بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون سامسونگ Q60B بهترین کیولد 2022 | بررسی تلویزیون کیولد سری 6

۱۴۰۱/۲/۲۲

سامسونگ تلویزیون های کیولد را در سری های مختلف روانه بازار می کند و می توان گفت که تلویزیون Q60B یکی از کاربردی ترین آن ها می باشد. این تلویزیون در سال 2022 تولید شده و جایگزینی برای تلویزیون Q60A می باشد هرچند به نسبت تغییراتی زیادی روی آن اعمال نشده است. تلویزیون Q60B بالاتر از تلویزیون سامسونگ BU8500 و پایین تر از تلویزیون Q70B قرار می گیرد که اگر محتوای 4K در نرخ فریم و یا کارایی بازی را در نظر نگیریم این تلویزیون دقیقا شبیه به تلویزیون سری 7 سامسونگ یعنی تلویزیون Q70B می باشد. خوب حتما می خواهید یک تلویزیون کیولد سامسونگ با کیفیت رنگ عالی را خریداری کنید و در عین حال هزینه ای کمتر کرده و رضایت هم در حدل قابل قبول باشد. در این نوشته ما تلویزیون Q60B را به صورت کلی بررسی می کنیم.

 

تلویزیون سامسونگ Q60B

تلویزیون سامسونگ Q60B به صورت کلی

تلویزیون سری 6 کیولد Q60B از پنل VA بهره می برد و نرخ فرکانس تصویر آن برابر با 60 هرتز است. سامسونگ در این تلویزیون از Motion Excelerator استفاده کرده است که می تواند محتوای با نرخ فریم بالا را نیز پشتیبانی کند. در آن از 3 پورت HDMI و 2 پورت USB استفاده شده است و گیرنده دیجیتال و ... را نیز دارد. تلویزیون Q60B دارای دو پایه در کناره ها می باشد و قابلیت های طراحی آن به گونه است که هم بر روی میز  و هم بر روی دیوار جذابیت زیادی را ایجاد می کند.

 

صفحه نمایش VA در تلویزیون سامسونگ Q60B

 سامسونگ در تمامی مدل های سری 6 از پنل VA استفاده می کند که این نوع پنل ویژگی هایی را به تلویزیون می بخشد . برای نمونه در پنل VA آرایش پیکسلی به صورت عمودی بوده و در آن زاویه دید کم است یعنی وقتی شما از کناره ها به تلویزیون Q60B تماشا کنید قطعا کیفیت و روشنایی کاهش پیدا می کند. البته شاید شما اصلا زاویه دید را لازم نداشته باشید و این ویژگی برای زمانی لازم است که تعداد افراد خانواده زیاد باشد و اندازه پنل هم کوچک باشد و یا زمانی که از تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده شود اهمیت پیدا می کند. از طرفی دیگر پنل VA بیشترین میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی را ایجاد می کند و از بهترین نوع برای نمایش فیلم ها سینمایی و یا نمایش تصاویر در محیط کم نور می باشد. بنابراین تلویزیون Q60B بهترین تلویزیون برای نمایش فیلم و استفاده و نمایش محتوای 4K خواهد بود.

 

روشنایی تصویر در تلویزیون سامسونگ 2022 مدل Q60B

روشنایی تلویزیون Q60B با نورپردازی LED محقق می شود و بنابراین تلویزیون Q60B یک تلویزیون Qled با نورپردازی LED می باشد. اما مقداری نورپردازی در تلویزیون های سامسونگ Q70B و Q60B متفاوت می باشد که نظیر آن را در کمتر تلویزیونی می توانیم مشاهده کنیم. تلویزیون Q60B از نورپردازی Edge بهره می برد و تاریکی منطقه ای از نوع Frame Dimming دارد. در واقع میزان روشنایی آن برابر با 450نیت می باشد که به خوبی محتوای HDR10+ را پشتیبانی می کند. اما روشنایی بالا و یا کم می تواند کارایی تلویزیونرا در دو محیط کم نور و پر نور محک بزند که در ادامه به آن می پردازیم

 

کارایی تلویزیون Q60B در دو محیط کم نور و پر نور | کنتراست و روشنایی

خوب با توجه به نوع پنل در تلویزیون Q60B میزان کنتراست بالا می باشد که در اینجا کنتراست برابر با 6273:1 می باشد. این میزان از کنتراست ذاتی بوده و هیچ فناوری در افزایش و یا ایجاد آن نقشی ندارد. نتیجه این که در آن نمایش جزئیات در دامنه رنگی تیره فوق العاده می باشد و برای نمایش تصویر در محیط کم نور بهترین گزینه است. اما کارایی این تلویزیون در محیط پر نور به چه صورت است. در این تلویزیون میزان روشنایی 450 نیت بوده و از طرفی فناروی Qled و Dual LED برای افزایش روشنایی و رنگ نقش زیادی را ایفا می کنند. می توان گفت برای محیط پر نور هم ایده است اما خوب توصیه می شود تلویزیون روی به روی منبع نور یعنی پنجره و غیره نصب و استفاده نشود. 

 

کارایی حرفه ای و رزولوشن هایی که تلویزیون Q60b پشتیبانی می کند

کارایی حرفه ای به استفاده تلویزیون برای نمایش تصویر سریع و یا تصویر بازی در نرخ فریم بالا گفته گفته می شود. در تلویزیون Q60B نرخ نوسازی برابر با 60 هرتز است و می تواند محتوای 4K در نرخ 60 فریم و پایین تر را به خوبی نمایش دهد. البته این تلویزیون دارای ورژن پورت HDMi برابر با 2.0 است که همان 4k را در نرخ 60 فریم انتقال می دهد و پنل هم با فرکانس 60 هرتز نمایش می دهد. سامسونگ در آن از قابلیت Motion Excelerator استفاده کرده است که می تواند نرخ فریم بالاتر را نیز پشتیبانی که خود کارایی بالایی در حذف نویز و بلور دارد. کنسول های نسل نهمی و یا دستگاه بلوری و... با این تلویزیون پشتیبانی شده و کارایی حداکثری و مورد رضایت را می توان از ان انتظار داشت. 

 

کیفیت صدا و ویژگی های صوتی 

صدا در این تلویزیون برابر با 20 وات است. این میزان از صدا با دو اسپیکر 10 واتی انتشار پیدا می کند در قسمت های چپ و راست و زیر تلویزیون قرار گرفته اند. در این تلویزیون از ویژگی های صوتی بارزی استفاده شده است که این ویژگی ها می توانند کیفیت صدای تلویزیون را بهتر کنند. ویژگی های صوتی شامل صدای متناسب، کیوسمفونی و قابلیت AVA می باشند که در صفحه محصول یعنی تلویزیون 65 اینچ Q60B به آن ها پرداخته ایم. شما یک پورت اپتیکال و یک پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی را در اختیار دارید که برای انتقال صدا به سیستم های صوتی می توان از آن ها استفاده کرد و همیشه ارجعیت هم باید با پورت HDMI ARC باشد چراکه کیفیت بهتری را به دست می دهد.

 

طراحی تلویزیون سامسونگ Q60B | جذاب تر از همیشه
جمع بندی


 

برچسب ها تلویزیون پایه کنار بهترین تلویزیون تلویزیون 60 هرتز تلویزیون کیولد 2022 تلویزیون پنل VA تلویزیون کیولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha