بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی تلویزیون هایسنس A6G مدل 2021

۱۴۰۰/۴/۸

تلویزیون هایسنس A6G از تلویزیون های LED شرکت هایسنس است و در آن از نور پس زمینه برای روشنایی تصویر استفاده شده است. این تلویزیون فوق العاده با کیفیت است و هر اندازه از پنل آن مشخصاتی متفاوت دارد. برای نمونه اندازه 55 اینچ این مدل با اندازه 50 اینچ در برخی از ویژگی ها و قابلیت ها متفاوت می باشند. در این نوشته ما به این تلویزیون می پردازیم و قابلیت ها و کیفیت و یا مشخصات ساخت و طراحی را ارائه می دهید. هایسنس تلویزیون های کیو ال ای دی خود را با نام U…G روانه بازار کرده که در میان آن ها یک مدل فناوری DualCell را دارد که به صورت U…DG نام گرفته است. اما تلویزیون های ال ای دی این شرکت که ازفناوری ULED برخوردار نیستند به صورت A…G نامگذاری شده اند که تلویزیون هایسنس A6G و یا مدل A7G یکی از تلویزیون های این سری LED تولید 2021 هایسنس است. 

 

صفحه نمایش در تلویزیون هایسنس A6G، متفاوت با هر اندازه

پنل در تلویزیون یکی از گزینه های تاثیر گذار در ارائه کیفیت تصویر می باشد. اینکه تلویزیون چگونه تصویر را ارائه می دهد تا 70 درصد به پنل و نوع آن وابسته است. پنل تلویزیون A6G هایسنس با اندازه صفحه نمایش متفاوت می شود. در تلویزیون A6G در اندازه 50 اینچ و 60 اینچ و 70 اینچ نوع پنل VA می باشد و اندازه های 43 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ و 75 اینپ نوع پنل IPS می باشد. اما تفاوت این دو نوع پنل در چیست؟

 

تفاوت پنل IPS و VA

IPS یا In-Plane Switching به آرایش افقی پیکسل ها در صفحه پیکسلی گفته می شود که این صفحه دقیقا پشت شیشه پنل قرار داد. در این نوع آرایش پیکسل ها به صورت افقی روی هم قرار گرفته اند. یکی از وجه های این نوع از پنل زاویه دید بالا و همچنین تا حدودی ضد ضربه بودن آن است. پیکسل های افقی نور بیشتری را از کناره ها به نسبت روبه رو انتشار می دهند و به همین دلیل می تواند با زاویه به تلویزیون تماشا کرد و کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کرد. 


VA به پنلی گفته می شود که آرایش پیکسلی عمودی دارد و در کارایی درست برعکس IPS می باشد. این پنل یعنی VA دارای کنتتراست بالا می باشد ولی زاویه دید کمی دارد. شما وقتی با زاویه دید تند به تلویزیون تماشا می کنید قطعا کیفیت تصویر و روشنایی کمی را دریافت خواهید کرد. 


نمی توان گفت کدام یکی بهتر است چراکه در نهایت کاربر و نوع استفاده از تلویزیون در انتخاب این دو تاثیر می گذارد. بهر حال تلویزیون 50 اینچ و 60 اینچ یا 70 اینچ این مدل دارای پنل VA می باشند و بقیه اندازه ها زاویه دید بالا و پنل IPS را دارند. شما کدام را انتخاب می کنید!؟

 

رزولوشن تصویر در تلویزیون A6G

رزولوشن به تعداد پیکسل های صفحه نمایش گفته می شود. طبیعی است که هر چه رزولوشن بیشتر باشد معمولا جزئیات بیشتری از تصویر بر روی صفحه نمایش ارائه می شود. در این تلویزیون هایسنس رزولوشن 2160 می باشد و تعداد 8 میلیون پیکسل را در صفحه نمایش دارد. اگر مقایسه ای بین این رزولوشن و رزولوشن Full HD و یا HD کرده باشیم باید بگوییم که رزولوشن 2160 به اندزه 4 برابر بیشتر از 1080  یا Full HD و یا 8 برابر بیشتر از رزولوشن 766 یا HD می باشد. شاید اینگونه برداشت شود که همه تلویزیون های امروزی دارای رزولوشن 4K یا 2160 هستند اما خوب گزینه هایی دیگر هم در ارائه کیفیت تصویر بهتر تاثیر گذارند. 

 

نورپردازی و تاریکی منطقه ای

تلویزیون A6G از نوع LED است . این تلویزیون  دارای برد LED است  به همین دلیل به آن LED می گویند. صفحه نمایش تلویزیون A6G از نوع LCD می باشد و این دو نباید اشتباه برداشت شوند. هایسنس در این تلویزیون از نورپردازی مستقیم استفاده کرده است و غالبا تمایلی به این نوع نورپردازی دارد برای همین است که ضخامت در تلویزیون های هایسنس به نسبت برندی چون سامسونگ وی ا بعضی از تلویزیون های ال جی بیشتر است. تاریکی منطقه ای برای افزایش کنتراست و نمایش رنگ مشکی اتخاذ می شود. این فناوری به روشن شدن گروهی لامپ های برد LED مربوط می شود که در اندازه هایی از این مدل استفاده شده و اندازه هایی هم ان را ندارند. جالب است بدانید که فعلا فقط اندازه 50 اینچ این مدل دارای تاریکی منطقه ای است که خوب در نوع خود منحصر به فرد است. 

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی، مختصا برای فیلم ها

رنگ مشکی به چه معنی است؟ رنگ مشکی همان تاریکی مطلق است. اگر یک تلویزیون بتواند رنگ مشکی را به خوبی نمایش دهد به این معنی است که دقت پیکسلی بالایی را دارد. برای این منظور باید گفت که پنل VA در این زمینه با توجه به آرایش پیکسلی که دارد بهتر عمل می کند. در نتیجه اندازه های 50 ، 60 و 70 اینچ در این زمینه بهتر می باشند. برای افزایش کنتراست از تاریکی منطقه ای استفاده می شودوظاهرا فقط اندازه 50 اینچ این قابلیت را دارد. در نتیجه تلویزیون 50 اینچ هایسنس مدل 50A6G دارای بیشترین کنتراست و یا بیشترین دقت در نمایش مشکی عمیق است. رنگ مشکی و یا کنتراست بالا برای نمایش فیلم ها کاربرد دارد و شور و هیجان زیادی را در زمان نمایش فریم ها تیره ایجاد می کند. 

 

زاویه دید و قابلیت های وابسته به آن

تلویزیون A6G هایسنس برای زاویه دید هم به پنل وابسته است. در اندازه های 50 اینچ، 60 اینچ و 70 اینچ از پنل VA استفاده شده و زاویه دید کم است و بقیه اندازه ها هم با پنل IPS زاویه دید بالایی را دارند. زاویه برای زمانی کاربرد دارد که بخواهید از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوب را دریافت کنید و یا زمانی که تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده می شود پنل IPS قابلیت بالاتری را ایفا می کند. 

 

کارایی برای نمایش تصاویر سریع

تصویر سریع چیست؟ تصویر بازی های رایانه ای، تصویر دستگاه بلوری و یا به صورت کلی تصاویری که در نرخ فریم بالا تولید می شوند. برای نمونه نرخ فریم 24 فریم در ثانیه که تصویر سریع به حساب نمی آید اما خوب نرخ فریم 120 فریم در ثانیه سریع است چون در هر ثانیه 120 فریم به تلویزیون اراسال شده و تلویزیون باید آن ها را نمایش دهد. این تلوزیون هایسنس کارایی بالایی برای نمایش تصویر سریع دارد. تلویزیون هایسنس A6G از MEMC استفاده می کند تانویز و بلور کاهش یابد اما به نظر برای نرخ فریم تا 60 هرتز کاربرد دارد. 

 

فرکانس تصویر، پردازنده و محتوایی که با تلویزیون A6G پشتیبانی می شوند.

فرکانس تصویر در تلویزیون A6G برابر با 60 هرتز است. شما می توانید نرخ فریم 24 تا 60 فریم را با این تلویزیون تماشا کنید اما شاید برای نرخ فریم 120 فریم در ثانیه مقداری نویز و بلور در تصویر تشکیل شود. محتوای موجود در بازار از نرخ 24 تا 60 فریم را دارند هر چند کنسول های بازی و یا دستگاه ها بلوری می توانند محتوای با نرخ 120 فریم تولید کنند. پردازنده در این تلویزیون Hi-View نام دارد. این پردازنده بسیار سریع و دقیق است و کارایی آن در نمایش تصاویر گیمینگ ثابت شده است. 

 

ورودی و خروجی ها تلویزیون A6G

تلویزیون 60 اینچ A6G دارای 3 پورت HDMI است که بقیه اندازه های این مدل دارای 4 پورت HDMI می باشند. به هر صورت امری عجیب به نظر می رسد. A9G هایسنس از 2 پورت USB، پورت آنتن، پورت شبکه، پورت اپتیکال و ... برخوردار می باشد.

 

صدا و توان صوتی

تلویزیون 43 اینچ هایسنس 43A6G دارای توان صوتی 14 وات با دو اسپیکر 7 واتی است و دیگر اندازه ها توان 16 وات را دارند که با دو اسپیکر 8 واتی ارائه می شود. تمام اندازه های این مدل از دالبی اتمس و  دالبی دیجیتال پشتیبانی می کنند. یکی از پورت های در این تلویزیون هایسنس ویژگی بازگش صوتی را دارد که برای انتقال صدا به ساندبار و یا به اسپیکر جانبی کاربرد دارد

 

طراحی و جذابیت ظاهری

کیفیت ساخت در تلویزیون A6G بی نظیر است. این تلویزیون از پلاستیک و فلز ساخته شده است. طراحی آن پایه کنار است و رنگ قاب آن مشکی می باشد. در آن دو پایه V شکل وزن آن را نگه داشته و از لرزش تلویزیون جلوگیری می کنند. باید بگوییم که تلویزیون پایه کنار با ساندبار رابطه ای خوب دارد پس اگر در کنار این تلویزیون از ساندبار استفاده شود قطعا از نمای ظاهری زیبای آن کاسته نمی شود. میزان حاشیه پنل 0.9 سانتیمتر و میزان ضخامت هم 7.1 سانیتمتر می باشد. این تلویزیون هم بر روی میز و هم بر روی دیوار نصب می شود. 

 

قابلیت های هوشمند برای اولین بار با اندروید در تلویزیون های هایسنس 2021

 اندروید را دیگر همه کاربران آشنایی دارند. این سیستم عامل در تلویزیون A6G دارای سرعت بالا و قابلیتی فوق العاده است. تمام ویژگی های هوشمند از مرورگر وب گرفته تا اشتراک و پخش محتوا را برای شما انجام می دهد. ریموت کنترل آن طرحی استاندارد دارد و قابلیت های صوتی را نیز پشتیبانی می کند. 

 

جایگاه در بازار و رقابت با دیگر برند ها و مدل ها

تلویزیون هایسنس A6G پایین تر از مدل A7G قرار می گیرد و تلویزیون میان رده LED بدون فناوری در میان تلویزیون های هایسنس می باشد. این تلویزیون می تواند رقیبی برای تلویزیون شیائومی 4S باشد. در واقع به نسبت برند های دیگر کیفیتی پایاپا به اجرا می گذارد. تلویزیون ال جی UP7550 و یا مدل UP7750 و همچنین تلویزیون های سری AU سامسونگ مانند تلویزیون AU8000 و یا تلویزیون AU7000 می توانند رقیبی برای تلویزیون هایسنس اندرویدی A6G باشند.

 

 قیمت و خرید تلویزیون هایسنس A6G

 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha