بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون برای گیمینگ ( PS5 و Xbox X )

۱۴۰۰/۱/۲۳

تلویزیون های زیادی در بازار موجود می باشند اما همه آنها کاربرد های یکسانی را ندراند. در این نوشته ما به معرفی تلویزیون هایی می پردازیم که بهترین کارایی را در نمایش تصاویر پرسرعت و یا تصاویر بازی را دارند. 
تلویزیون برای نمایش تصویر بازی باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟


از جمله گزینه هایی که برای نمایش تصاویر پرسرعت در تلویزیون لازم است شامل زمان پاسخگویی، تاخیر در انتقال داده، ویژگی VRR وALLM، فرکانس تصویر ، ورژن پورت HDMI، قابلیت پشتیبانی از HDR  می شود. اما کدام تلویزیون این ویژگی ها را در حدی بهینه دارند؟

 

تلویزیون اولد ال جی CX

 این تلویزیون ال جی در سال 2020 تولید شده است. در واقع  تلویزیون ال جی CX جایگزین تلویزیون اولد C9 شده که در سال 2019 وارد بازار شد. این تلویزیون میزان روشنایی کمتری را به نسبت C9 دارد اما ایمنی آن بالاتر می باشد. در این تلویزیون از صفحه نمایش WRGB بهره گرفته شده است که در نوع خود بی نظیر است.  در این تلویزیون چون هر پیکسل به صورت کجزا خاموش و روشن می شود بالاترین میزان کنتراست را دارد و در نتیجه آن تمام جزئیات بازی را در فریم های تیره مشاهده خواهید کرد. روشنایی و تاریکی به خوبی از هم متفاوت شده و مرز بین آن ها مشخص خواهد بود. 


این تلویزیون از 4 پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده می کند و فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد. از طرفی ویژگی VRR در آن پیاده شده است و از Free Synce پشتیبانی می کند. در واقع زمان پاسخگویی صفحه نمایش آن کم است و سریع به واکنش کاربر حساسیت نشان می دهد. تاخیر در انتقال داده در پورت های آن بسیار کم می باشد. شما می توانید سریع نتیجه عملکرد را  در صفحه نمایش مشاهده کنید. یکی دیگر از ویژگی های بازی و یا مزیت های این تلویزیون اندازه صفحه نمایش می باشد. این تلویزیون در اندازه 48 اینچ تا 77 اینچ تولید شده است. اگر می خواهید تلویزیون فوق  العاده کارای برای بازی در اندازه کمتر از 55 اینچ داشته باشید این تلویزیون گزینه بسیار مناسبی است. البته شاید قیمت تلویزیون اولد CX زیاد باشد، اما کدام تلویزیون ها را می توان به جای آن انتخاب کرد.

 

تلویزیون سونی X9000H

سونی در سال 2020 تلویزیون های اولد و ال ای دی را روانه بازار کرده است. در میان تلویزیون های سونی تلویزیون X9000H بهترین تلویزیون برای بازی می باشد. این تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز است و پورت HDMI  ورژن 2.1  را نیز دارد. اگر از قابلیت ALLM و یا VRR برخوردار نمی باشد اما میزان تاخیر در انتقال داده در پورت های آن به طرز عجیبی کم می باشد. در این تلویزیون کنتراست بالا بوده و نمایش رنگ مشکی به خوبی ارائه می شود. سونی در تلویزیون های خود از یک لایه برای افزایش زاویه دید استفاده می کند که مقداری کنتراست را کاهش می دهد اما در تلویزیون سونی X9000H از این لایه استفاده نشده است. در تلویزیون های سونی که از این لایه استفاده شده است با مشخصات X-Wide Viewing Angle ارائه می شوند. 
این تلویزیون کنتراست بالا  نمایش رنگ مشکی فوق العاده ای دارد. می توان گفت که بهترین تلویزیون برای گیمینگ است و  قیمتی کمتر از تلویزیون اولد ال جی CX دارد.

 

تلویزیون سامسونگ فریم LS03T

تلویزیون سامسونگ LS03T دارای طراحی فریم و یا سبک زندگی است. این تلویزیون منعطف است و شما می توانید در هر جایی از منزل از ان استفاده کنید. طراحی فریم آن برای نصب بر روی دیوار فوق العاده است. وقتی بر روی دیوار نصب می شود به مانند یک قاب عکس است. این تلویزیون دارای یک پورت HDMI ورژن 2.1  است و فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد. تاخیر در انتقال داده در پورت های آن کم است و زمان پاسخگویی کمی دارد. 
این تلویزیون در اندازه های مختلف تولید شده است اما فعلا فقط اندازه 55 اینچ آن موجود می باشد. نمایش رنگ در آن به واسطه فناوری هایی چون Dual LED و QLED بسیار زیاد و گسترده می باشد. یک باکس برای پورت ها دارد و این باکس با یک کابل به تلویزیون وصل می شود. قیمت تلویزیون سامسونگ فریم LS03T به نسبت دیگر تلویزیون های سامسونگ کمتر است و قابلیتی منحص به فرد تر دارد.

 

تلویزیون سامسونگ Q80T

تلویزیون سامسونگ Q80T یکی از تلویزیون های کیولد سامسونگ است که در اندازه های مختلف تولید شده است. این مدل از تلویزیون کیولد سامسونگ مخصوصا در اندازه های 55 اینچ و بالاتر دارای قابلیتی فوق العاده است. پورت HDMI ورژن 2.1  و فرکانس تصویر بالا یعنی 120 هرتز را دارد. این تلویزیون نیز همانند  تلویزیون فریم دارای یک پورت 2.1 می باشد. در این تلویزیون روشنایی بالا می باشد و به واسطه اتخاذ لایه افزایش زاویه دید، می توان از بازی های گروهی با آن لذت برد چراکه زاویه دید به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است. تلویزیون کیو 80 تی از صفحه نمایش VA استفاده می کند و در آن کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالا است. نمایش تصویر بازی در یک فضای کم نور فوق العاده خواهد بود.

 

تلویزیون ال جی نانوسل Nano90

تلویزیون ال جی نانوسل نانو 90 در سال 2020 توسط شرکت ال جی تولید شده است. این تلویزیون در اندازه 65 اینچ و 55 اینچ موجود می باشد. در آن از دو پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده شده است که خود یک مزیت بر تلویزیون های سامسونگ می باشد. فرکانس تصویر در آن 100 هرتز است و تصاویر بازی را با کارایی بالایی نمایش می دهد. زمان پاسخگویی اسن تلویزیون کم است و اخیر در انتقال داده در پورت های ان کم می باشد.  این تلویزیون کنتراست کمتری را به نسبت تلویزیون سونی X9000H دارد اما به واسطه زاویه دید بالا برای بازی های گروهی فوق العاده است.

 

تلویزیون هایسنس H9G

تلویزیون هایسنس H9G دارای روشنایی تصویر بالا می باشد. این تلویزیون پورت HDMI ورژن 2.1  را ندارد و پورت های آن دارای ورژن 2.0 می باشند. این تلویزیون همانند تلویزیون X900H کنتراست بالایی را دارد و روشنایی تصویر آن همانند تلویزیون Q80T  می باشد. این تلویزیون دارای زمان پاسخگویی کم است و تاخیر در آنتقال داده در آن در حدی بهینه می باشد. قیمت تلویزیون هایسنس H9G به نسبت تلویزیون های بالا کمتر می باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر 4k را در نرخ فریم 60 هرتز ارائه می دهد.

 

جمع بندی

پورت HDMI ورژن 2.1 دارای پهنای باند برابر با 48 گیگابایت می باشد و می تواند کیفیت و یا نرخ فریم 120  را انتقال دهد. تلویزیونی که فرکانس 120 هرتز را دارد و از این پورت بی بهره است نمی تواند تمام فریم های ارسالی از فرستنده را نمایش دهد. 


زمان پاسخگویی به مدت زمانی می گویند که یک پیکسل تغییر رنگ دهد و یا اینکه خاموش و روشن شود. زمان پاسخگویی کم میزان حساسیت صفحه نمایش را برای فریم ها نشان می دهدو هرچه کمتر باشد جذابیت نمایش تصاویر پر سرعت بیشتر می شود.


تاخیر در انتقال داده در تلویزیون بایستی کم باشد. کاربر وقتی دکمه جویستیک را فشار می دهد می خواهد هر چه سریعتر نتیجه  را مشاهده کند. 
VRR به قابلیتی می گویند که تلویزیون فرکانس خود را با نرخ فریم اراسلی از منبع هماهنگ می کند تا میزان نویز و بلور کاهش یابد. یک تلویزیون 120 هرتز چگونه تصویر 60 فریم را نمایش می دهد. تلویزیون میزان فرکانس خود را کاهش می دهد و این یعنی هر فریم را  2 بار نمایش می دهد تا شفافیت تصویر کاهش پیدا نکند.

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونتحلیل و بررسی تلویزیونبهترین تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha