بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون ال جی | بررسی تلویزیون اولد G2 ال جی 2022

۱۴۰۱/۲/۳

بدون شک ال جی تلویزیون های با کیفیتی را در بازار دارد و یکی از بهترین های این شرکت، تلویزیون اولد ال جی G2 می باشد. این تلویزیون اخیرا تولید و جایگزین تلویزیون اولد ال جی G1 شده است که در سال 2021 وارد بازار شد. تلویزیون G2 از هر نظر آپدیت شده و ارتقا یافته می باشد و می تواند کارابران را مجذوب خود کند. یک فریم نقره ای و براکت مخصوص دیواری و بسیاری از ویژگی های دیگر در تلویزیون G2 از جمله تمایزات می باشد. در این نوشته ما به تحلیل و بررسی تلویزیون ال جی، جی 2 می پردازیم.

 

تلویزیون اولد ال جی G2

 

پنل ایوو در تلویزیون ال جی G2 | LG G2 Oled TV With Evo Panel

 هر چند تلویزیون های رده بالایی وجود دارد که شاید رزولوشن 8K را هم داشته باشند اما واقعیت آن است که ال جی بسیار به تلویزیون G2 یا به صورت کلی تلویزیون گالری بها می دهد و ویژگی های بارزی را در آن ایجاد می کند. تلویزیون اولد G2 دارای پنل Evo  است. این نوع از پنل حتی به نسبت سال قبل ارتقا یافته است. روشنایی آن بیشتر می باشد. روشنایی تلویزیون اولد G2 بیشتر از تلویزیون G1 و به صورت کلی بیشتر از همه تلویزیون های اولد می باشد. این نوع پنل فقط در تلویزیون گالری وجود دارد.

 

 

 

تلویزیون اولد الجی G2 و کارایی آن برای نمایش فیلم

همه ما دوست داریم که تلویزیون برای هر نوع کاربری،کارایی بالایی را داشته باشد. نمایش فیلم یکی از کاربری های تلویزیون است. طبیعی است که در نمایش فیلم هرچه جزئیات بیشتری بر روی روی صفحه نمایش ظاهر شود، در نهایت جذابیت بیشتری توسط کاربر مشاهده خواهد شد. اما بیشترین نوع نمایش جزئیات در دامنه رنگی تیره خواهد بود که برای این منظور باید تلویزیون کنتراست بالایی داشته باشد. در میان آنچه امروزه به عنوان نمایشگر و یا تلویزیون وارد بازار می شود، هیچ تلویزیونی کنتراست تلویزیون اولد را ندارد و تلویزیون اولد G2 هم که بالارده در سری اولد می باشد بیشترین کارایی را به خود اختصاص می دهد. علاوه بر کنتراست بالا، در تلویزیون G2 ال جی رنگ مشکی در عمیق ترین حالت خود نمایش داده می شود و این یعنی مرز میان روشن و تاریکی به خوبی مشخص می باشد و اطراف یک شی نورانی در صفحه مشکی هاله تشکیل نمی شود.

 

کنتراست بالا در تلویزیون اولد G2

 

تماشای شو ها و برنامه های تلویزیون در فضای روشن

یکی دیگر از کاربری های تلویزیون و یا استفاده از تلویزیون می تواند نمایش برنامه های تلویزیونی باشد. برای نمونه اکثرا و قریب به اتفاق همه ما از تلویزیون برای این نوع کاربری استفاده می کنیم و تلویزیون را در فضای روشن در یک هال پذیرایی تماشا می کنیم. خوب تلویزیون اولد G2 متفاوت با تمام تلویزیون های اولد مخصوصا سری A و B دارای بیشترین میزان روشنایی است. این تلویزیون برای محتوای SDR یا همان محتوای روی آنتن دارای روشنایی 427 نیت و برای محتوای فوق روشن یعنی HDR دارای روشنایی 1200 نیت می باشد. این یعنی تلویزیون G2 کارایی حداکثری در نمایش رنگ های و المان های تصویر در محیط روشن دارد. البته یک گزینه دیگر در این زمینه موثر است که به نوع شیشه صفحه نمایش مربوط می شود. شیشه صفحه نمایش در این تلویزیون از نوع براق یا Glossy است که بیشترین انعکاس را دارد و نور محیط بر روی آن پخش نمی شود و کاربرمی تواند به خوبی تصویر را برداشت کند.

 

 

نمایش محتوای سریع و گیمینگ با تلویزیون ال جی Oled G2

محتوای سری به محتوایی گفته می شود که نرخ فریم بالایی را دارد. برای نمونه تماشای یک تصویر سریع می تواند بسیار جذاب باشد اما اگر تلویزیون کارایی بالایی در نمایش نداشته باشد تصویر کدر و یا بلوری می شود. محتوای سریع حتی می تواند تماشای یک بازی رالی  و یا فوتبال باشد اما به صورت کلی به محتوای بازی ها گفته می شود. با توجه به اینکه تلویزیون G2 دارای نرخ نوسازی 120 هرتز و پردازنده قوی آلفا هوشمند سری 9 نسل 5 می باشد، می تواند هر نوع تصویر و نرخ فریمی را با کارایی بالا نمایش دهد. با فرض اینکه شما یک کنسول نسل نهمی دارید و می خواهید تصویر را بر روی تلویزیون پخش کنید به جز فرکانس بالا به یک سری گزینه دیگر به جهت کیفیت بهتر تصویر نیاز پیدا خواهید کرد که این دو گزینه شامل زمان پاسخگویی پنل و سرعت انتقال داده در پورت های HDMI خواهند بود. تلویزیون G2 دارای پورت های HDMI ورژن 2.1 است که می توانند کیفیت تصویر4K را با نرخ 120 فریم در ثانیه انتقال دهند و میزان تاخیر در انتقال داده Input lag پایینی را دارند. شما می توانید با این تلویزیون هر نوع محتوایی را اعم از 24 فریم بر ثانیه تا 120 فریم بر ثانیه بدون نویز و بلور را تماشا کنید. 

 

محتوای HDR | کدام فرمت ها با تلویزیون G2 پشتیبانی می شوند. 

محتوای HDR به محتوایی گفته می شود که بیشتر از طریق کابل به تلویزیون انتقال داده شده و به صورت تصویر بسیار با کیفیت با روشنایی بالا نمایش داده می شوند. در نمایش محتوای HDR در هر فریم داده هایی جدید وجود دارد و پردازنده پیوسته باید این داده ها را پردازش کند. معمولا محتوای HDR یا دینامیکی با روشنایی بالایی برداشت می شوند که بسته به نوع فرمت می توانند از 1000 تا 10000 نیت روشنایی را داشته باشند. برای نمونه فرمت HDR دارای روشنایی 1000 تا 4000 نیت است ولی محتوای دالبی ویژن ممکن است تا 10000 نیت روشنایی را هم داشته باشد. حالا این نوع از محتوا چگونه بر روی تلویزیون گالری ال جی نمایش داده می شوند. تلویزیون ال جی G2 از فرمت های HDR، HDR10 Pro و دالبی ویژن پشتیبانی می کند. حالا که روشنایی تلویزیون برای محتوای دینامیکی تا 1200 نیت است چگونه محتوای 10000 نیتی را نمایش می دهد؟؟

 

کیفیت تصویر فوق العاده با پردازنده هوشمند آلفا سری 9 نسل 5 و فرایند Tune Mapping و پنل ایوو

یکی از تفاوت های اصلی تلویزیون G2 با دیگر تلویزیون های اولد در پنل ایوو می باشد. باید بدانید که در هیچدام از دیگر تلویزیون های اولد از این نوع از پنل استفاده نشده است. همین روشنایی 1200 نیتی تلویزیون   G2 به واسطه پنل ایوو می باشد. خوب کیفیت تصویر بالا و روشنایی بالا با پردازش پردازنده هوشمند با شبکه عصبی خطی و فرایند نقشه برداری از داده های تصویر می باشد. قبلا در تلویزیون داده های روشن تر از روشنایی تلویزیون حذف می شدند و این فرایند کلیپینگ نام داشت که کیفیت تصویر را به شدت کاهش می داد اما اخیرا از فرایند نقشه برداری استفاده می شود که نه تنها داده حذف نمی شوند بلکه با روشنایی کمتر نمایش داده می شوند که در نتیجه آن کیفیت رنگ ها محفوظ می ماند. برای چند سال آینده تلویزیون G2 می تواند حداکثر کارایی را داشته باشد و از آن پس هم باید محتوای دالبی ویژن به فراوانی بالایی برسند که احتمال آن کم است. با این اوصاف تلویزیون اولد گالری ال جی همچنان رده بالا خواهد هر چند سال به سال به روشنایی این سری افزوده می شود.

 

کیفیت ساخت تلویزیون اولد G2

تلویزیون اولد ال جی G2 کیفیت ساخت بالایی را دارد. اولا از فلز ساخته شده و حتی دور پنل هم فلزی می باشد. پشت تلویزیون از فلز است و قسمتی به براکت دیواری اختصاص داده شده است که براکت در باکس تلویزیون همراه می باشد. به صورت کلی نوع شیشه پنل در تلویزیون اولد مقاوم است اما خوب نباید زیاد روی آن حسال کرد. وزن آن نسبتا زیاد است و حجم کمی دارد از این روش شاید به نسبت یک تلویزیون ال ای دی مقداری سنگین تر به نظر برسد. 

 

طراحی تلویزیون اولد G2

همانند تلویزیون اولد ال ج G1 این تلویزیون نیز طراحی بسیار جذابی دارد که البته مثل تلویزیون های اولد سری C و B و یا A نیست. پشت پنل به صورت یکدست تر می باشد. پشت پنل فلزی بوده و به رنگ نقره ای و مشکی می باشد . دور پنل هم نقره ای است. مقدار حاشیه پنل کم بوده و کاربر را بیشتر در تصویر متمرکز می کند. تلویزیون اولد ال جی G2 با توجه به طراحی گالری که دارد بیشتر بر روی دیوار بدون برجستگی است و به مانند قاب عکس می باشد. 

 

طراحی تلویزیون اودل G2 | قسمت پشت تلویزیون

 

طراحی تلویزیون  اولد G2 ال جی | حاشیه پنل

 

قاب تلویزیون ال جی G2 اولد ایوو


کیفیت تصویر و رزولوشن تصویر 4K

تلویزیون G2 یک تلویزیون 4k می باشد که در صفحه نمایش خود دارای تعداد 8 میلیون پیکسل می باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر 4k را ارائه می دهد و برای نمایش بهتر تصویر از ویژگی های ارتقای کیفیت تصویر استفاده می کند. با توجه به اینکه فرکانس تصویر 120 هرتز دارد  از طرفی دارای پورت HDMI ورژن 2.1  است که می تواند رزولوشن 4K را با نرخ 120 فریم انتقال دهد. خوب نرخ 120 هرتز به راحتی هر نوع نرخ فریمی را پشتیبانی می کند و نویز و بلور با کارایی فوق العاده ای نمایش داده می شوند. فرمت های HDR و SDR با کارایی بالایی نمایش داده می شوند و فرمت دالبی ویژن و HDR با نهایت کیفیت و روشنایی قابل نمایش بوده و با توجه به روشنایی که تلویزیون G2 دارد هیچگونه داده رنگی حذف نشده و با قابلیتی فوق العاده ارائه می شود تا کاربر را بیشتر و بیشتر در خود متمرکز کند.

 

کیفیت صدای تلویزیون اولد G2 ال جی 2022

صدای 60 واتی که در تلویزیون G2 موجود است با نهایت جذابیت و گیرایی ارائه می شود. سیستم صوتی آن از نوع 4.2 کاناله است که در آن از ساب ووفر 20 وات و 4 اسپیکر 10 وات بهره گرفته شده است. صدای آن به گونه ای پخش می شود که انگار از هر طرف تلویزیون صدا پخش می شود. فرمت های صوتی مانند دالبی اتمس و دالبی دیجیتال قابلیت دیکد شدن را دارند و از همه مهمتر قابلیت WiSA می باشد که ال جی در این تلویزیون بالا رده استفاده کرده است. 

 

ورودی و خروجی های تلویزیون اولد گالری 2022

 خوب برای کاربر حرفه ای ورودی و خروجی ها می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. تلویزیون G2 دارای پورت های HDMI بوده و ورژن آن ها 2.1 است. این پورت ها هرکدام می توانند فرمت 4K را با نرخ 120 فریم انتقال دهند پس اگر محتوای 4k در نرخ 120 فریم موجود باشد، تلویزیون ال جی اولد گالری G2 به خوبی از عهده آن بر می آید و آن را بدون نویز و بلور نمایش می دهد.3 پورت USB دارد که برای انتقال داده و نمایش محتوا روی تلویزیون می توانند به کار گرفته شوند. این تلویزیون همچنین پورت های اپتیکال، شبکه و آنتن و همچنین گیرنده دیجیتال را دارد. شما برای انتقال صدا به ساندبار ها می توانید از پورت اپتیکال استفاده کنید ولی اگر پورت HDMI در ساندبار در دسترس باشد با توجه به کیفیت بالاتر می توانید آن را ارجعیت قرار دهید. با توجه به اینکه تعداد پورت های HDMI در این تلویزیون برابر با 4 عدد است می توان همزمان کنسول و یا دستگاه بلوری را به تلویزیون وصل کرد تا کارایی حداکثری اینگونه منابع برداشت شود.

 

قیمت تلویزیون اولد ال جی سری G مدل G2

تلویزیون اولد ال جی G2 در حال حاضر بالارده ترین تلویزیون اولد موجود در بازار می باشد هرچند تلویزیون Z2 و ... در بالاتر از این تلویزیون با رزولوشن های 8K قرار می گیرند اما واقعیت آن است که ال جی بیشتر این تلویزیون و یا این سری را در اولویت ارتقای تکنولوژی قرار داده است. برای نمونه تلویزیون G1 در سال 2021 دارای پنل EVO بود و در سال 2022 در مدل G2 از پنل ارتقا یافته Evo استفاده کرده است. به هر حال رقیب این تلویزیون ال جی می تواند تلویزیون کیودی اولد سامسونگ S95B و یا تلویزیون سونی کیودی اولد A95K باشد. البته گمان نمی رود که سونی زیاد حرفی برای گفتن داشته باشد چراکه پنل را از سامسونگ خریداری کرده است ولی سامسونگ رقابت نزدیک تری را ایجاد می کند و در ضمن قیمت تلویزیون ال جی هم به نسبت پایین تر خواهد بود. 

موارد همراه تلویزیون اولد G2 ال جی

تلویزیون ال جی G2 دارای موارد همراهی است که برای تلویزیون نیازمند می باشند. این تلویزیون با توجه به طراحی گالری که دارد دارای براکت مخصوص می باشد و شما برای نصب بر روی دیوار به آن نیاز دارید. ریموت کنترل هوشمند MR22 و دفترچه راهنما و باطری و براکت دیواری در داخل باکس تلویزیون وجود دارد.

 

برچسب ها تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha