بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون پایه وسط یا پایه کنار،کدام یکی بهتر است؟

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

تلویزیون هایی که توسط شرکت های تولید کننده روانه بازار می شوند به صورت کل دو نوع طراحی را دارند. تلویزیون یا با طراحی پایه کنار و یا با طراحی پایه وسط در اختیار کاربران قرار می گیرد. اما هر نوع طراحی هم انواعی مختلف دارد. در این نوشته ما به این دو نوع از طراحی پایه در تلویزیون می پردازیم. قطعا در انتخاب تلویزیون تاثیر گذار خواهد بود بنابراین مطالعه این نوشته کمک کننده خواهد بود.

 

پایه در تلویزیون

تلویزیون برای اینکه با میز تلویزیون قاصله داشته باشد و برای اینکه به خوبی وزن ان نگه داشته شود به پایه نیاز دارد. پایه هم کاربردی است و هم جذابیت را به تلویزیون می بخشد. حالا شما فرض کنید تلویزیون پایه را نداشته باشد در این صورت به توجه به اینکه اسپیکر ها در زیر تلویزیون تعبیه می شوند صدا را به خوبی انتشار نمی دهند و یا اگر اسپیکر ها در پشت تلویزیون قرار داده شوند کاربر نصف صدای تلویزیون را می تواند بشنود. با توجه به مطالب گفته شده، پایه برای تلویزیون لازم است و اما انواعی از آن ها چه مزیت ها و معایبی را دارند.

 

تلویزیون با طراحی پایه در وسط

اگر تلویزیون یک پایه را در وسط داشته باشد می گوییم تلویزیون پایه وسط است. پایه در وسط انواعی مختلف دارد. ممکن است مسط و زاویه دار باشد مانند تلویزیون سامسونگ کریستال 4K مدل TU8500 و یا مسطح خطی باشد مانند تلویزیون سامسونگ کیولد Q70T، یا همچنین مسطح قوسی شکل باشد مانند تلویزیون ال جی UP8150 و... که در هر صورت هر کدام جذابیت خاص خود را دارد. بسته به این که اندازه پایه چقدر باشد می توان برای آن ها میز تلویزیون با عرض و یا طول متفاوت را در نظر گرفت.

 

تلویزیون با طراحی پایه کنار 

اگر تلویزیون دو پایه را در سمت چپ و راست داشته باشد می گوییم تلویزیون پایه کنار است. پایه کنار بودن تلویزیون نیز خود انواعی مختلف دارد که شاید مثل تفاوت در پایه وسط زیاد به چشم نخورد . تلویزیون سامسونگ AU8000 دارای پایه مسطح کناری و تلویزیون های دیگر دارای پایه های V شکل می باشند. 

 


جمع بندی

کدام طراحی بهتر است؟

در نگاه اول انتخاب هر کدام سلیقه ای است اما پایه کنار بودن تلویزیون زمانی که در جلو تلویزیون از ساندبار استفاده شود کاربردی تر و جذاب تر می باشد. برای نمونه وقتی ساندباری در جلو تلویزیون پایه وسط قرار می گیرد دیگر پایه دیده نمی شود. از نظر میزان نگهداری و کاهش لرزش باید گفت که هر دو مقداری لرزش را دارند که به طرف جلو عقب تلویزیون می باشد  اما تلویزیون پایه وسط به طرف چپ و راست هم دارای مقداری لرزش می باشد. 

برچسب ها تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha