بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون سونی 2020

۱۳۹۹/۱۲/۳۰

سونی تلویزیون های متعددی را در سال 2020 روانه بازار کرده است. اگر به فکر خرید تلویزیون سونی هستید این نوشته می تواند بسیار کمک کننده باشد. در بیشتر موارد میزان هزینه در نظر گرفته شده تعیین می کنند که تلویزیون چه اپشن ها و امکاناتی داشته باشد اما در هر صورت شناخت از تلویزیون هم به نوعی در انتخاب تاثیر می گذارد. در اینجا ما 4 مدل از تلویزیون های ال ای دی سونی را مورد بررسی قرارمی دهیم و در نهایت برترین تلویزیون برای هر نوع استفاده معرفی می کنیم.( اندازه 55 اینچ و بالاتر مورد بحث خواهد بود)

تلویزیون سونی X7500H

تلویزیون سونی X7500H نامگذاری های مختلفی را در کشور ها مختلف دارد. این تلویزیون به X75H و X750H هم معرفی شده است. در این تلویزیون سونی از پنل VA استفاده کرده و کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق در رده بالایی می باشد. شما می توانید از تماشای فیلم های سینمایی در فضای کم نور بیشتر لذت ببرید. خصوصیات این پنل برای تماشای فیلم می باشد. در آن زاویه دید کم است و انتظار نداشته باشید مانند یک تلویزیون با پنل IPS تصویر را از هر طرف با کیفیت بالا دریافت کنید. واضح تر بگوییم اگر با زاویه بالا به تلویزیون تماشا کنید کیفیت تصویر کاهش یافته و روشنایی پنل به سمت تاریکی و کم نور بودن میل می کند. تلویزیون X7500H  با اینکه نورپردازی مستقیم را دارد اما از تاریکی منطقه ای بی بهره می باشد. صفحه نمایش آن کدر است و در فضای روشن چنگی به دل نمی زند. نور تابیده شده به تلویزیون بر صفحه نمایش پخش می شود و مانع از دریافت تصویر توسط کاربر می شود بنابراین بهتر است این تلویزیون روبه روی پنجره نصب نشود.


 در این تلویزیون زمان پاسخگویی زیاد است و البته در اینجا ما نسبت به دیگر تلویزیون های سونی مقایه می کنیم. این تلویزیون فرکانس تصویر 60 هرتز را دارد و از پورت HDMI 2.0 برخوردار می باشد. شما در زمان بازی کیفیت تصویر 4K در نرخ نوسازی 60 هرتز را مشاهده می کنید. خوشبختانه در ان از رزولوشن 4K HDR در نرخ 60 هرتز پشتیبانی می شود و تاخیر در انتقال داده در پورت های آن کم می باشد و می توان بازی های بار فرکانس 60 هرتز را با آن تماشا کردو نمایش داد. این تلویزیون دارای 3 پورت HDMI 2.0 و دو پورت USB 2.0 می باشد. اپتیکال و شبکه و RF یا آنتن  به همراه پورت کامپوزیت و خروجی هدفون یا AUX از دیگر پورت های ان می باشد. شما با این تلویزیون می توانید صدای 5.1 کاناله را با کیفیت بالا از طریق ساندبار ها پخش کنید چون دارای پورت HDMI  با ویژگی ARC می باشد. این تلویزیون همانند همه تلویزیون های سونی پایه کنار استف بنابراین برای آن باید به فکر میز تلویزیون عریض باشید.  

تلویزیون سونی X8000H

سونی در این تلویزیون از پنل IPS استفاده کرده است. اولین تفاوت تلویزیون X8000H با تلویزیون X7500H همان پنل است. این تلویزیون یعنی تلویزیون X8000H زاویه دید بالایی دارد و در آن میزان کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق کمتر است. روشنایی صفحه نمایش در آن بیشتر بوده و می تواند در فضای روشن هم کارایی بالایی را به نمایش بگذارد. با این که زیاد با تلویزیون X7500H تفاوتی ایجاد نمی کند اما مقداری بیشتر از نور محیط توسط صفحه نمایش بازتاب داده می شود. این تلویزیون زمان پاسخگویی مناسبی دارد و برای بازی می تواند به نسبت تلویزیون X7500H کاربردی تر باشد. تاخیر در انتقال داده در پورت های به نسبت تلویزیون پایین رده خود کمتر است. این تلویزیون  دارای فرکانس تصویر 60 هرتز است و از کیفیت تصویر 4K در نرخ فریم 60 هرتز پشتیبانی می کند. این تلویزیون همچنین از کیفیت 4K در 4:4:4  در نرخ 60 هرتز پشتیبانی می کند که تلویزیون X7500H در نمایش آن ناتوان بود. تلویزیون X8000H سونی همانند تلویزیون X7500H از کنسول های بازی Xbox X و PS5 پشتیبانی می کند اما چون فرکانس تصویر آن 60 هرتز است و ورژن پورت HDMI در آن 2.0  می باشد، شما از کیفیت 4K در نرخ 60 هرتز بهرمند خواهید بود. این تلویزیون 4  پورت HDMI  2.0 و 2 پورت  USB 2.0 ، پورت اپتیکال، خروجی صدای AUX، شبکه  و پورت آنتن را دارا می باشد.

تلویزیون سونی X9000H

 این تلویزیون دارای پنل VA است پس زاویه دید کم  و کنتراست بالا از ویژگی های بارز آن است. کنتراست در این تلویزیون به نسبت تلویزیون X7500H کمتر و به نسبت تلویزیون X8000H بیشتر است. تلویزیون X9000H با اینکه از تاریکی منطقه ای نیز استفاده می کند اما میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق را به مانند تلویزیون X7500H ندارد. در این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز است و چون از پورت HDMI 2.1 در ان استفاده شده است  از بهترین تلویزیون ها برای بازی است. این تلویزیون هر رزولوشن موجود را با نرخ 120 هرتز پشتیبانی می کند. تلویزیون سونی X9000H اولید و آخرین تلویزیون ال ای دی سونی 2020 است که تجربه تماشای کیفیت تصویر 4k در نرخ 120 هرتز را برای شما فراهم می کند. این تلویزیون نهایت استفاده از کنسول بازی و دستگاه بلوری را برای کاربران فراهم می کند. در این تلویزیون از پورت HDMI 2.1 و HDMI 2.0 استفاده شده است.در آن ورودی و خروجی های HDMI علاوه بر قابلیت ARC از قابلیت eARC هم بهرمند هستند. دیگر ورودی و خروجی ها همانند تلویزیون X8000H می باشد.

 تلویزیون سونی X9500H

در این تلویزیون از نل VA بهره گرفته شده است اما چون سونی برای افزایش زاویه دید از لایه ی ارتقا دهنده استفاده کرده است که X- Wide Viewing Angle نام دارد، میزان کنتراست در آن کمتر از تلویزیون X9000H می باشد. این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد ولی چون از پورت HDMI 2.1 بی بهره است شما همیشه کیفیت تصویر 4K را در نرخ فریم 60 هرتز تماشا می کنید. این تلویزیون روشنایی فوق العاده ای دارد و می تواند در محیط روشن هم کارایی بالایی را به نمایش بگذارد. نور تابیده شده به صفحه نمایش با کارایی بالا بازتاب داده می شود و مانع دید کاربر نمی شود. در آن پورت های HDMI همانند تلویزیون X9000H دارای ویژگی Arc  و eARC می باشند. 

جمع بندی

تلویزیون سونی X7500H با اینکه اولین تلویزیون در سری XH سونی می باشد و تلویزیونی میان رده به حساب می اید اما کارایی و کاربرد بالایی را در انواعی از استفاده ها به نمایش می گذارد. قطعا این تلویزیون قیمتی پایین تر دارد و نیاز به صرف هزینه زیاد برای خرید آن نیست. اگر زاویه دید در اولویت قرار می گیرد و فضای استفاده گسترده است و یا تعداد افراد خانواده زیاد است تلویزیون X8000H می تواند گزنیه مناسب باشد. تلویزیون X9000H برای بازی فوق العاده است و هیچکدام از تلویزیون های سونی همانند این تلویزیون نمی توانند یک گیمر حرفه ای را راضی نگه دارند. اگر زیاد به بازی اهمیت نمی دهید و در منزل کنسول های مدرن را ندارید و فقط می خواهید از تلویزیون استفاده معمولی را داشته باشید تلویزیون سونی X9500H بالارده ترین تلویزیون سونی LED خواهد بود. این تلویزیون علی رغم اینکه فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد اما تصویر کنسول های بازی و یا دستگاه بلوری را در نرخ 60 هرتز برای شما امکان پذیر می کند چون پورت HDMI 2.1  را ندارد. این تلویزیون به لحاظ طراحی زیاد با هم تفاوتی را ندارند و در جدول ضخامت و  یا حاشیه صفحه نمایش را آورده ایم.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون بهترین تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha