزیون 65 اینچ U7G دارای 90 زون و تلویزیون 75 اینچ هایسنس U7G دارای 120 زون می باشد. معمولا هر چه زون های تاریکی منطقه ای بیشتر باشند کنتراست و نمایش رنگ های غنی بهتر صورت می گیرد. 

 

روشنایی تصویر

تلویزیون U7G هایسنس دارای روشنایی بالایی است. هایسنس معمولا به نورپردازی در تلویزیون های خود زیاد اهمیت می دهد و به همین دلیلی در آن از نورپردازی Direct استفاده می کند. این نوع از نورپردازی شاید مقداری ضخامت تلویزیون را بیشتر موجب شود  اما در عوض کیفیت و روشنایی بالایی را ایجاد می کند. روشنایی تصویر این تلویزیون زیاد است و می تواند با کارایی بالایی محتوای SDR و HDR را نمایش دهد. اما کدامین فرمت های دینامیکی با این تلویزیون نمایش داده می شوند. 

 

 فرمت های دینامیکی ( دالبی ویژن و HDR10+)

هایسنس تنها شرکت تولید کننده تلویزیون است که در تلویزیون های خود از همه فرمت های دینامیکی پشتیبانی می کند. در تلویزیون هایسنس U7G از فرمت دالبی ویژن و HDR10+ پشتیبانی می شود. فرمت های HDR به نسبت فرمت های SDR به روشنایی  بیشتر نیاز دارند. میزان روشنایی در این تلویزیون بیشتر از 600 کاندلا بر متر مربع می باشد که با این میزان از روشنایی فرمت های کلی به خوبی با تمام جزئیات نمایش داده می شوند.

 

کارایی در محیط کم نور و پر نور

تلویزیون U7G دارای میزان انعاکاس نور بالایی است. این تلویزیون بیشتر نور محیط را منعکس می کند و موجب می شود تا کاربر در محیط روشن بیشترین کیفیت و نمایش رنگ را دریافت کند.  این تلویزیون چون از پنل VA استفاده می کند و از طرفی تاریکی منطقه ای را دارد می تواند در محیط کم نور قابلیت فوق العاده ای را به نمایش بگذارد و بیشترین جذابیت را در زمان نمایش فیلم های سینمایی ایجاد کند. 

 

 یولد و کوانتوم دات در تلویزیون های هایسنس

یولد یا کوانتوم دات در تلویزیون هایسنس موجب نمایش رنگ های غنی در تصویر می شود. در این تلویزیون از یک صفحه نانوکریستال استفاده شده است که موجب شدت بخشیدن به نورپردازی شده و جهت دهی نور را دقیق تر می کنند. یولد همان فناوری کیولد در تلویزیون های سامسونگ می باشد. تلویزیون های یولد هایسنس به نسبت تلویزیون های LED میزان روشنایی بیشتری دارند. 

 

کارایی تلویزیون U7G برای نمایش تصاویر سریع

تلویزیون هایسنس U7G دارای میزان فرکانس تصویر 120 هرتز است، این تلویزیون دارای 2 پورت HDMI ورژن 2.1 است که می توانند کیفیت تصویر 4K را در نرخ فریم 120 فریم انتقال دهند. شما می توانید با این تلویزیون هایسنس کیفیت تصویر 4k در نرخ 120 هرتز تجربه کنید . محتوای دستگاه های بلوری و یا کنسول های بازی در نرخ 120 فریم در این تلویزیون به خوبی نمایش داده می شوند و کنسول های PS5 و Xbox X به خوبی با تلویزیون هایسنس U7G پشتیبانی می شوند. تلویزیون U7G دارای قابلیت VRR است و میزان تاخیر در انتقال داده های آن کم است. نویز و بلور در تصویر به خوبی حذف شده و پردازنده Hi-View در این تلویزیون کارایی بالایی در زمینه نویز برداری و پردازش تصویر دارد. 

 

ورودی و خروجی ها

یکی از گزینه هایی که در هنگام خرید تلویزیون باید مورد توجه قرار گیرد تعداد پورت ها و ورژن آن ها می باشد. تلویزیون هایسنس U7G  دارای 4 پورت HDMI است که 2 پورت از ان ها ورژن 2.1 و 2 پورت دیگر ورژن 2.0 را دارند . پورت 2.1 دارای پهنای باند 48 گیگابایت است و می تواند رزولوشن 4k را در نرخ 120 هرتز انتقال دهد. تلویزیون با فرکانس 120 هرتز و بدون پورت 2.1 از HDMI نمی تواند کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز نمایش دهد بلکه آن را به نرخ 60 هرتز نمایش می دهد هرچند نویز برداری فوق العاده ای را اعمال می کند. این تلویزیون 2 پورت USB و دیگر پورت های کاربردی را دارا می باشد.

 

صدای همه جانبه و فراگیر

صدای این تلویزیون 20 وات است. در این تلویزیون هایسنس از دو اسپیکر استفاده شده است که هر کدام صدای 10 وات را دارند. فرمت های صوتی دالبی دیجیتال و DTS با این تلویزیون پشتیبانی می شوند. هایسنس در  آن از پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی استفاده کرده است که امکان پخش صدای همه جانبه  فراگیر بر روی ساندبار ها فراهم شده است. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
Mohammad.m.m
1401/4/3
سلام
U7g 55 inch
میتونه
120hz 4k
اجرا کنه بازی های ps5 ?
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha