بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4S

۱۴۰۰/۵/۱۱

تلویزیون شیائومی P1 تولید 2021 بوده و الان در بازار موجود می باشد. این تلویزیون جایگزین تلویزیون شیائومی MI 4S می شود و با قابلیت هایی جدید تر و کاربردی تر می تواند نقش آفرینی کند. این تلویزیون شیائومی می تواند با برند های دیگر رقابت داشته باشد. مقرون به صرفه بودن و کارایی بالا از جمله دلایلی برای پرفروشی تلویزیون شیائومی 4S در سال 2020 بود و انتظار می رود که تلویزیون شیائومی P1 نیز با همین روند پیش برود. در این نوشته ما تلویزیون شیائومی P1 را تلویزیون شیائومی 4S مورد مقایسه قرار می دهیم، این نوشته می تواند در انتخاب تلویزیون کارا و همچنین شناخت کامل از شیائومی کمک کنند باشد.

قیمت تلویزیون شیائومی 55 اینچ MI P1


قیمت تلویزیون شیائومی 50 اینچ 50 MI P1


قیمت تلویزیون شیائومی 43 اینچ 43 MI P1

 

تلویزیون شیائومی ساخت کجا است؟

شیائومی یک شرکت چینی است که در زمینه تولید گوشی های تلفن همراه، شارژی ، پاوربانک، ایرپاد و غیره فعالیت دارد. حدودا چند سالی است که در زمینه تولید تلویزیون هم فعالیت می کند و چند سری از تلویزیون های خود را روانه بازار کرده است. تلویزیون های سری 4A، تلویزیون های سری 4X، تلویزیون های سری 4S و اخیرا هم تلویزیون های سری P1 را در اختیار کاربران قرار داده است. شیائومی در زمینه تولید تلویزیون کیولد هم فعال است و تلویزیون MI Q1 از تلویزیون های شیائومی خواهد بود که برند هایی چون سونی، سامسونگ و ال جی رقابت می کند. شیائومی دیگر جای خود را در بازار ثابت کرده است و تلویزیون های کارای این شرکت رضایت کاربران را در پی داشته است. اگر به جزئیات ساخت و کیفیت تلویزیون های شیائومی نگاه کنیم می بینیم که واقعا با برند های برتر رقابت می کند و می تواند در آینده جایگاهی بهتر داشته باشد.

 

جدیدترین تلویزیون شیائومی

در حال حاضر شیائومی از 3 مدل رونمایی کرده است. جدید ترین تلویزیون شیائومی یعنی تولید 2021 مدل P1 در رنج LED و تلویزیون Q1 در رنج کیولد می باشد. تلویزیون شیائومی MI P1 به تازگی وارد بازار شده است و تلویزیون Mi Q1 هم وارد بازار خواهد شد. البته شیائومی مدل هایی دیگر را نیز تولید کرده است ولی به احتمال زیاد این مدل ها وارد بازار کشور نشوند. 

 

قیمت تلویزیون شیائومی 

هزینه برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. کاربران با توجه به بودجه ای که دارند می خواهند تلویزیون را خریداری کنند. حقیقتا تلویزیون های سری 4S تولید 2020 و یا 2021 قیمتی پایین تر به نسبت تلویزیون های شیائومی سری P1 دارند. اما اختلاف قیمت در یک کیفیت با برند های دیگر زیاد است. شما شاید با هزینه ای که برای خرید تلویزیون شیائومی در نظر گرفته اید نتوانید تلویزیون برند دیگر را خریداری کنید. در حال حاضر قیمت تلویزیون های شیائومی پایین است و این روند شاید زیاد دوام نداشته باشد چراکه کیفیت و کارایی شیائومی شایسته هزینه بالا تر است و شاید دلیل قیمت کمتر تلویزیون شیائومی جای باز کردن در بازار باشد. تلویزیون شیائومی P1 با تلویزیون شیائومی 4S در اندازه پنل 55 اینچ 1 میلیون اختلاف قیمت دارد و ما می خواهید دلیل این اختلاف قیمت را بیان کنیم.

 

محدوده اندازه پنل در تلویزیون های شیائومی MI P1 و MI 4S

 شاید بعضی از کاربران با تلویزیون شیائومی 4S آشنایی کامل دارند و این تلویزیون در بسیاری از جاها مورد بررسی قرار گرفته است. تلویزیون شیائومی 4S در اندازه های 43 اینچ، 55 اینچ و 65 اینچ موجود می باشد. البته اندازه 43 اینچ این مدل در دو نوع مشخصات وارد بازار شده است. تلویزیون شیائومی MI P1 هم در اندازه های 32 اینچ، 43 اینچ، 50 اینچ و 55 اینچ وارد بازار خواهد شد که در حال حاضر اندازه 55 اینچ آن موجود می باشد. مشخصات تلویزیون چه در مدل P1 و چه در مدل 4S  در اندازه 32 اینچ با دیگر اندازه های بزرگتر متفاوت می باشد. 

قیمت تلویزیون شیائومی 65 اینچ 4S


قیمت تلویزیون شیائومی 55 اینچ MI 4S


قیمت تلویزیون شیائومی 43 اینچ 43 MI 4S

 

صفحه نمایش و نوع آن در تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4S

 شیائومی در همه تلویزیون های خود از پنل IPS استفاده می کند هر چند الان هویت و نوع پنل در مدل Q1 مشخص نیست. صفحه نمایش IPS به نسبت دیگر انواع پنل زاویه دید بیشتری  و زمان پاسخگویی کمتری دارد که هر ویژگی این نوع پنل در جهت ارائه کیفیت بهتر تصویر می باشند. عمق نمایش داده در هر دو تلویزیون 8 بیت است اما شیائومی در مدل P1 از FRC استفاده کرده است که عمق نمایش رنگ را به 10 بیت می رساند. پنل این تلویزیون ها تا حدودی ! ضد ضربه می باشد. وقتی از کناره ها به تلویزیون شیائومی تماشا شود کیفیت تصویر حفظ شده و روشنایی هم به خوبی نمایش داده می شود. نتیجه اینکه هم در مدل P1 و هم در مدل 4S می توان کیفیت مطلوبی را از کناره ها دریافت کرد و این تلویزیون های برای گیمینگ گروهی و یا برای خانواده های پرجمعیت و یا استفاده و نصب در یک محیط واید و همچنین استفاده به عنوان مانیتور ایده ال می باشند.

 

مقایسه کیفیت تصویر  تلویزیون شیائومی P1 و کیفیت تصویر تلویزیون شیائومی 4S

تلویزیون شیائومی MI P1 در اندازه 32 اینچ کیفیت تصویر HD و در اندازه های بالاتر دارای کیفیت تصویر 4K می باشد. تلویزیون شیائومی MI 4S هم در هر سه اندازه خود دارای کیفیت تصویر 4K می باشد. هر دو تلویزیون نرخ نوسازی 60 هرتز را دارند و در آن ها هر فریم تصویر 60 بار بازنمایش می شود و نویز و بلور از آن ها برداشته شده و در نهایت آنچه ما مشاهده می کنیم کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز می باشد. شیائومی در تلویزیون های خود از MEMC برای تصویر شفاف تر استفاده می کند که در تیتر بعدی به ان می پردازیم. نورپردازی در تلویزیون های شیائومی هر دو مدل 4S و P1 از نوع Direct است  و این نوع از نورپردازی روشنایی زیادی را تولید می کند. در این تلویزیون محتوای دینامیکی و فرمت های HDR نیز پشتیبانی می شود که تلویزیون P1 کاراتر بوده و همانند تلویزیون های هایسنس همه فرمت ها را با کارایی بالا نمایش می دهد.

 

شفافیت و روان بودن تصویر در تلویزیون شیائومی P1 و 4S با MEMC

 گاها در تلویزیون از قابلیت هاییبرای افزایش شفافیت و کاهش نویز در تصویر از ویژگی هایی بهره گرفته می شود که کمک می کند تا تصویر به بهترین نحو ممکن در اختیار کاربر قرار گیرد و از آن لذت ببرد. در تلویزیون های شیائومی از MEMC استفاده شده است. این ویژگی نویز و بلور را کاهش می دهد. در واقع در میان فریم های تصویر از فریم های کپی قبل و بعد از فریم اصلی استفاده شده و در نهایت تصویر با نرخ 60 هرتز با تعداد بیشتری فریم نمایش داده می شود ولی میزان تکرار کاهش می یابد . تصاویر سریع مانند تصاویر بازی و یا گیمینگ دارای سرعت بالا بوده و لازم است که این ویژگی بر روی آن ها اعمال شود.

 

فرمت های HDR و برتری تلویزیون P1 به نسبت تلویزیون 4S

 هرچند مدل 4S از فرمت های HDR مانند HDR 10 Pro پشتیبانی می کند اما مدل P1 کارایی بهتری را برای نمایش این فرمت ها دارد. تلویزیون P1 از فرمت های دالبی ویژن و HDR10+ پشتیبانی می کند و لازم نیست در مورد فرمت پشتیبانی شوند و یا دانلود شده نگران باشید چراکه این تلویزیون هر فرمتی از HDR را نمایش می دهد. دالبی ویژن بالارده ترین فرمت HDR است و بعد از آن HDR10+ قرار می گیرد. این فرمت ها نهایت کیفیت را دارند و برای نمایش به کارایی بالایی از تلویزیون نیاز دارند. تلویزیون های شیائومی P1 و 4S هردو دارای نورپردازی مستقیم هستند که روشنایی بالایی از تصویر آن ها را می توان مشاهده کرد. نوع پنل هر دو IPS است و عمق نمایش داده در آن ها برابر با 8 بیت است  که همه و همه برای HDR لازم می باشند. 

 

مقایسه کارایی و کیفیت تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4S در محیط های روشن و تاریک

تصویر در تلویزیون شیائومی P1 مقداری روشن تر است که می تواند کارایی این تلویزیون را در محیط پر نور افزایش دهد. شیشه پنل در هر دو تلویزیون از نوع نیمه براق است که می تواند تا حد نور محیط را منعکس کند. هر دو از پنل IPS استفاده می کنند و کارایی آن ها در محیط کم نور به یک شبیه است. هر دو می توانند کنتراست و نمایش رنگ مشکی در عمق بالایی را داشته باشند اما بنابه دلایلی کنتراست تلویزیون P1 بیشتر می باشد.

 

ورودی و خروجی تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4s

در هر دو تلویزیون از 3 پورت HDMI و 2 پورت USB استفاده شده است. در هر دو مورد HDMI ورژن 2.0 را دارد. در تلویزیون P1 از قابلیت بازگشت صوتی در یکی از پورت های HDMI استفاده شده است و نوع آن هم eARC است. در تلویزیون MI 4S همین قابلیت وجود دارد اما نوع آن ARC می باشد. پورت شبکه، آنتن و.. در هر دو مورد مشترک می باشد. باید بگوییم که پورت HDMI با قابلیت eARC کارایی بالاتر به نسبت ARC دارد و فرمت های دالبی دیجیتال و DTS را بهتر انتشار می دهد. 

 

پردازند Media TeK 9611 چهار هسته ای A55 تا 1.5 گیگاهرتز

شیائومی P1 مجهز به پردازنده چهار هسته ای 1.5 گیگاهرتزی می باشد. این پردازنده با پردازنده در تلویزیون سونی X9500H برابری می کند. در آن Ram یا حافظه کوتاخ مدت برابر با 2 گیگابایت می باشد. در واقع کارایی و کیفیت بالایی در پردازش سریع داده های صدا و تصویر دارد و کارت گرافیک آن Mali G52 MP2 می باشد. این مدل یک حافظه 16 گیگابایتی دارد  که برای ذخیره داده ها مانند تصویر و صدا ایده ال می باشد. 
شیائومی 4S مجهز به پردازنده چهار هسته ای می باشد و نوع پردازنده آن هم A53 و دارای Ram برابر با 2 گیگابایت می باشد. در این تلویزیون در اندازه 55 و 65 اینچ میزان حافظه داخلی برابر با 16 گیگابایت و در اندازه 43 اینچ برابر با 8 گیگابایت می باشد. نوع کارت گرافیک در آن Mali 470 MP3 می باشد که کارایی بالایی در همسانی با کنسول های بازی دارد. 

 

صدا و توان صوتی در تلویزیون های شیائومی 4S و P1

تلویزیون شیائومی در اندازه های مختلفی صدایی متفاوت را ارائه می دهد. تلویزیون 4S در اندازه 43 اینچ توان صوتی 16 وات و در اندازه های 55 اینچ و 65 اینچ دارای توان صوتی 20 وات است. در دیگر ویژگی ها مشترک بوده و تفاوتی وجود نخواهد داشت. تلویزیون P1 در اندازه 32 اینچ دارای توان صوتی 10 وات و در دیگر اندازه ها دارای توان صوتی 20 وات می باشد. هر دو مدل یعنی MI P1 و MI 4S دارای قابلیت های صوتی مشترک هستند یعنی دالبی دیجیتال و DTS و صدای همه جانبه با آن ها انتشار می یابد. چون تلویزیون MI P1 دارای HDMI eARC است می تواند کارایی بالایی در انتشار صدا از طریق ساندبار ها را داشته باشد. 

 

تلویزیون شیائومی MI 4S با اندروید 9.0 و تلویزیون شیائومی MI P1 با اندروید 10

  در سیستم عامل برای اجرای قابلیت های هوشمند از سیستم عامل استفاده می شود و شیائومی هم اندروید را به کار گرفته است. اندروید یک سیستم عامل است که انعطاف بالایی را دارد و برنامه برای آن زیاد در دسترس می باشد. اندروید 10 امکانات و قابلیت های بیشتری را دارد. در تلویزیون شیائومی P1 لازم نیست برای جستجوی صوتی از ریموت کنترل استفاده کنید. این تلویزیون دارای گوگل هوم Google Home و کروم کست Chrome Cast می باشد. شما می توانید بدون ریموت کنترل با تلویزیون صحبت کنید و همان قابلیت جستجوی صوتی را به اجرا بگذارید. 
تلویزیون شیائومی P1 قابلیت های هوشمند جذاب تری را دارد. شما می توانید بدون ریموت تمام دستورات صوتی را با این تلویزیون اجرا کنید. ورژن 10 اندروید 10 خود قابلیت های گسترده تری دارد و می تواند برنامه های بیشتری را برای کاربران داشته باشد. 

 

ست کردن ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

ریموت کنترل تلویزیون شیائومی منحصر به فرد است. نحوه ست کردن ریموت کنترل به این صورت است که شما ابتدا باید ریموت را در زمان روشن کردن تلویزیون با دکمه زیر صفحه نمایش، در فاصله ای 20 سانتیمتر از تلویزیون گرفته و دکمه دایره و Home ( دکمه لوگوی شیائومی یعنی MI)  را همزمان بزنید که ریموت ست می شود؛ البته در این زمان تصویر ریموت و راهنمای آن در تلویزیون ظاهر می شود. شما برای راه اندازی تلویزیون شیائومی می توانید لینک زیرا بزنید:

راهنمای راه اندازی تلویزیون شیائومی و ست کردن ریموت کنترل آن

 

تلویزیون های شیائومی P1 و 4S در ظاهر چه تفاوتی را دارند؟

اولا آنچه در این تلویزیون ها مشاهده می شود بیشتر شباهت می باشد. هر دو تلویزیون پایه کنار بوده و دارای پایه V  شکل می باشند. تلویزیون شیائومی 4S دارای حاشیه نقره ای است ولی تلویزیون شیائومی P1 بدون حاشیه می باشد. میزان Bezel و یا حاشیه در هر دو مورد کم است و اما طرح پیاده شده روی تلویزیون P1 شبیه به تلویزیون های سامسونگ 2021 می باشد. هر دو از میزان ضخامت کمی برخوردار می باشند و می توان آن ها را بر روی دیوار استفاده کرد بدون اینکه ضخامت آن ها جلوه کند. 
تلویزیون شیائومی P1 قابلیت های بهتری به نسبت مدل 4S دارد. اولا دارای طراحی جذاب تر است که البته شاید کاربران طراحی 4S را بیشتر بپسندند. کارایی نمایش فرمت های دینامیکی و روشنایی پنل در تلویزیون P1 به نسبت مدل 4S بیشتر می باشد. تلویزیون P1 قابلیت های هوشمند را بهتر اجرا می کند. هر دو مدل از یک فرکانس تصویر برخودار می باشند اما کارایی پردازنده در تلویزیون P1 بیشتر است. معمولا بین این دو مدل اختلاف قیمتی وجود دارد که به توجه به مطالب ارائه شده تلویزیون P1 ارزش صرف هزینه بیشتر را دارد. 

تحلیل و بررسی تلویزیون شیائومی کیولد MI Q1


مقایسه تلویزیون شیائومی MI 4S با تلویزیون شیائومی MI 4S

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون پایه کنار مقایسه تلویزیون شیائومی تلویزیون ال ای دی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha