بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ Q70A و تلویزیون سامسونگ فریم LS03T

۱۴۰۰/۴/۲۲

تلویزیون فریم منحصر به فرد ترین تلویزیون سامسونگ است که اغلب مخاطبانی خاص دارد. سامسونگ این تلویزیون را در سری سبک زندگی روانه بازار کرده است و بدون شک نه تنها کاربرد نمایش تصویر و صدا بلکه کارایی و کاربردی فراتر دارد. سامسونگ در سال 2020 تلویزیون فریم LS03T  را در اختیار کاربران قرار داد. ما در اینجا این تلویزیون فریم را با تلویزیون کیولد Q70A مورد مقایسه قرار می دهیم. اساسا تلویزیون فریم سامسونگ مدل LS03T باید با تلویزیون های فریم یعنی تلویزیون اولد ال جی GX و یا G1 مورد مقایسه قرار داده شود چراکه طراحی هر دو مورد گالری می باشد. تلویزیون سامسونگ Q70A با تلویزیون فریم سامسونگ LS03T دارای ویژگی هایی مشترک است  و می خواهیم کارایی آن ها در نمایش تصویر و یا کیفیت صدا و دیگر جوانب مورد بازبینی دقیق قرار دهیم.

 

صفحه نمایش VA

سامسونگ به استثنای تلویزیون کیولد 2021 مدل Q80A در همه تلویزیون های خود از پنل VA استفاده کرده است. این دو تلویزیون هم دارای پنل VA با آرایش پیکسلی عمودی می باشند. این نوع از پنل یک سری از ویژگی های مثبت را به تلویزیون می بخشد و یک سری ویژگی منفی را نیز ایجاد می کند. این واقعیت که هیچ فناوری به صورت کاملا پخته و ایده آل نیست را باید در ذهن داشته باشیم. پنل VA کنتراست بالایی را ایجاد می کند ولی زاویه دید کمی دارد به گونه ای که شما وقتی از کناره ها با  زاویه تند به تلویزیون تماشا کنید، کیفیت و روشنایی تصویر کاهش پیدا می کند. پنل VA برای نمایش فیلم ها فوق العاده است و بیشترین کیفیت صتویر را از روبه رو دارد.  عمق نمایش رنگ در این تلویزیون ها برابر با 8 بیت است که باید تلویزیون 16.7 میلیون رنگ را نمایش دهد اما گزینه های دیگری این میزان را کاهش می دهند و همیشه درصدی از رنگ های استاندارد NTSC نمایش داده می شود. در اینجا آنچه مربوط به صفحه نمایش و صفحه پیکسلی می باشد زمان پاسخگویی است. به مدت زمانی که یک پیکسل تغییر رنگ می دهد زمان پاسخگویی(Response Time) می گویند که درهر دو تلویزیون تقریبا این مدت زمان یکی است. 

 

 نورپردازی Dual LED

سامسونگ هم در تلویزیون فریم LS03T و هم در تلویزیون Q70A از نورپردازی Edge استفاده کرده است. فناوری Dual LED هم در هر دو تلویزیون وجود دارد. این فناوری به این صورت است که در آن به جای یک لامپ LED در هر نقطه از دو لامپ LED استفاده شده است که یکی نور سفید برفی و دیگری نور زرد را منتظر می کند. این فناوری موجب افزایش نمایش رنگ های متنوع و تمایز بین رنگ های کم رنگ و پر رنگ می شود. از یک طرف این دو تلویزیون در این زمینه مشترک هستند و رنگ های تصویر با کارایی بیشتر نمایش داده می شود و از طرفی دیگر تلویزیون فریم LS03T و تلویزیون Q70A و تلویزیون Q60A و دقیقا مدل های هم رده سال 2020 دارای این قابلیت و فناوری می باشند. 

 

کیولد فناوری ارتقای رنگ

کیولد به معنای پردازش نور نقطه ای است که به ان کوانتوم دات هم می گویند. کیولد یک صفحه با ذرات نانوکریستال است  که این صفحه در بین برد LED و صفحه پبکسلی قرار می گیرد و نور را شدت و دقت می بخشد. به هر صورت با این فناوری رنگ ها با اشباعیت بیشتری نمایش داده می شوند. تلویزیونهای کیولد سری Q دارای این فناوری می باشند و تلویزیون فریم LS03T هم از این فناوری برخوردار است. البته در بازار به تلویزیون فریم LS03T به اشتباه کیولس QLESS هم می گیوند که به معنای کلمه این معنی را می دهد که این تلویزیون فناوری کیولد را ندارد.

 

کیفیت نمایش رنگ در هر دو تلویزیون تقریبا برابر است اما باید گفت که تلویزیون فریم LS03T نیاز به کالیبراسیون دارد.

 

فناوری تاریکی منطقه ای

تاریکی منطقه ای فناوری است که به جهت ارتقای کنتراست در تلویزیون ها و برد LED اتخاذ می شود. هیچکدام از این تلویزیون ها دارای این فناوری نیستند و کنتراستی که دارند به همان صفحه نمایش VA مربوط می شود. این تلویزیون ها از فناوری UHD Dimming به عنوان جایگزین تاریکی منطقه ای استفاده می کنند که زیاد کارایی به اندازه تاریکی منطقه ای ندارد. Local Dimming از خاموش و روشن شدن لامپ های LED به صورت گروهی ایجاد می شود و در آن نقاط روشن روشن تر و نقاط تاریک تاریک تر می شوند.

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی، جذابیت برای نمایش فیلم های سینمایی

کنتراست در تلویزیون فریم سامسونگ LS03T بیشتر از کنتراست در تلویزیون Q70A است. این تلویزیون فریم جذابیت بالایی برای نمایش فیم های سینمایی دارد و یکی از برترین تلویزیون های موجود در بازار است. شما زمانی که  به تماشای فیلم های سینمایی می نشینید و تصویر هم فریم ها تیره دارد، تلویزیون فریم کارایی بهتری برای نمایش اینگونه تصاویر دارد. رنگ مشکی هم در تلویزیون فریم بهتر نمایش داده می شود. این تلویزیون سفید و تاریک و یا روشن و تاریک را به خوبی از هم تفکیک می کند و صفحه نمایش ان تصویر یک دست با مرزی مشخص به دست می دهد. در زمینه کنتراست و نمایش رنگ مشکی تلویزیون فریم LS03T کارایی بهتری به نسبت تلویزیون Q70A دارد.

 

میزان کنتراست در تلویزیون فریم سامسونگ LS03t یعنی تصویر سمت راست بیشتر از کنتراست تلویزیون Q70A یعنی تصویر سمت چپ می باشد

 

زاویه دید و کیفیت تصویر از کناره ها

زاویه دید به زاویه ای گفته می شود که شما نسبت به صفحه نمایش در زمان تماشای تصویر خواهید داشت. معمولا تلویزیون تا 178 درجه زاویه دید دارند اما باید عنوان کنیم که از یک مرزی مشخص به بعد کارایی و کیفیت نمایش شروع به کاسته شدن می کند. هر دو تلویزیون در اینجا دارای پنل VA هستند و زاویه دید کم و برابری را دارند. البته مقداری زاویه دید در تلویزیون LS03T بیشتر است و زاویه ای بیشتر لازم دارد تا رنگ ها و یا روشنایی کاهش پیدا کند. 

 

زاویه دید در هر دو تلویزیون کم است اما در بین این دو مدل میزان زاویه دید تلویزیون فریم سامسونگ LS03T بیشتر است.

 

 کیفیت مونتاژ صفحه نمایش و صفحه پیکسلی مدولار

صفحه نمایش تلویزیون توسط دستگاه هایی در کارخانه تولیدی پرس می شوند. در این جریان مقداری کارایی تلویزیون متاثر شده و و هر چند یک پنل را استفاده می کنند اما در نهایت کیفیت تصویری را که ارائه می دهند از هم متمایز می شود. برا اینکه مشخص شود که کدام تلویزیون از کیفیت مونتاژ بهتری برخوردار است از رنگ خاکستری استفاده می کنند. برای این منظور یک فریم تصویر خاکستری را بر روی تلویزیون نمایش می دهند. اگر تصویر خاکستری در تمام صفحه نمایش یک دست بود یعنی تلویزیون کیفیت مونتاژ بالایی را دارد. در اینجا تلویزیون LS03T دارای کیفیت مونتاژ پنل بالاتری به نسبت تلویزیون Q70A می باشد. 

 

تصویر سمت راست برای تلویزیون فریم LS03T و تصویر سمت چپ برای تلویزیون Q70A می باشد. مشاهده می کنید که نمایش رنگ خاکستری در تلویزیون فریم یکدست تر است و از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد.

 

کارایی برای محیط کم نور و پر نور

نور محیط تاثیر زیادی در دریافت تصویر توسط کاربر می گذارد. صفحه نمایش یا دارای شیشه براق و یا شیشه نیمه براق است. هر دو تلویزیون در اینجا دارای صفحه نمایش نیمه براق می باشند. صفحه نمایش این تلویزیون ها مقداری از نور محیط را بازتاب می دهد اما کافی نیست. معمولا این تلویزیون ها را نباید روبه روی پنجره و یا منبع نور نصب کرد. اما برای محیط کم نور و یا تاریک، هر دو تلویزیون فوق العاده می باشند. چون هر دو از پنل VA استفاده می کنند می تواند جزئیات بیشتری را در فضای کم نور ظاهر سازند. تلویزیون فریم سامسونگ LS03T در محیط کم نور کارایی بهتری به نسبت تلویزیون Q70A دارد. 

 

هر دو تلویزیون می توانند میزان از نورمحیط را منعکس کنند. به هر صورت در هر دو نوع شیشه پنل نیمه براق است و در این زمینه زیاد تفاوتی را ندارند

 

فرکانس تصویر و فرمت هایی که این تلویزیون ها می توانند پشتیبانی کنند.

فرکانس تصویر در هر دو تلویزیون 120 هرتز است. این میزان از فرکانس در تلویزیون بیشترین مقدار است. نرخ نوسازی 120 هرتز راحت تر و بهتر می تواند نویز و بلور در تصاویر را حذف کند. امروزه محتوای 24 فریم تا 60 فریم در بازار وجود دارند که این تلویزیون ها به خوبی آن ها نمایش می دهند. محتوی 120 فریم هم با این تلویزیون ها با کارایی بالایی نمایش داده می شود چراکه از پورت HDMI ورژن 2.1  برخوردار بوده و  این پورت می تواند کیفت 4K در نرخ 120 فریم را انتقال دهد. 

 

تصاویر گیمینگ و یا تصاویر بلوری با این تلویزیون ها

تصاویر گیمینگ و یا تصاویر سریع نیاز به ورودی با پهنای باند گسترده، فرکانس تصویر بالا و قابلیت های دیگر دارند که خوشبختانه این دو تلویزیون سامسونگ به خوبی از آن ها برخوردار می باشند. هم تلویزیون فریم LS03t و هم تلویزیون Q70A دارای فرکانس تصویر 120 هرتز، زمان پاسخگویی کم صفحه نمایش، ویژگی VRR و قابلیت Free Synce و همچنین پورت HDMI 2.1 می باشند. این تلویزیون هر گونه تصاویری را با کارایی بالا نمایش می دهند. کنسول های بازی مدرن و یا دستگاه بلوری به خوبی می توانند کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 فریم را بر روی این تلویزیون ها به اجرا بگذارند.

با توجه به داده های بدست  آمده  می توان گفت تلویزیون فریم LS03T دارای تاخیر در انتقال داده کمتر بوده و می تواند جذابیت بیشتری برای تصویر بازی و یا تصاویر با هرتز بالا داشته باشد.

 

صدای متفاوت و پیشتازی تلویزیون فریم سامسونگ

صدای تلویزیون Q70A توان20 وات را دارد و با دو اسپیکر ارائه می شود. این تلویزیون از ویژگی های صوتی بارزی مانند کیوسمفونی و یا صدای متناسب برخوردار است که صدا را همه جانبه و 3 بعدی می کند. این تلویزیون از فرمت های دالبی دیجیتال و DTS پشتیبانی می کند که در اکثر محتوا موجود می باشند. در این تلویزیون از پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی eARC استفاده شده است که می توان شما از صدایی فراگیر بر روی ساندبار ها بهرمند کند. از آن طرف تلویزیون فریم سامسونگ LS03T همه این ویژگی های تلویزیون Q70A را دارد ولی به جای توان صوتی 20 وات از توان صوتی 40 وات برخوردار است که 20 وات آن با ساب ووفر ارائه می شود . نتیجه اینکه کیفیت و توان صوتی در تلویزیون فریم سامسونگ LS03T بیشتر می باشد.

 

ورودی و خروجی ها، منحصر به فرد بودن با تلویزیون فریم LS03T

هر دو تلویزیون در زمینه تعداد پورت ها و یا ورژن آن ها یکی بوده و در این زمینه تفاوتی را ندارند. تلویزیون LS03T دارای یک کانکت باکس است اما پورت های تلویزیون Q70A روی قاب تلویزیون قرار گرفته اند.  پورت HDMI شماره چهارم در هر دو تلویزیون دارای ورژن 2.1 می باشد ودیگر پورت ها ورژن 2.0 را دارند. 

 

پورت ها در تلویزیون LS03t به یک باکس وصل می شوند که این باکس هم با یک کابل به تلویزیون وصل می شود. در تلویزیون Q70A پورت ها در کناره قاب تلویزیون می باشند.

 

 طراحی و دیزاین، منحصر به فرد ترین ها انتخاب می کنند.

این دو تلویزیون طراحی متمایز و متفاوتی را دارند. تلویزیون فریم سامسونگ با طراحی سبک زندگی یا Life Style روانه بازار شده و تلویزیون سامسونگ هم طراحی AirSlim دارد. میزان ضخامت در تلویزیون فریم برابر با 4.3 سانتیمتر و در تلویزیون Q70A برابر با 2.8 سانتیمتر می باشد. میزان حاشیه پنل در هر دو تلویزیون برابر با 1.2 سانتیمتر است. کیفیت ساخت در هر دو مورد فوق العاده است اما تلویزیون فریم کیفیت ساختی به نسبت بهتر دارد. پایه در تلویزیون فریم دارای سطحی صاف است که با فاصله زیاد از هم نصب می شوند و این تلویزیون پایه کنار خواهد بود. اما پایه ها در تلویزیون Q70A دو تایی بوده و با فاصله نزدیک از هم نصب می شوند و تلویزیون را وجهی پایه وسط می بخشند. به تلویزیون فریم سامسونگ LS03T تنها یک پورت وصل می شود و تمام پورت ها حتی پورت برق به یک باکس وصل شده که می توان باکس را در هر جایی قرار داد. از نظر طراحی و دیزاین تلویزیون فریم منحصر به فرد است و برای نصب بر روی دیوار و ایجاد یک دکوراسیونی بی نظیر بی رقیب است. هر دو تلویزیون دارای رنگ مشکی بوده و قاب و پایه یک رنگ می باشند. تلویزیون Q70A هم ضخامت قاب کمی دارد و بر روی دیوار نمای جذابی را خواهد داشت.

حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون LS03T برابر با 1.2 سانتیمتر است. فریم این تلویزیون قابل تعویض بوده و در رنگ ها مختلف موجود است که می توان آن را تعویض کرد.

 

حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون Q70A برابر با 0.9 سانتیمتر است.

 

پایه های تلویزیون LS03T صاف می باشند و این تلویزیون بر روی میز جذابیت بالایی را دارد و تمام قاب آن یک دست ضخامت دارد

 

تلویزیون Q70A در اصل پایه کنار است ولی پایه های آن بسیار نزدیک به هم وصل می شوند و از این نظر پایه وسط هم در نظر گرفته می شود. پایه ها را با قابی صفحه ای مطابق تصویر بالا پوشانده اند.

 

شاید تلویزیون فریم سامسونگ LS03T مقداری ضخیم به نظر برسد اما میزان ضخامت آن از حداکثر ضخامت بیشتر تلویزیون ها کمتر است.

 

میزان ضخامت تلویزیون سامسونگ Q70A در تصویر بالا نشان داده شده است.

.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون فریم سامسونگ مقایسه تلویزیون فریم سامسونگ LS03T تلویزیون دوآل ال ای دی مقایسه تلویزیون Q70A تلویزیون 120 هرتز تلویزیون پنل VA تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha