بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون ال جی کیوند Qned90 و تلویزیون سامسونگ Q80A

۱۴۰۱/۳/۲

ال جی در سال 2021 از تلویزیون مینی ال ای دی خود یعنی تلویزیون Qned90 رونمایی کرد و این تلویزیون الان در بازار موجود می باشد. شاید جای سوال باشد که این تلویزیون با تلویزیون های نانوسل چه تفاوتی را دارد. در اصل یک تلویزیون کیوند ال جی دارای فناوری نانوسل است اما به جای نورپردازی ال ای دی دارای نورپردازی مینی ال ای دی می باشد. سامسونگ  هم تلویزیون Q80A را دارد که بالاترین تلویزیون کیولد سال 2021 می باشد و بعد از ان تلویزیون نئوکیولد Qn85A  قرار می گیرد که همانند تلویزیون ال جی Qned90 دارای نورپردازی Mini LED می باشد. در این نوشته ما تلویزیون سامسونگ Q80A و تلویزیون ال جی Qned90 را مورد بررسی قرار می دهیم چراکه از نظر قیمت تمام شده و عرضه و فروش، یکی می باشند. 

 

صفحه نمایش IPS در تلویزیون Qned90 و Q80A

 با این که سامسونگ در همه تلویزیون های خود از پنل VA استفاده می کند اما در سری 8 کیولد  و نئوکیولد از صفحه نمایش IPS بهره می برد. صفحه نمایش در تلویزیون Q80A از نوع IPS بوده که زاویه دید بالایی را ایجاد می کند و برای محیط روشن و یا برای نمایش تصویر بازی فوق العاده است. تلویزیون ال جی Qned90 هم دارای پنل IPS است که روال تلویزیون های ال جی را دارد. از نظر نوع پنل هر دو تلویزیون مشابه می باشند.

 

کیفیت رنگ و عمق نمایش رنگ در تلویزیون ال جی و سامسونگ کیوند و کیولد

هر دو نوع پنل دارای عمق نمایش رنگ برابر با 8 بیت می باشند که با قابلیت FRC به میزان 10 بیت افزایش ارتقای رنگ را دارند. هر دو می توانند درصد بالایی از رنگ های استاندارد NTSC را نمایش دهند اما مقداری تلویزیون ال جی Qned90 دارای غلظت رنگ بیشتر بوده و ان هم به خاطر نوع نورپردازی مدرن Mini LED می باشد. 

 

زاویه دید، از هز طرف کیفیت مطلوب با تلویزیون پنل IPS

 با توجه به نوع ارایش پیکسلی افقی در این تلویزیون ها، زاویه دید بالا بوده و شما می توانید زمانی که با زاویه به تلویزیون تماشا کنید کیفیت تصویر مطلوبی را تماشا کنید. در واقع زاویه دید بالا در تلویزیون برای یک خانواده پر جمعیت، یک بازی گروهی و یا برای کاربرانی که مجبور هستند از کناره ها به تلویزیون تماشا کنند کاربرد بالایی را دارد هر چند در اندازه بزرگ پنل زاویه دید معنای واقعی خود را از دست می دهد. 

 

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی، تماشای فیلم با تلویزیون های ال جی و سامسونگ

یکی از استفاده های تلویزیون برای نمایش فیلم ها می باشد. شما شاید فیلم ها را در فضای روشن استفاده می کنید ولی واقعیت آن است که برای تماشای فیلم ها باید فضا کم نور باشد. کنتراست تلویزیون و میزان نمایش رنگ مشکی عمیق باید در تلویزیون زیاد باشد تا جزئیات بیشتری نمایش داده شود. هر دو تلویزیون یک پنل را دارند و از تاریکی منطقه ای برای افزایش کنتراست بهرمند می باشند اما به واسطه گروه های بیشتر لامپ مینی ال ای دی ، در تلویزیون Qned90 میزان کنتراست بیشتر بوده و رنگ مشکی در عمق بیشتری نمایش داده می شود. 

 

 

کیفیت تصویر 4K و شفافیت تصویر

تصویر 4K در هر دو تلویزیون به یک میزان نمایش داده می شود. هر دو تلویزیون دارای فرکانس 120 هرتز بوده و از پورت HDMI ورژن 2.1 برخوردار می باشند. درنتیجه می توانند کاربران را از محتوای 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند سازند. تلویزیون ال جی Qned90 به واسطه روشنایی بیشتر می تواند شفافیت تصویر بیشتری را ایجاد کند. در تلویزیون ال جی از فرمت های دالبی ویژن و HDR پشتیبانی می شود اما تلویزیون سامسونگ Q80A به جای دالبی ویژن از HDR10_+ پشتیبانی می کند. تصویر هر دو تلویزیون را می تواند مورد تایید دانست اما نمی توان از قابلیت و روشنایی تلویزیون Qned90 ال جی چشم پوشی کرد و بلکه این تلویزیون مقداری از تلویزیون Q80A جلو تر می باشد. 

 

توان صوتی 60 وات تلویزیون Q80A و توان صوتی 40 وات تلویزیون Qned90

 سامسونگ در تلویزیون Q80A از اسپیکر های بیشتری استفاده کرده است و این تلویزیون ساب ووفر دارد. شاید با خرید این تلویزیون دیگر نیازی به ساندبار نداشته باشید. صدای 60 وات 2.2.2 کاناله بسیار فراگیر بوده و از طرفی ویژگی های صوتی تلویزیون Q80A سامسونگ آنقدر زیاد و متنوع است که صدای سرشار از جذابیت را ایجاد می کند. تلویزیون Qned90 هم دارای توان 40 وات است و ساب ووفر هم دارد. شما برای اینکه صدای این تلویزیون را بر روی ساندبار ها انتقال دهید و یا پخش کنید بایستی از پورت HDMI ARC و Optical استفاده کنید که HDMI ارجعیت داشته و کیفیت صدای بهتری را ایجاد می کند.

 

طراحی و جذابیت ظاهری

 تلویزیون Q80A سامسونگ از نورپردازی نوع Direct استفاده می کند که تاریکی منطقه ای و یا Local Dimming هم دارد. این تلویزیون به نسبت همه تلویزیون های سامسونگ روشنایی و شفافیت تصویر بیشتری را دارد و از طرفی همین نوع نورپردازی موجب شده مقداری ضخامت آن به نسبت تلویزیون سامسونگ Q60A و Q70A بیشتر باشد. تلویزیون Qned90 دارای ضخامت کمی بوده و بسیار خوش طرح است و بر روی دیوار مانند قاب عکس خواهد بود. این تلویزیون تنها 3.1 سانتیمتر ضخامت دارد. میزان حاشیه در هر دو تلویزیون برابر با 0.9 سانتیمتر است. تلویزیون Qned90 ال جی پایه کنار است ولی تلویزیون سامسونگ Q80A دارای پایه صفحه ای در وسط می باشد. در زیر عکس های این تلویزیون ها را آورده ایم.

 

 

 

تایزن و WebOS دو سیستم عامل بسیار کاربردی در تلویزیون 

ال جی در تلویزیون خود از سیستم عامل WebOS و سامسونگ هم در تلویزیون خود از تایزن استفاده می کند. هر دو از بهترین ها می باشند و هر نوع سیستم عامل روی گوشی ها را پشتیبانی می کنند. قابلیت های هوشمند با این تلویزیون ها جذابیت زیادی را ایجاد می کند و راحتی استفاده از ویژگیهای آن ها می باشد. ریموت هر دو هوشمند بوده و در تلویزیون سامسونگ ریموت کنترل مدل TM2180E با شارژ و یا سلول خورشید ولی ریموت در تلویزیون ال جی Qned90 از نوع هوشمند اسکرول دار است که از باطری تغذیه می کند.

 

جمع بندی
..
.
.

برچسب هاتلویزیون پایه کناربهترین تلویزیونتلویزیون گیمینگتلویزیون 120 هرتزتلویزیون پنل IPS
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha