بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون اولد ال جی B2 و تلویزیون اولد ال جی B1 | تفاوت در تلویزیون های اولد 2022

۱۴۰۱/۱/۲۱

تلویزیون اولد بالارده ترین تکنولوژی را دارد. هر چند تلویزیون های اولد در سری های مختلف رده کیفیتی وارد بازار می شوند اما همه آن ها بیشترین کیفیت را دارند و جذاب ترین تصویر را نمایش می دهند. تلویزیون B1 ال جی در سال 2021 بسیار پر فروش بود و در سال 2022 با تلویزیون اولد B2 از همین شرکت جایگزین شده است. در این نوشته قیمت تلویزیون اولد B2 ال جی، مقایسه تلویزیون B2 و B1، ارائه ریز ترین مشخصات از تلویزیون های سری B تولید 2022 و 2021 و ارائه روش استفاده از تلویزیون اولد را بیان می کنیم.

 

تلویزیون اولد ال جی سری B

تلویزیون های اولد در سری های مختلف تولید می شوند و سری B به صورت میانه می باشد. این یعنی پایین رده تر از تلویزیون اولد  سری C و بالاتر از سری A قرار می گیرد. البته تفاوت این سری با سری C زیاد نبوده ولی با سری A تفاوت زیادی از نظر کارایی فنی دارد. سری B پر فروش است و اگر کاربری قصد خرید تلویزیون اولد با هزینه ای مناسب را داشته باشد می تواند روی این تلویزیون حساب کند. اعدادی که در بعد از حروف انگلیسی قرار می گیرند سال تولید را بیان می کنند. برای نمونه تلویزیون B1 تولید 2021 و تلویزیون B2 تولید 2022 می باشد. 

 

پنل WRGB در تلویزیون های اولد سری B

از سال 2019 به بعد ال جی در تلویزیون های اولد از W یا ساب پیکسل اضافی استفاده کرده است تا روشنایی در تلویزیون برای نمایش تصویر را افزایش دهد. در این تلویزیون میزان روشنایی به صورت نسبی زیاد است. عمق نمایش رنگ آن برابر با 10 بیت است و می تواند 1.07 بیلیون رنگ را با درصد بالایی از NTSC نمایش دهد. تلویزیون اولد سری B یعنی مدل های B2 و B1 از این نظر تفاوتی را ندارند و هر دو یک نوع پنل را دارا می باشند.

 

 آرایش پیکسلی و تفاوت در تلویزیون اولد ال جی B2  و تلویزیون B1

 انچه در این دو تلویزیون تفاوت را ایجاد می کند آرایش پیکسلی می باشد. ارایش پیکسلی در تلویزیون B2 از نوع RWBG و در تلویزیون B1 از نوع RGBW است. این دو نوع آرایش ویژگی های متمایزی را به این تلویزیون ها می بخشند. در تلویزیون B2 و B1 همانطور که گفته شد، میزان نمایش رنگ ها یکسان می باشد. در تلویزیون B1 میزان کنتراست و نمایش رنگ بیشتر و عمیق تر می باشد اما تلویزیون B2 زاویه دید بالاتری را دارد. حالا می توان گفت همان تلویزیون ال جی 2021 یعنی B1 برای نمایش فیلم ها برای کاربر حرفه ای و حساس جذابیت بیشتری را ایجاد می کند. 

 

تلویزیون اولد و آرایش پیکسلی آن

 

پردازنده آلفا 7 هوشمند نسل چهارم یا نسل پنجم

در تلویزیون های اولد از پردازنده هوشمند استفاده می شود و ال جی پردازنده های هوشمند را دسته بندی کرده است. هنوز تفاوت بین نسل های این پردازنده سری آلفا مشخص نیست اما خوب در تلویزیون B2 یک نسل بالاتر می باشد. یعنی نسل پنجم از پردازنده آلفا 7 در تلویزیون اولد ال جی B2 و نسل چهارم ان در تلویزیون اولد ال جی B1 قرار دارد. نمی توان گفت که با این گزینه یعنی پردازنده، تلویزیون های B1 و B2 از هم متمایز می شوند.

 

فرکانس تصویر 120 هرتز و ویژگی های حرفه ای شباهت تلویزیون b2 و B1

به استثنای سری A در بقیه سری های اولد میزان فرکانس برابر با 120 هرتز می باشد که به این تلویزیون های فرکانس بالا یا High Frequancy می گویند. تلویزیون های اولد ال جی B1 و B2 دارای نرخ 120 هرتز می باشند و می توانند تصویر را به صورت حرفه ای بدون نویز و بلور یا تاری در تصویر نمایش دهند. خوب هر دو قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را با Active HDR انجام می دهند و می توانند محتوای کم کیفیت را با قابلیت بالایی نمایش دهند. به استثنای فرکانس هردو دارای ویژگی هایی مانند Free Syne  و G synce می باشند که برای نمایش محتوای سریع و کاربردی فوق العاده می باشند. 

 

ورودی و خروجی های تلویزیون اولد ال جی B1 و B2

هر چند هر دو مدل در تلویزیون های ال جی سری B دارای پورت های کاربردی می باشند اما تفاوت هایی را از نظر تعداد پورت دارند. برای نمونه هر دو دارای 4 پورت HDMI هستند که در میان آن ها پورت HDMi ورژن 2.1 هم به چشم می خورد اما تلویزیون B2 دارای دو پورت USB ولی تلویزیون B1 دارای 3 پورت USB می باشد. دیگر پورت ها و ورژن آن ها مشترک است. شما می توانید برای نمونه برای انتقال صدا از تلویزیون به ساندبار ها و یا دیگر سیستم های صوتی از پورت HDMI ARC و یا OPtical استفاده کنید. 

 

طراحی و نمای ظاهری در تلویزیون B1 و B2 ال جی اولد 2022

همه تلویزیون های اولد ال جی دارای طراحی پایه وسط می باشند هر چند در سایز های پاییتر از سری C پایه کنار بوده و تلویزیون A1 هم در سال 2021 با طراحی پایه کنار وارد بازار شده است. تلویزیون A1 مقرون به صرفه ترین اولد برای نمایش فیلم ها با طراحی پایه کنار می باشد. تلویزیون  ال جی سری B اولد دارای پایه در وسط اما پایه کوتاه بوده و سری C پایه عریض در سال 2021 و پایه کوتاه در سال 2022 را دارد. به هر حال هر چند شباهت در تلویزیون B2 و B1 زیاد است اما تفاوت هایی را هم دارند. تلوزیون B1 دارای میزان ضخامت حداکثری 4.7 سانتیمتر ولی تلویزیون B2 دارای ضخامت حداکثری 4.9 سانتیمتر می باشد.( ضخانت حداکثری به قسمت پورت ها یعنی قسمت پلاستیکی گفته می شود وگرنه ضخامت تلویزیون اولد در حد 8 میلیمتر می باشد). میزان حاشیه پنل در تلویزیون B1 برابر با 0.9 سانتیمتر و در تلویزیون B2 برابر با 1 سانتیمتر می باشد. در زیر تصاویر مربوط به این دو تلویزیون را آورده ایم.

 

 

حاشیه پنل در تلویزیون اولد سری B

 

پشت تلویزیون اولد سری B

 

کیفیت ساخت در تلویزیون اولد

 

تفاوت تلویزیون اولد ال جی B1 با تلویزیون اولد ال جی B2

 اولین تفاوتی که در میان این دو تلویزیون دیده می شود وجود ساب ووفر 20 واتی و سیستم صوتی در تلویزیون اولد ال جی B1 و نبود ساب ووفر در تلویزیون اولد ال جی B2 می باشد. در تلویزیون B1 سیستم صوتی 2.2 کاناله است ولی در تلویزیون اولد B2 سیستم صوتی 2 کاناله می باشد. توان صوتی تلویزیون B2 هم به میزان 20 وات کمتر می باشد. دومین تفاوت در قابلیت های هوشمند بروز تر در تلویزیون اولد B2 می باشد ولی ریموت کنترل بدون تغیر با شماره مدل MR22 با تلویزیون B2 همراه شده است که تفاوتی با ریموت کنترل MR21 ندارد.

 

جمع بندی | تلویزیون اولد ال جی B2 بهتر است یا تلویزیون اولد B1

 شما می خواهید یک تلویزیون را خریداری کنید که هم قیمت مناسبی را داشته باشد هم کارایی آن در بالارده ترین حالت ممکن باشد. همیشه محصول جدید تر با توجه مشخصاتی که دارد اقتصادی تر نیست. حالا تلویزیون B2 ال جی با ارایش پیکسلی متفاوت یعنی RWBG می تواند زاویه دید بیشترف کیفیت و روشنایی بیشتری را به اندازه تفاوت 100 نیت ایجاد کند. تلویزیون B1 هم با آرایش پیکسلی RGBW می تواند کنتراست و نمایش رنگ مشکی بهتری را داشته باشد. کیفیت صدا هم که گزینه هایی از کارایی است در تلویزیون B2 بیشتر می باشد. حالا با اختلاف قیمتی که این تلویزیون ها دارند شما کدام تلویزیون را خریداری می کنید. 

برچسب ها تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون 2022 تلویزیون اولد 2021
رضا
1401/1/24
سلام علیکم
واقعا با جمع بندی حال کردم ودقیقا همان چیزی که انتظار داشتم خیلی خلاصه و مفید پس من تلویزیون اولد ال جی B1 رو می گیرم چون هم ساب ووفر داره و هم صداش 40 وات هستش و به نظر صدای تلویزیون اولد ال جی B2 معمولی است
با تشکر مهندس
مدیر
1401/1/25
سلام
بله درسته شما لطف دارید
آریان
1401/1/24
سلام
ببخشید یک سوال داشتم، ایا پایه تلویزیون B2 دقیقا همانند پایه در تلویزیون B1 هستش، من یک میز تلوزیون با عرض کم دارم و صبر می کنم این تلویزیون موجود بشه
مدیر
1401/1/25
سلام
بله هیچ تفاوتی در اندازه و رنگ و یا کیفیت ساخت بین تلویزیون اولد B1 و تلویزیون اولد B2 مشاهده نمی شود
کیان
1401/1/24
سلام
من وب سایت شما را چک می کنم و یه سوال دارم و اینکه آیا برای PS5 و Xbox X می شود روی تلویزیون ال جی B2 و یا B1 حساب کرد حقیقتا سونی X90J گرفتن بچه ها، راضی نیستن؛ انگار هرچه مشخصات فنی در وب سیات سونی است به صورت دکور در تلویزیون ظاهر شده
ممنونم از راهنماییتون
مهدی
1401/1/24
سلام علیکم
من یک پیشنهاد دارم و اینکه اگر میشود محتواتون فقط متنی نباشه چون فیلم و صدا تاثیر زیادی داره و برای ما راحت تر هستش
چون اطلاعاتتون زیاده مطمئنا مفید واقع میشه
با تشکر
مدیر
1401/1/25
سلام
بله اگر وقت داشته باشیم
شما درست می فرمایید و لطف دارید
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha