بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

دوآل ال ای دی (Dual LED) در تلویزیون های سامسونگ

۱۴۰۰/۶/۱۲

سامسونگ در تلویزیون های خود از دو فناوری استفاده کرده است. تلویزیون های کیولد سامسونگ دارای فناوری نورپردازی کیو ال ای دی می باشند که تاثیر زیادی را در ارائه رنگ ها دارد. اما سامسونگ فناوری دیگری را نیز دارد که در همه تلویزیون های سامسونگ موجود نیست وفقط تعداد از مدل های این سرکت این فناوری را دارند. این فناوری Dual LED نام دارد. در این نوشته این فناوری را معرفی کرده و تاثیر آن در  کیفیت تصویر را بیان می کنیم و در ادامه تلویزیون با این فناوری را معرفی می کنیم.

 

دول آل ای دی (Dual LED) چیست؟

این فناوری اخیرا و از سال 2020 در بعضی از تلویزیون های سامسونگ قرار گرفته است. دول آل ای دی یک فناوری بلقوه و موثر در تمایش بین رنگ ها ی باشد. در تلویزیون های سامسونگ از نورپردازی LED استفاده شده است. لامپ های LED در کناره های برد نورپردازی به صورت خطی قرار گرفته اند. اما تلویزیون های LED سامسونگ که این فناوری را دارند به چه صورت می باشند. در تلویزیون Dual LED در مکان هر لامپ LED از دولامپ استفاده شده است که یکی از آن ها نور زرد و دیگری نور سفید را انتشار می دهد. این ویژگی موجب می شود تا تمایز بین جزئیات افزایش پیدا کند. همانطور که می دانید در یک تصویر رنگ های کم رنگ و پر رنگ وجود دارد و یا به عبارتی رنگ ها به همئنزدیک می باشند. دوآل ال ای دی در نهایت کیفیت نمایش رنگ را افزایش داده و کمک می کند در عمق نمایش داده مثلا 8 بیت رنگ ها بیشتری از دامنه 16.7 میلیون رنگ نمایش داده شوند.  سامسونگ در بعضی از تلویزیون های خود از فناوری Dual LED استفاده کرده است که به مدل هایی از 2021 و 2020 مربطو می شوند.

 

تلویزیون سامسونگ Q70A 

کیو70آ، یک تلویزیون سامسونگ است که در رنگ کیولد پایین تر از تلویزیون Q80A قرار می گیرد و می تواند بسیار کاربردی و فوق العاده باشد. این تلویزیون نرخ فرکانس 120 هرتز را دارد و می تواند با توجه به دارا بودن HDMI 2.1 کیفیت تصویر 120 هرتز از رزولوشن 4K را ارائه دهد. در آن از دو فناوری کیولد و دول ال ای دی استفاده شده و متناسب با آن دامنه رنگی بالایی را ارائه می دهد. فرمت های دینامیکی مانند HDR10+ پشتیبانی شده و می توان محتوای با کیفیت را با این تلویزیون با نهایت جذابیت تماشا کرد. صدای این تلویزیون 20 وات بوده و با کیوسمفونی  و صدای متناسب شما را از صدایی رسا و فراگیر بهر مند می کند. تلویزیون سامسونگ Q70A در سال 2021 تولید شده است ومی تواند با تایزن 6.0 و ریموت خورشیدی جذابیت های مجازی بیشتری را فراهم کند. این تلویزیون دارای منوی GameBar است و می توان تنظیمات گسترده ای را برای بهبود تصویر بازی انجام داد. ریموت این تلویزیون نیازی به باطری ندارد و با برق و یا با نور خورشید شارژ می شود. قابلیت های MultiView و یا TapView از دیگر ویژگی هایی است که در این تلویزیون کارایی و کاربرد این تلویزیون را افزایش می دهد.

 

Samsung Q70A

تلویزیون سامسونگ Q60A

تلویزیون کیو60آ، فرکانس تصویر 60 هرتز را دارد. در این تلویزیون ورژن پورت HDMI برابر با 2.0 می باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر 4K را در نرخ 60 هرتز نمایش می دهد. در آن از HDR10+ پشتیبانی شده و می تواند جذابیت بالایی را به همراه داشته باشد. در آن از ویژگی Motion Eceleratore استفاده شده است که کمک می کند تا کیفیت تصویر 120 هرتز نیز با این تلویزیون به خوبی نمایش داده شود. در آن از صدای 20 وات بهره گرفته شده است و قابلیت های صوتی را مانند تلویزیون Q60A دارد. در تلویزیون سامسونگ Q60A کارایی نمایش تصویر بالا بوده و می تواند بسیار مورد رضایت باشد. این تلویزیون دارای طراحی پایه کنار است و پایه های آن دارای انتهای گرد بوده و می توانند با ارتفاع و یا بدون ارتفاع نصب شوند.  

Samsung Q60A

تلویزیون سامسونگ Q70T

تلویزیون سامسونگ Q70T تولید 2020 بوده و می تواند یکی از تلویزیون های فوق العاده ای باشد که با قیمت مقرون به صرفه وارد بازار شده است. در آن فرکانس تصویر برابر با 120 هرتز است و چون دارای پورت HDMI با 2.1 بوده، می تواند شما را از کیفیت تصویر 120 هرتزی 4K بهرمند کند. این تلویزیون 4 پورت HDMI و 2 پورت USB دارد و می تواند از کنسول های بازی PS5 و Xbox X پشتیبانی کند. این تلویزیون تصویری بسیار شفاف دارد و می در آن روشنایی تصویر نیز بالا است. با توجه به روشنایی بالایی که دارد می تواند از پورت HDR10+ پشتیبانی کند. صدای آن 20 وات است و ویژگی هایی مانند تلویزیون Q70A با ورژنی بروز تر دارد.                         

samsung Q70T

تلویزیون سامسونگ Q60T

تلویزیون Q60T در سال 2021 با تلویزیون Q60A جایگزین شده است و می تواند کنتراست بالاتری را به نسبت آن داشته باشد. در این تلویزیون نیز فرکانس تصویر برابر با 60 هرتز است و در آن تصویر بسیار شفاف است. فرمت های تصویری که امروزه موجود می باشند، دارای نرخ فریم 24،25 و 30 یا 60 فریم می باشند و محتوای با نرخ فریم 120 فریم نیز رو به افزایش تولید می باشند. صدای این تلویزیون دارای توان 20 وات است و می تواند با دو اسپیکر 10 وات صدایی همه و جانبه و فراگیری را داشته باشند. طراحی ان پایه کنار بوده اما پایه های آن دارای انتهای گرد نیست و به صورت صاف می باشند. در قسمت پشت تلویزیون از شیار هایی استفاده شده است که می توان کابل ها را از آن عبور داد تا از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری شود.

Samsung Q60T

تلویزیون سامسونگ فریم LS03T

یکی از بهترین تلویزیون های سامسونگ، مدل فریم می باشد.این تلویزیون با عنوان The Fram LS03T وارد بازار شده است و در سال 2021 هم باز با نام و یا شماره مدل LS03A وارد بازار شده است. این تلویزیون هم دارای کیولد و دوآل ای دی می باشد و می تواند کیفیت تصویر و کنتراست بالایی را ارائه دهد. در آن نرخ نوسازی 120 هرتز بوده و ازپورت HDMI ورژن 2.1 برخوردار است. این تلویزیون شما را از کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند می کند. تصویر 4K در نرخ 120 هرتز کارایی و شفافیت بالاتری به نسبت رزولوشن 4K در نرخ 60 هرتز را دارد. این تلویزیون صدای 40 وات را با سیستم صوتی 2.2 کاناله نمایش می دهد ومی تواند توان صوتی 40 وات را با قابلیت هایی چون کیوسمفونی و یا OTS بسیار فراتر و جذابتر به صمع کاربر برساند. این تلویزیون فریم است و این یعنی بر روی دیوار به مانند یک عروسک و یا یک قاب عکس است. این تلویزیون با براکت مخصوص به دیوار وصل می شود. تمام پورت ها در این تلویزیون به یک باکس یا One Connect وصل می شوند آن باکس هم با یک کابل به تلویزیون وصل می شود. در آن 1200 تصویر وجود دارد که در زمان خاموش شدن تلویزیون می تواند آن ها با Gallery Show نمایش دهد. 

تلویزیون سامسونگ TU8500

شاید پر فروش ترین و مقرون به صرفه ترین تلویزیون سامسونگ، مدل TU8500 باشد. این تلویزیون چون از پردازنده کریستال 4K استفاده می کند به تلویزیون کریستالی مشهور است. در سال 2020 تلویزیونی بالارده تر از آن در رنج کریستال 4K و یا LED وارد بازار نشده است( البته تلویزیون های کیولد مد نظر نیست). این تلویزیون فرکانس تصویر 60 هرتز و PQI یا اندیکس تصویر بالایی را دارد. در آن هر فریم تصویر 60 بار بازنمایش می شود و می تواند با این فرکانس میزان نویز برداری فوق العاده ای را انجام دهد. این تلویزیون مانند همه تلویزیون های LED سامسونگ دارای توان صوتی 20 وات است و می تواند صوتی فراگیر را انتشار دهد. این تلویزیون تنها تلویزیون پایه وسط سامسونگ است که پایه آن در وسط نصب شده و دارای زاویه می باشد. 

سخن آخر....

همه این تلویزیون ها که ما در این نوشته مورد بررسی قرار داده ایم دارای فناوری Dual Led می باشند. کنتراست و کیفیت تصویر از روبه رو، در همه آن ها بالا بوده چون همه آن ها از پنل VA استفاده می کنند می توانند رنگ مشکی عمیق را نیز به خوبی نمایش دهند. می توان گفت به صورت کلی تلویزیون های سامسونگ برای نمایش تصویر در محیط کم نور و یا نمایش فیلم ها فوق العاده می باشند. برای بازی تلویزیون سامسونگ Q70T و یا تلویزیون سامسونگ Q70A و همچنین تلویزیون سامسونگ فریم LS03T فوق العاده می باشند. تلویزیون سامسونگ TU8500 بالارده ترین تلویزیون سامسونگ کریستالی می باشد و می تواند بسیار محبوب و پرفروش باشد که واقعا هم فروش زیادی داشته است. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون دوآل ال ای دی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha