بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون های سونی 2021

۱۴۰۰/۵/۲۹

نمی توان گفت که به طور قطع کدام تلویزیون برترین می باشد. تلویزیون های زیادی از برند ها مختلف در بازار وجود دارد و هر کدام در یک زمینه در برتری کامل می باشند. در میان برند های تولید کننده تلویزیون، سونی همگام با دیگر رقبا تلویزیون های با کیفیتی را روانه بازار کرده است که در این نوشته ما 3 مدل از برترین تلویزیون ها این شرکت را معرفی می کنیم. شاید تلویزیون مورد پسند شما در میان این گروه نباشد اما قطعا جایگاهی داشته و کارایی مقایسه ای را به نمایش می گذارد. در ابتدا مروری بر تلویزیون های 2020 سونی خواهیم داشت  و بعد از آن،  تلویزیون اولد سونی A90J، تلویزیون سونی X9000J و تلویزیون سونی X7500H را به عنوان برترین های سال 2021 ارائه می دهیم.

 

تلویزیون های سونی 2020

سونی در سال 2020 هم تلویزیون  LED را تولید کرده و هم تلویزیون هایی با پنل اولد OLED را در اختیار کاربران قرار داده است. تلویزیون های LED این شرکت مدل های X7500H، X8000H، X9000H و X9500H بودن و تلویزیون های OLED هم مدل های A8H و A9H را شامل می شدند. اگر بخواهیم تلویزیون های سونی در سال 2020 را رده بندی کنیم باید بگوییم که علی رغم اختلاف قیمتی کم که داشتند هر کدام برای یک زمینه بهترین بودند.

 

تلویزیون سونی X7500H با بالاترین کنتراست

سونی در این تلویزیون از پنل VA استفاده کرده است و در اندازه های بالاتر فناوری تاریکی منطقه ای هم دارد. این تلویزیون کنتراست بالایی را دارد و می توتند رنگ مشکی عمیق را به خوبی نمایش دهد. نتیجه آن می شود که تلویزیون X7500H بهترین تلویزیون سونی برای نمایش فیلم ها و یا نمایش تصویر در یک محیط کم نور می باشد. فرکانس تصویر این تلویزیون 60 هرتز است و پورت های HDMI در آن ورژن 2.0  را دارند. کیفیت تصویر 4K در این تلویزیون با نرخ 60 هرتز نمایش داده می شود و می تواند به نوع هر فریم را 60 بار بازنمایش سازد. همانند دیگر تلویزیون های سونی از پردازنده X1 استفاده می کند که قابلیت بالایی در پردازش داده دارد. صدای آن 20 وات است و کلیه زمینه های صدایی همه جانبه مانند ویژگی Bass Reflex و یا اسپیکر های مدرن X- Balance در آن پیاده شده است. شاید هیچ کدام از تلویزیون های سونی به اندازه این تلویزیون کنتراست بالا را نداشته باشند. 

 

تلویزیون سونی X8000H با زاویه دید بالا و پنل IPS

طبیعی است که این تلویزیون نمی تواند کنتراست تلویزیون X7500H را داشته باشد. در این تلویزیون پنل IPS است و این یعنی زاویه دید بالایی را دارد. شما می توانید این تلویزیون را بدون افت کیفیت تصویر و روشنایی از هر طرف تماشا کنید. این تلویزیون از نظر فرکانس تصویر و قابلیت های ارتقای کیفیت تصاویر غیر 4k همانند تلویزیون X7500H می باشد. ما اگر پنل را در نظر نگیریم باید بگوییم که این دو تلویزیون بسیار شبیه می باشند. تلویزیون با زاویه دید بالا برای یک خانواده پر جمعیت، برای بازی های گروهی و یا برای استفاده در یک محیط واید می تواند کارایی بالایی را داشته باشد. این نکته را نیز فراموش نکنیم که پنل IPS زمان پاسخگویی کم دارد و می تواند کارایی بهتری برای گیمر های حرفه ای داشته باشد. 

 

تلویزیون سونی X9000H فنی ترین تلویزیون سونی

اولین و آخرین تلویزیون سونی در سال 2020 که کارایی فنی بالایی را دارد همین تلویزیون X9000H می باشد. شما حتی تلویزیون های اولد سونی 2020 را نمی یابید که کارایی فنی آن را داشته باشند. اما کارایی فنی به چه معنا است؟
در تلویزیون سونی X9000H نرخ نوسازی تصویر یا همان فرکانس برابر با 120 هرتز است و از طرفی از پورت HDMI  ورژن 2.1  برخوردار می باشد. شما با تلویزیون سونی 9000 از کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند می شوید. این تلویزیون قابلیت های VRR و G Synce را دارد و می تواند از کنسول های مدرن مانند  PS5 و Xbox X به خوبی پشتیبانی کند. تلویزیون 9000  سونی از پنل VA استفاده می کند  کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق فوق العاده ای دارد. 

 

تلویزیون سونی X9500H سونی

  تلویزیون سونی 9500 از نظر رده بندی مدل، بالا رده است اما نمی توان گفت که بالاترین مدل سونی است. این تلویزیون روشنایی تصویر بالایی را دارد و چون سونی در آن از لایه افزایش دید استفاده کرده است، زاویه دید بالا دارد. از طرفی همین لایه افزایش زاویه دید موجب کاهش کنتراست تلویزیون شده است از این جهت به نسبت تلویزیون X9000H کنتراست کمتری دارد. با این که فرکانس تصویر 140 هرتز را دارد اما تصاویر با نرخ فریم 120 فریم در ثانیه را با نرخ نوسازی 60 هرتز نمایش می دهد چون در میان پورت های آن، HDMI ورژن 2.1 دیده نمی شود. 

 

تلویزیون های اولد سونی A9H و A8H

سونی در سال 2020 این دو تلویزیون اولد را تولید کرده است.  در تلویزیون اولد از پنل WRGB استفاده شده است. ناگفته نماند که سونی پنل در تلویزیون های اولد خود را از شرکت ال جی خریداری می کند. هر دو تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز هستند اما از پورت HDMI ورژن 2.1 برخوردار نیستند. صدای با کیفیت و تصویر با بالاترین کنتراست را می توان با این تلویزیون ها نظاره گر بود. پنل WRGB زاویه دید بالایی را دارد و از طرفی چون هر پیکسل در پنل می تواند به خودی خود روشن و خاموش شود می توان کنتراست بی نهایت را با آن ها تجربه کرد. زمان پاسخگویی پنل نیز کم است و بهترین پنل برای نمایش بازی ها همان WRGB می باشد. 

 

تلویزیون های سونی 2021

جزئیاتی از تلویزیون های سونی 2020 را مطرح کردیم و مشخص شد که تلویزیون X9000H سونی به عنوان فنی ترین تلویزیون سونی، تلویزیون X7500H بهترین تلویزیون برای نمایش فیلم ها و تلویزیون X8000H با زاویه دید بالا و کیفیت از کناره ها و یا تلویزیون X9500H سونی به عنوان بالارده ترین تلویزیون سونی به لحاظ روشنایی و شفافیت تصویر می باشد. اما سونی در سال 2020 از مدل هایی چون تلویزیون اولد A90J و تلویزیون های LED مانند X90J و یا X8500J و همچنین X8000J رونمایی کرده و الان در بازار موجود می باشند. با فرض اینکه هزینه در نظر گرفته شده از طرف کاربر هم مهم می باشد ما 3 مدل برتری سونی را معرفی می کنیم.

 

تلویزیون اولد سونی A90J از هر نظر فوق العاده

 تلویزیون سونی A90J از هر نظر کارایی بالایی را دارد. اولا این تلویزیون اولد است و از پنل WRGB استفاده می کند. دون شک بیشترین کنتراست را داشت و رنگ مشکی را با کارایی بالایی نمایش می دهد. سونی در این تلویزیون از فرکانس تصویر 120 هرتز  پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده کرده است و به نوعی می توان گفت کمبود های تلویزیون A9H را برطرف کرده است. صدای با کیفیت و همه جانبه و همچنین تصویر 4k با قابلیت هایی چون ارتقای کیفیت تصویر همه و همه در این تلویزیون مشاهده می شود. تلویزیون A90J به عنوان برترین تلویزیون سونی 2021 در نظر گرفته می شود و البته باید به خاطر داشته باشیم که برای این .تلویزیون باید هزینه ای زیاد را در نظر گرفت.

 

Sony A90J

 تلویزیون سونی X9000J یا X90J جایگزین تلویزیون X9000H

تلویزیون سونی X9000J جایگزین تلویزیون X9000H شده است. در بسیاری از ویژگی های بسیار شبیه می باشند. کنتراست بالا و همچنین کارایی فنی فوق العاده در این تلویزیون نیز دیده می شود. به هر صورت انتخاب بین این مدل و تلویزیو 9000 سال 2020 مقداری مشکل است. این تلویزیون همانند تلویزیون A90J ریموت کنترل شبنما را ندارد و از همان ریموت قبلی استفاده می کند. به نظر اگر اختلاف قیمت بین این دو زیاد باشد بهتر است روی تلویزیون سونی X9000H سرمایه گذاری شود. 

 

Sony X9000J

تلویزیون سونی X7500H بدون جایگزین در سال 2021

تلویزیون سونی X7500H به نسبت دیگر تلویزیون های سونی قیمتی کمتر دارد و از طرفی بیشترین کنتراست را در میان مجموعه به استثنای تلویزیون های اولد دارد. این تلویزیون در سال 2021 جایگزینی ندارد. در این تلویزیون که در بالا هم به آن اشاره کردیم از ویژگی هایی فوق العاده ای استفاده شده است و می تواند انتخابی مقرون به صرفه و کاربردی باشد. 

Sony X7500H

  جمع بندی و راهنمای انتخاب تلویزیون

شما کدام تلویزیون را انتخاب می کنید؟ اگر برای خرید تلویزیون هزینه ای زیاد در نظر گرفته اید به راحتی می توانید تلویزیون اولد A90J را خریداری کنید و بالاترین تکنولوژی تصویر و صدا و همچنین بالاترین کارایی فنی را درتلویزیون داشته باشید. به هر حال بعد از این تلویزیون مدل X9000J می تواند فوق العاده باشد چراکه هم کارایی فنی بالایی را دارد و هم می تواند تصویر وصدایی فوق العاده را به اجرا بگذارد. در میان تلویزیون های سونی هم نمی توان از تلویزیون سونی X7500H با کنتراست بالا چشم پوشی کرد و تازه می توانید با صرف هزینه کمتر این تلویزیون را داشتته باشید.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون بهترین تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha