بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

جام جهانی 2022 فوتبال با کدام تلویزیون ال جی یا سامسونگ

۱۴۰۱/۸/۲۱

جام جهانی 2022 همانند سابق می تواند جذابیت هایی را داشته باشد. واقعیت ان است که همه به دلایلی نمی توانیم از نزدیک بازی های جام جهانی را دنبال کنیم. اکثر مردم بازی ها را از تلویزیون تماشا می کنند. اما اینکه کدام تلویزیون ها برای نمایش بازی ها بهتر هستند به مشخصات فنی تلویزیون از برند های مختلف بر می گردد. مدل های متنوعی از تلویزیون های ال جی و سامسونگ در بازار وجود دارند. شما یا تلویزیون را خریداری کرده اید و یا اینکه قصد خرید تلویزیون برای بیشترین جذابیت و کیفیت تصویر دارید. در این نوشته به محتوای جام جهانی 2022 و کیفیت آن و به قابلیت تلویزیون ها برای نمایش محتوا و تصاویر می پردازیم.

 

کیفیت تصویر و محتوای جام جهانی 2022

طبیعی است که برای اینکه تصویر بر روی تلویزیون با کیفیت بالا نمایش داده شود، گزینه های زیادی لازم است. برای نمونه دوربین هایی که تصویر برداری می کنند باید کارایی بالایی را داشته باشند. امروزه دوربین ها تصویر برداری و یا فیلم بردرای می توانند تصویر 4K را از نرخ 24 فریم تا 120 فریم برداشت کنند. با فرض اینکه بهترین دوربین ها در دسترس باشد دومین گزینه ای که برای نمایش لازم است، پلتفورمی برای انتقال محتوا از روی آنتن می باشد و اینکه تلویزیون قابلیت پذیرش را داشته باشد. شما به دو صورت می توانید تصویر را بر روی تلویزیون نمایش دهید که یکی انتقال داده های تصویر از طریق آنتن و دیگری از طریق اینترنت می باشد. به هر صورت تصویر برداری در جام جهانی 2022 با رزولوشن های متفاوت برداشت شود. فریم های سریع در تصاویر وجود دارد و تلویزیون باید به گونه ای شفاف ترین تصویر را حذف نویز و بلور را نمایش دهد. 

 

تلویزیون برای نمایش تصاویر فوتبالی باید چه قابلیت هایی را داشته باشد. 

اولین گزینه ای که در نمایش تصویر موثر است، صفحه نمایش است. یکی از ویژگی های صفحه نمایش، زمان پاسخگویی یا response time آن است. هر چه این مدت زمان کمتر باشد، تصویر بدون نویز و بلور نمایش داده می شود. زمان پاسخگویی از 12 میلی ثانیه و کمتر می باشد. با توجه به اینکه در تلویزیون یا از صفحه نمایش IPS و یا صفحه نمایش VA استفاده می شود، هر دو زمان پاسخگویی کمی دارند که در حدود 10 تا 13 میلی ثانیه هم می باشد. تلویزیون های اولد OLED ال جی کمترین زمان پاسخگویی را دارند که در حدود یک میلی ثانیه است و کمترین نویز و بلور تصویر را دارند. دومین گزینه در نمایش تصویر سریع پورت ها یا ورودی و خروجی ها می باشد. هر چه ورژن پورت HDMI بالاتر باشد، تصویر انتقال از طریق کابل به تلویزیون با شفافیت بالاتری نمایش داده می شود. در حال حاضر بالاترین ورژن HDMI برابر با 2.1 می باشد. بنابراین شما اگر محتوای 4K در نرخ 120 فریم را داشته باشید می توانید از تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند شوید. پورت HDMI ورژن 2.0  می تواند محتوای 4K را در نرخ 60 فریم انتقال دهد. پردازنده در تلویزیون هم تاثیر بسزایی را دارد و تلویزیون های با پر دازنده های هوشمند می توانند تصویری بهتر داشته باشند چراکه نمایش جزئیات غنی را در پی دارند. 

 

در چه فضایی به تماشای تلویزیون و تصاویر جام جهانی 2022 

فضایی که تلویزیون در آن قرار گرفته است در نمایش تصویر موثر است. یعنی آنچه کاربر دریافت می کند متاثر از میزان روشنایی محیط است. قطعا محتوای جام جهانی 2022 دارای میزان روشنایی بالایی هستند. تلویزیون های با نورپردازی مستقیم Direct روشنایی بالایی را دارند. مدل هایی که تاریکی منطقه ای Local Dimming را دارند می توانند تمایز و کنتراست رنگی بهتر را داشته باشند.

 

جمع بندی

طبیعی است که هر چه مشخصات فنی تلویزیون بالاتر باشد، تصویر بهتر ارائه می شود. اما در بعضی از موارد هم لازم نیست تمان آپشن های تلویزیون بالارده باشد. برای نمونه برای محتوای 4K در نرخ 60 فریم بر ثانیه، تلویزیون های 60 هرتز با پورت HDMI ورژن 2.0  هم کارایی فوق العاده ای را دارند. در نهایت محتوا تعیین می کند که تلویزیون با چه قابلیتی باشد. جام جهانی 2022 فوتبال به نظر با تکنولوژی های بروز تر فیلم برداری همراه است از این رو چند تلویزیون را معرفی می کنیم:
تلویزیون اولد ال جی C1 در سایز های مختلف موجود است و یکی از بهترین تلویزیون برای نمایش تصاویر سریع است. نه تنها کیفیت بالا بلکه صدای آن نیز فوق العاده است. تلویزیون ال جی A1 میان رده اولدی از ال جی است که با قیمتی کمتر گزینه ای انتخابی می باشد. تلویزیون سامسونگ کیولد Q80A  بهترین تلویزیون سامسونگ برای محیط روشن است. میان رده های سامسونگ مانند تلویزیون سامسونگ Q60A و یا تلویزیون سامسونگ BU8500 می توانند گزینه های خوبی باشند. 

برچسب ها بهترین تلویزیون تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 60 هرتز تلویزیون نانوسل 2021 تلویزیون پنل IPS تلویزیون پنل VA تلویزیون اولد 2021
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha