بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون اولد ال جی C2 | بررسی تلویزیون اولد ال جی 2022 سری C با پنل ایوو

۱۴۰۱/۲/۸
تلویزیون اولد ال جی C2 | بررسی تلویزیون اولد ال جی 2022 سری C با پنل ایوو

اینکه تلویزیون اولد، بالارده ترین تلویزیون موجود در بازار است شکی نیست؛ اما خوب تلویزیون های اولد هم دارای رده بندی کیفیتی می باشند. ال جی در سال 2022، از تلویزیون های اولد در سری های مختلف رونمایی کرده است که تلویزیون اولد C2 در سری C یکی از آن ها می باشد. تلویزیون C2 از لحاظ کیفیت و کارایی خیلی شبیه به تلویزیون اولد ال جی C1 است اما خوب ال جی آن را بروز تر کرده است. برای نمونه مشکل پیکسل سوختگی در صورت استفاده نادرست را کاهش داده  و روشنایی تصویر یا پنل را افزایش داده است. قابلیت های نرم افزاری و هوشمند را برای سال 2022 به کار گرفته است و یکی از آن ها ایجاد پروفایل کاربری است که به نظر بنده می تواند بسیار موثر باشد که در ادامه به آن می پردازیم. رنج اندازه صفحه نمایش در آن گسترده تر است که به نسب سال قبل اندازه های کوچکتر و بزرگتر دارد. البته نباید انتظار داشته باشید که مشخصات فنی در  به مانند سایز 42 اینچ این سری باشد. در ادامه به تحلیل و بررسی تلویزیون اولد سری C با پنل WBE که برای اولین بار است ال جی در این سری از این نوع پنل استفاده می کند می پردازیم.

 

تلویزیون اولد چیست؟

 جالب است بدانید که تلویزیون ها بیشتر با نورپردازی از هم متمایز می شوند اما تلویزیون اولد هم با نور پردازی و هم با نوع صفحه نمایش با دیگر تلویزیون ها متفاوت می شود. خوب تا اینجا این میزان اطلاع را داشته باشید که تلویزیون اولد برد نور پس زمینه ال ای دی ندارد و در آن از لایه الی برای روشنایی استفاده می شود و همچنین نوع پنل آن RGB نیست و بلکه WRGB است. وجود ساب پیکسل W یا White از تمایزات تلویزیون اولد با دیگر تلویزیون ها است و هیمن ساب پیکسل نقش بسیاری در افزایش روشنایی تصویر دارد. 

 

 

 

ساختار پنل در تلویزیون ال جی اولد C2

ساختار پنل در تلویزیون C2 ال جی

 

 

 

صفحه نمایش تلویزیون اولد و صفحه نمایش تلویزیون ال جی C2

 در تلویزیون اولد هر پیکسل به 4 ساب پیکسل تبدیل شده است که آنچه به نسبت دیگر تلویزیون ها یعنی تلویزیون های غیر اولدی بیشتر می باشد ساب پیکسل W است. این ساب پیکسل رنگ سفید و یا نور را انتشار می دهد و موجب روشنایی بیشتر در تلویزیون اولد می شود. تلویزیون اولد با توجه به اینکه منبع نور ال ای دی ندارد و لایه آلی اینکار را انجام می دهد وجود همچین ساب پیکسلی لازم می باشد. خوب با وصف اینکه هر ساب پیکسل 256 رنگ را انتشار دهد تلویزیون 4K اولد ال جی می تواند با عمق نمایش 10 بیت رنگ های استاندارد NTSC را با درصد بالایی نمایش دهد. اما ال جی در سال 2022 در تلویزیون سری C از سایز 55 اینچ و بالاتر از پنل WBE استفاده کرده است. سخت نیست که این کوتاه شده عبارت White Blue Evo می باشد یعنی همان نورپردازی آلی است که رنگ ابی را تولید می کند و با فیلتر رنگ به رنگ های دیگر تجزیه می شود و حرف E به معنی تکنولوژی Evo می باشد که ال جی در سال 2021 در تلویزیون اولد گالری G1 قرار داد. پس تلویزیون اولد ال جی G1 و تلویزیون اولد ال جی C2 در سایز 55 اینچ و بالاتر بسیار شبیه هم می باشند. همین نوع پنل در روشنایی تلویزیون تاثیر زیادی را گذاشته است. شما اگر تلویزیون اولد ال جی B1 و B2 را با هم مقایسه کنید شاید یک میزانی از روشنایی تصویر را داشته باشند اما تلویزیون اولد ال جی C2 روشنایی بیشتری به نسبت تلویزیون اولد ال جی C1 دارد و دلیل آن هم همین پنل Evo است که ال جی در آن به کار برده است. اینجا یک پرانتز را باز می کنم( تلویزیون اولد ال جی G2 از پنل ارتقا یافته Evo استفاده می کند که روشنایی ان بیشتر از تلویزیون های اولد ال جی G1 و C2 می باشد) حالا روشنایی در تلویزیون های اولد چگونه رده بندی می شود؟

 

صفحه نمایش تلویزیون اولد و صفحه نمایش تلویزیون ال جی C2

آرایش ساب پیکسل ها در تلویزیون ال جی C2 اولد 

 

روشنایی در تلویزیون اولد ال جی C2

 اگر بخواهید بدانید که کدام تلویزیون اولد ال جی روشنایی تصویر بیشتری را دارد خیلی ساده است وما برای شما جواب این سوال را ارائه می دهیم. تلویزیون های اولد با حروف الفبا انگلیسی و عدد نام گذاری می شوند. عدد بیانگر سال تولید است و حروف انگلیسی هم ، سری تلویزیون را مشخص می کنند. هرچه در جهت هجای الفبای انگلیسی پیش می رویم، هم مشخصات تلویزیون اولد ارتقا یافته تر و هم کارایی نمایش تصویر افزایش می یابد. دیگر باید بدانید که تلویزیون اولد ال جی B2  تصویری روشن تر از تلویزیون اولد ال جی A2  دارد و به همین ترتیب برای بقیه سری ها هم بدین صورت است. اما شاید با سال تولید زیاد روشنایی متفاوت نباشد و یا افزایش پیدا نکند. برای نمونه تلویزیون اولد B1 روشنایی تصویر به مانند تلویزیون BX را دارد. در تلویزیون های اولد ال جی از A تا Z روشنایی افزایش پیدا می کند و این روند هر ساله برقرار است. تلویزیون اولد C2 دارای روشنایی بیشتر از تلویزیون اولد ال جی C1 به میزان 20 درصد و  روشنایی تصویر برابر با تلویزیون G1 را دارد. تلویزیون اولد ال جی G2 دارای روشنایی بیشتری به نسبت تلویزیون های اولد C2=G1 به اندازه 10 درصد است. خوب نتیجه گیری به این صورت است که تلویزیون C2 به اندازه 20 درصد روشن تر از دیگر سری های پایین تربوده و تلویزیون ال جی G2 دارای روشنایی 30 درصد بیشتر از تلویزیون های سری A و B  و 10 درصد بیشتر از تلویزیون ال جی C2 می باشد. 

 

تلویزیون اولد ال جی C2 و کارایی نمایش فیلم ها در دو محیط روشن و کم نور

برای اینکه کارایی تلویزیون اولد ال جی C2  در نمایش فیلم را بررسی کنیم، ابتدا محیط کم نور را ملاک قرار می دهیم. محیط کم نور نیازمند کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق است که در همه تلویزیون های اولد، خوشبختانه کنتراست بی نهایت بوده و رنگ مشکی هم در عمیق ترین حالت نمایش داده می شود. تلویزیون اولد ال جی C2 جذابیت زیادی در در محیط کم نور ایجاد می کند و بهترین تلویزیون برای نمایش جزئیات تصویر در دامنه رنگی تیره می باشد. 

 

کنتراست بالا در تلویزیون ال جی C2 اولد

نمایش رنگ مشکی عمیق و کنتراست بی نهایت در تلویزیون ال جی  C2

 


خوب کارایی تلویزیون اولد ال جی C2 در محیط پر نور به چه صورت است. معمولا در محیط پر نور بیشتر محتوای بازی و یا محتوای روی انتن مانند برنامه های تلویزیونی و شو ها تماشا می شود که روشنایی بالایی را دارند. معمولا و اکثرا شما تلویزیون اولد را در محیط روشن  و در هال پذیرایی استفاده می کنید. برای این منظور بایستی روشنایی تلویزیون بالا باشد و همچنین شیشه پنل تلویزیون هم براق باشد تا نور محیط را به صورت نقطه ای منعکس کند. این قابلیت ها موجب می شود که شما بهتر بتوانید تصویر تلویزیون را دریافت کنید. تلویزیون اولد ال جی C2 از پنل Evo  بهره می برد که روشنایی تصویر بالایی دارد و از طرفی شیشه پنل آن از نوع Glossy یا براق است که فوق العاده است.

 

تلق پنل براق در تلویزیون ال جی C2

 

کیفیت تصویر و شفافیت آن در تلویزیون اولد ال جی C2 با پنل ایوو

قبل از اینکه به کارایی فنی تلویزیون بپردازیم باید مشخصات محتوایی، که این تلویزیون در نهایت نمایش می دهد را معیین کنیم. تلویزیون C2 دارای فرکانس تصویر 120 هرتزی است و می تواند هر نوع محتوایی را پشتیبانی کند. برای نمونه محتوایی که امروزه موجود است بیشتر 25 فریم بر ثانیه می باشد اما خوب کم کم محتوای با نرخ فریم بالاتر هم دارند به فراوانی بالایی می رسند. برای اینکه بدانید تلویزیون شما کدام نوع محتوا را بهتر و بدون نویز تر نمایش می دهد ما یک راه ساده را بیان می کنیم. هرچه نرخ فرکانس تصویر یا همان هرتز تلویزیون بر نرخ فریم محتوا بخشپذیر باشد آن محتوا شفاف تر نمایش داده می شود .خوب تلویزیون 120 هرتزی بر نرخ فریم های بیشتری بخش پذیر است که از آن ها می توان به نرخ فریم 24، 30 فریم، 60 فریم اشاره کرد. حالا مشاهده می کنید با یک تلویزیون 120 هرتز شانس بیشتری در شفافیت تصویر خواهید داشت. ال جی در تلویزیون C2 از پردازنده آلفا 9 نسل 5 استفاده کرده است که به گفته خود شبکه عصبی بیشتری دارد و می تواند تصویر را به خوبی بدون نویز و بلور کند. البته تصویر هم ارتقای کیفیت داده می شود که با افزایش روشنایی همراه می باشد. تلویزیون C2 از Active HDR بهره می برد که خود یکی از روش های بهتر کردن تصویر کم کیفیت است. محتوایی که این تلویزیون پشتیبانی می کند 4K با نرخ 120 فریم بر ثانیه و پایین تر می باشد که بستری برای انتقال این نوع از محتوا هم در تلویزیون وجود دارد و در ادامه به آن می پردازیم. بنابراین انچه ما استنباط می کنیم کیفیت تصویر فوق العاده در رزولوشن 4K و پایین تر با تلویزیون C2 می باشد. 

 

کارایی فنی تلویزیون C2 ال جی و نمایش بازی ها و محتوای بلوری 

فنی بودن تلویزیون به پورت ها، پردازنده، صفحه نمایش، نورپردازی و ... مربوط می شود. تلویزیون C2 دارای فرکانس 120 هرتز و بهترین پردازنده است. هرچند ال جی از کارایی این نوع از پردازنده سخنی به میان نیاورده است اما به توجه به آنچه در صفحه نمایش مشاهده می شود بایستی کارایی بالایی داشته باشد. تلویزیون اولد C2 ال جی علاوه بر نرخ بالای فرکانس، دارای پورت HDMI ورژن 2.1  است. HDMI ورژن 2.1  می تواند کیفیت تصویر 4K را با نرخ 120 فریم انتقال دهد و پهنای باند 48 گیگابایتی دارد. اما....
تلویزیون اولد ال جی دارای VRR است یعنی با فرکانس ارسالی به تلویزیون خود را هماهنگ می کند و  از طرفی دارای HGIG است یعنی بازی های HDR را با روشنایی بالایی نمایش می دهد وهمچنین از طرفی دارای قابلیت G Synce بوده که کارت گرافیک کنسول را شناسایی می کند و با آن همسان می شود. ویژگی دیگر که ال جی در این تلویزیون قرار داده است قابلیت G Force می باشد که در پست های بعدی در مورد آن بحث خواهم کرد. پس ال جی با این تلویزیون هم کنسول های نسل نهمی و هم محتوای فوق العاده با کیفیت را به راحتی پشتیبانی می کند.

 

کیفیت صدای 2.2 کاناله  و وجود قابلیت WiSA

 صدا یکی دیگر از ویژگی های تلویزیون است.  یک تصویر با صدای کم کیفیت می تواند خسته کننده باشد. تلویزیون ال جی دارای 1 عدد ساب ووفر 20 وات است که صدای فوق العاده ای را 3 بعدی می کند. این ساب ووفر بیشتر برای دامنه صوتی 100 هرتز است. 2 اسپیکر 10 وات هم دارد که مجموعا صدا را با توان 40 وات ارائه می دهد. هر نوع فرمت صوتی با این تلویزیون قابلیت دیکد شدن دارد. دالبی اتمس هرچند کم یاب است اما با آن دیکد شده و جذابیت زیادی را ایجاد می کند و دیگر فرمت های رایج مانند دالبی دیجیتال و دالبی DTS به خوبی پشتیبانی می شوند. WiSA قابلیتی است دقیقا همانند کیو سمفونی در تلویزیون های سامسونگ که ال جی در سال 2022 بهای بیشتری به آن داده است. شما می توانید چند اسپیکر را به تلویزیون از طریق وای فای وصل کنید و بدون شلوغی کابل اتصال صدایی همه جانبه وفراگیر داشته باشید. WiSA مخفف عبارت Wireless Speaker Audio می باشد. 

 

قابلیت های هوشمند با WebOS22 در تلویزیون ال جی سری C

 ال جی در سال 2022 سیستم عامل را ارتقا داده است که وجود یک پرفایل برای اعضای خانواده یکی از گزینه های اضافه شده به آن می باشد. شما می توانید برای خود یک پروفایل را ایجاد کنید. مخصوصا برای کودکان و جداکردن شبکه های کارتون و .. فوق العاده می باشد. ریموت کنترل همانند سال قبل است که با شماره مدل جدید تر یعنی MR22 با تلویزیون اولد ال جی C2 همراه شده است. 

 

ریموت کنترل هوشمند ال جی

ریموت کنترل هوشمند اسکرول موسی و ارگونومیک MR22 در تلویزیون ال جی C2

 

 

طراحی تلویزیون اولد ال جی سری C تولید 2022

تلویزیون اولد ال جی C2 بسیار متفاوت با تلویزیون C1 وارد بازار شده است اولا در سایز های کوچک تر کلا طراحی پایه کنار دارد و در سایز های بزرگتر هم دارای پایه وسط با پایه کوتاه می باشد. حاشیه پنل 0.7 سانتیمتر است که میزان 0.2 سانتیمتر کم تر از تلویزیون سال قبل است. پشت پنل با کیفیت ساخت بالاتری می باشد اما همانند تلویزیون اولد ال جی C1 دارای باکس پلاستیکی برای پورت ها می باشد. 

 

قسمت پشت پنل تلویزیون اولد ال جی C2

طراحی فوق العاده و مدیریت کابل در تلویزیون ال جی C2

 

حاشیه پنل تلویزیون C2 ال جی

حاشیه پنل کم در تلویزیون ال جی C2 و تمرکز بیشتر کاربر بر تصویر

 

کیفیت ساخت بالا در تلویزیون lg C2

 

 طراحی پایه وسط در تلویزیون ال جی C2

 

قیمت تلویزیون اول ال جی C2 | جمع بندی

طبیعی است همه ما تلویزیونی را می خواهیم که هم قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد و هم کارایی حداکثری را از آن استخراج کنیم. اما این دو خواسته با هم صدق نمی کنند و همیشه فناوری های مدرن تر قیمت بالاتری را دارند. قیمت تلویزیون اولد ال جی C2 در سایز ها مختلف متفاوت است. برای نمونه قیمت تلویزیون اولد 55 اینچ C2 به نسبت سایز 65 اینچ آن کمتر است و ال جی دو سایز 48 اینچ و 42 اینچ را هم دارد که قیمت آن ها کمتر از سایز 55 اینچ هم می باشد. به صورت کلی تلویزیون C2 پر طرفدارترین تلویزیون اولد  بوده و می توان گفت که کارایی و کیفیت ان بیشتر از سایر تلویزیون ها می باشد. 

برچسب ها تلویزیون اولد بهترین تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون پایه وسط
Reza Tabesh
1401/8/19
تلویزیون اولد ال جی C2 دارای سایزهای بیشتری نسبت به مدل های دیگر اولد است و همچنین ویژگی های کیفیت تصویر بسیار بهتری دارد(به جز G2 که پنل قدرتمندتر Evo را دارد.) تلویزیون ال جی A2 فاقد HDMI 2.1 است و دارای پردازنده ضعیف تری(ضعیف نیست، به نسبت C2 عملکرد ضعیف تری دارد)، و همچنین ورودی های HDMI کمتر (به جای چهار، سه عدد) و رفرش ریت 60 هرتز است. به شخصه فکر میکنم هیچ محصولی توان رقابت با سی 2 رو نداره.
مدیر
1401/8/20
سلام
بله درسته، ممنون که برای اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون، وبلاگ دنیس کالا را مطالعه کردین
ناصر رضوانی
1401/9/22
واقعاً بهترین تلویزیون ساخته شده توسط بشر هست این مدل؛‌طراحی که دارد باعث میشه مغز آدم سوت بکشه
LG OLED TV C2 مسیر سختی را در پیش دارد تا بتواند خود را به عنوان بهترین تلویزیون حرفه ای به اثبات برساند اما آن چیزی که حائز اهمیت است، این است که الجی هر آنچه C2 برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد را در کوله پشتی اش قرار داده است.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha