بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی کامل تلویزیون سامسونگ Q60A

۱۴۰۰/۱/۲۴

تلویزیون سامسونگ Q60A جایگزین مدل Q60T شده است. تلویزیون سامسونگ Q60A چه تفاوت ها و شباهت هایی را با تلویزیون Q60T دارد.  تلویزیون Q60T زیاد مورد استقبال قرار نگرفت و شاید به این دلیل بود که دیرتر وارد بازار شده است و یا اینکه کاربران زیاد با آن آشنایی نداشته اند. معمولا هنگام خرید تلویزیون مطالعه و تحقیق لازم است. کاربر اگر قصد خرید یک تلویزیون را دارد بایستی در مورد مشخصات و ویژگی های آن تحقیق کند تا از تلویزیون استفاده ای بهینه را داشته باشد. در این نوشته ما تلویزیون کیو 60 آ را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تلویزیون کیو 60 آ همانند مدل سال قبل یعنی تلویزیون سامسونگ کیو 60 تی از فناوری کیولد استفاده می کند. این تلویزیون از یک لایه برای ارتقای سطح نمایش رنگ بر خوردار است. کیولد در این تلویزیون، رنج  نمایش رنگ NTSC را افزایش داده است و می تواند تصاویر را پر رنگ تر از فریم های ارسالی از منبع به تلویزیون، نمایش دهد.  این تلویزیون در زمینه کیفیت تصویر، صفحه نمایش، کنتراست، ورودی و خروجی، طراحی و قابلیت های هوشمند به چه صورت است و چه برتری هایی بر مدل سال قبل دارد؟

 

 

تلویزیون Q60A سامسونگ

طراحی منحصر به فرد در تلویزیون کیو 60 آ سامسونگ 2021

 

کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ کیو 60 آ

در این تلویزیون کیفیت تصویر با رزولوشن 4K نمایش داده می شود. در صفحه نمایش این تلویزیون تعداد 8 میلیون پیکسل وجود دارد و به دلیل تراکم پیکسلی بالا، نمایش جزئیات، بسیار کاربردی ارائه می شود. در این تلویزیون از فرمت های دینامیکی و انواعی از محتوا پشتیبانی می شود. خوب این تلویزیون همانند تلویزیون سال قبل یعنی تلویزیون Q60T از فرکانس تصویر 60 هرتز برخوردار است. این میزان از فرکانس می توان از نرخ فریم 60 فریم در ثانیه و 24 فریم در ثانیه به خوبی پشتیبانی کند. برای تصاویر 120 فریم در ثانیه شاید مقداری نویز و بلور را داشته باشد که با چشم غیر مسلح قادر به دیدن آن نخواهیم بود.

 


در آن تصاویر با فریم 24 به صورت 3:2 نمایش داده می شود. یعنی فرکانس تلویزیون تعداد 12 فریم را 2 برابر و تعداد 12 فریم دیگر را 3 برابر نمایش می دهد تا در نهایت 60 فریم در ثانیه را نمایش داده باشد. این میزان از ناهماهنگی زیاد جالب نیست  که در همه تلویزیون های با فرکانس تصویر 60 هرتز یا 50 هرتز وجود دارد. تصویر با فریم ریت 60 فریم در ثانیه هم با این تلویزیون سازگاری خوبی دارد و امروزه این فریم های تصویر فراوان می باشند. فریم ریت به میزان فریم هایی گفته می شود که از دستگاه پخش به تلویزیون اراسال می شود.

 


در این تلویزیون ازپردازنده کریستال 4K استفاده شده است. این پردازنده دقیقا همان پردازنده سال قبل می باشد. نویز و بلور تصویر در آن به خوبی برداشته می شود و سرعت بالایی در پردازش داده های پویا دارد. فرمت HDR10+ بالاترین فرمتی است که در تلویزیون های سامسونگ پشتیبانی می شود. این فرمت شبیه دالبی ویژن است اما شاید یک سطح کیفیت پایین تر داشته باشد. تلویزیون Q60A همانند مدل سال قبل از آن پشتیبانی می کند.

 


نورپردازی Dual LED با آرایش Edge

 در این تلویزیون از نورپردازی با آرایش Edge استفاده شده است. همانند تلویزیون سال قبل از لامپ هایی دوتایی برای نورپردازی استفاده شده  که تاثیر زیادی در ارائه رنگ های غنی گذاشته است. با این نوع نورپردازی Dual LED می گویند. در آن از لامپ زرد و سفید استفاده شده است و همین امر دامنه نمایش رنگ را بعد از کالیبره کردن تصویر افزایش داده است. 

 

ورودی و خروجی  تلویزیون سامسونگ Q60T

 در این تلویزیون از 3 پورت HDMI و 2 پورت USB استفاده شده است. همانند دیگر تلویزیون های سامسونگ در  این تلویزیون از پورت کامپوزیت و کامپوننت استفاده نشده است. در آن پورت اپتیکال و پورت HDMI شماره سوم در پشت تلویزیون و بقیه پورت ها در کناره قاب تلویزیون می باشند. شما می توانید  با استفاده از HDMI با ویژگی ARC/eARC بسیاری از قابلیت ها را بر روی این تلویزیون پیاده کنید، برای نمونه می توانید به واسطه این پورت صدا از طریق ساندبار ها پخش کنید. این پورت از فرمت های صوتی با کیفیت تری پشتیبانی می کند و شور و هیجان را در کاربران ایجاد خواهد کرد.

 


صدای 20 وات در تلویزیون Q60A همانند تلویزیون سامسونگ Q60T

در این تلویزیون از صدای 20 وات بهره گرفته شده است. در آن از ویژگی های صوتی متمایز با تلویزیون سال قبل استفاده شده است. این تلویزیون ویژگی Bluetooth  Audio و OTS را ندارد اما در تلویزیون سامسونگ Q60T این ویژگی ها وجود نداشت. OTS یا object Tracking Sound همان صدای دالبی اتمس می باشد که نسخه ای که تلویزیون Q60A پشتیبانی می کند از نوع Lite می باشد. دیگر فرمت های صوتی چون دالبی دیجیتال و DTS با آن به خوبی پشتیبانی می شود. 

 

قابلیت های هوشمند با تایزن ورژن 6.0 در تلویزیون 2021 سامسونگ کیولد Q60A

تلویزیون سامسونگ Q60A ازتایزن به عنوان رابط هوشمند استفاده می کند. این تلویزیون در نوع خود بی نظیر است و استفاده از آن بسیار آسان می  باشد. در آن از سیستم عامل های دیگر به خوبی پشتیبانی می شود و در نتیجه کاربران اپل و اندروید می توانند به خوبی از این تلویزیون استفاده کرده و محتوا را به اشتراک بگذراند. این تلویزیون دارای میانبر هایی برای دانلود محتوای با کیفیت بالا است. ریموت در آن هوشمند بوده و با ریموت سال قبل متفاوت است. در آن از سلول خورشیدی استفاده شده است که با نور آفتاب شارژ می شود. یک سوکت هم برای شارژ در آنتهای آن در نظر گرفته شده است.

 

 

 

طراحی منحصر به فرد و جذاب تر Q60A

در سال 2020 سامسونگ در تلویزیون های خود از طراحی Boundless استفاده می کرد. در این نوع طراحی 3 طرف تلویزیون کمترن حاشیه صفحه نمایش را داشت. سامسونگ در سال 2021 در تلویزیون های خود از طراحی AirSlim استفاده می کند. این طراحی در این تلویزیئون به کار نرفته است. ضخامت این تلویزیون 4 سانتیمتر است اما تلویزیون با طراحی Airslim دارای ضخامت 2.7 سانتیمتر می باشد. پایه های این تلویزیون فوق العاده جذاب بوده و به عبارتی پاگرد هم به ان گفته می شود. پایه های بیشتر بر میز تلویزیون مماس می شوند و به صورت V شکل نیستند. این پایه های کشویی هستند می توانند با ارتفاع کم و یا زیاد اتخاذ شوند. از آنجه که برای نصب آن ها به پیچ نیازی نیست جمع کردن و یا پیاده کردن تلویزیون را آسانتر می کنند. چون در آن پورت ها در کناره قاب هستند، می توان در صورت نصب بر روی دیوار به آن ها دسترسی داشت. 

 

 

طراحی منحصر به فرد و جذاب تر Q60A

پایه های کشویی و جذابف مدیریت کابل، بدنه پلاستیکی و طرح دار در تلویزیون Q60A سامسونگ 2021

 

 

طراحی منحصر به فرد و جذاب تر Q60A

 

بدنه مقاوم ساخته شده از پلاستیک و پایه هایی که از میزان لرزش و یا Wobble تلویزیون می کاهند.

 

 

جمع بندی

می توان گفت که تلویزیونسامسونگ Q60A سامسونگ به نسبت تلویزیون سامسونگ Q60T تولید سال 2020 این شرکت تفاوت هایی کم دارد. میزان نمایش رنگ در تلویزیون سال 2021 بیشتر است اما کنتراست تلویزیون قبل تر یعنی تلویزیون سال 2020 بیشتر می باشد. پایه ها، ریموت کنترل و جزءی از جنبه طراحی در تلویزیون Q60A جذابیتی بیشتر دارد.
قابلیت های هوشمند و ریموت کنترل در تلویزیون کیو 60 آ بهتر پیاده شده است. ورژن تایزن در آن بالاتر بوده و به جای Game Mode از Game Bar استفاده شده است. این تلویزیون از کنسول های مدرن هم پشتیبانی می کند و تصویر را در نرخ فریم 60 هرتز نمایش می دهد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون دوآل ال ای دی تحلیل و بررسی تلویزیون تلویزیون 60 هرتز تلویزیون پنل VA
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha