بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU8000 و تلویزیون ال جی Nano80

۱۴۰۰/۱/۱۵

تلویزیون TU8000 سامسونگ و تلویزیون Nano80 ال جی از تلویزیون بسیار پر فروش می باشند. شاید این تلویزیون ها قیمت مقرون به صرفه ای دارند و یا نه، قیمت تلویزیون های دیگر بالا بوده و خریدار مجبور به خرید این تلویزیون ها می باشد. واقعیت آن است که بسیاری از کاربران بدون اگاهی و یا آشنایی از مشخصات تلویزیون اقدام به خرید می کنند. در این نوشته ما ان دو تلویزیون را مورد مقایسه قرار داده و تفاوت ها را بیان می کنیم. اگرهدف خرید یکی از این دو تلویزیون است، این نوشته می تواند بسیار کاربردی باشد.
شرکت های تولید کننده تلویزیون از نام های برای تلویزیون های خود استفاده می کنند که بیشتر جنبه تبلیغ  دارد. نانو(Nano)  یک کلمه در عرصه تکنولوژی است که معمولا کاربردی مفید دارد و چون جدید است و در بسیاری از لحاظ مهم تلقی می شود، خریدار را به سوی خود جذب می کند. مثلا خریدار فکر می کند که نانو خوب است. از آن طرف سامسونگ از واژه کریستال در تلویزیون های LED معمولی( بدون فناوری کیولد)  استفاده می کند می خواهد بیان کند که تصویر تلویزیون هایش تصویری بسیار شفاف را ارائه می دهند. اصلا مهم نیست که شما کدام تلویزیون را خریداری می کنید بلکه مهم آن است که چه انتظاراتی از تلویزیون انتخابی خود دارید و آیا این تلویزیون می توان برای استفاده های مدنظر شما مناسب باشد.

فناوری ها موجود 

 در تلویزیون های نانوسل و همچنین مدل nano80 از فناوری نانوسل استفاده شده است.این فناوری یک صفحه نانوذرات است که در بین نور پس زمینه و صفحه پیکسلی قرار می گیرد. در واقع این صفحه کمک می کند تا رنگ هایی که شانس نمایش ندارند با این فناوری بهتر نمایش داده شوند. کیفیت نمایش یک تلویزیون نانوسل به نسبت یک تلویزیون معمولی بیشتر است. تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای صفحه نمایش کریستالی و پردازنده کریستال 4k است و در آن از فناوری کیولد(Qled) استفاده نشده است، بنابراین یک تلویزیون معمولی در نظر گرفته می شود.

صفحه نمایش

در تلویزیون ال جی نانو80 از صفحه نمایش IPS و در تلویزیون سامسونگ تی یو 8000 از صفحه نمایش VA استفاده شده است. آنچه میان این دو تفاوت ایجاد می کند ساختار و آرایش پیکسلی می باشد. پنل VA آرایش عمودی دارد و پنل IPS آرایش افقی دارد. در نتیجه این نوع قرار گیری پیکسل ها، پنل VA کنتراست بالایی دارد و در پنل IPS زاویه دید بالا است. 
شما اگر می می خوهید بیشتر با تلویزیون، به تمشای فیلم های سینمایی بپردازید و یا کلا تماشای فیلم برایتان مهم است، تلویزیون با کنتراست بیشتر جذابیت زیادی را ایجاد می کند. اما اگر در خانواده تعداد افراد زیاد است و یا محل نصب تلویزیون گسترده می باشد و همچنین اگر از تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده می شود پنل IPS بهتر می توان نیاز کاربران را برآورده کند.

کیفیت تصویر

کیفیت در تلویزیون به نمایش رنگ و روشنایی خلاصه می شود. در هر دو تلویزیون کیفیت 4k است و تراکم پیکسلی یکسان است.  پردازنده تصویر در تلویزیون نانو80 از نوع چهار هسته ای می باشد که Color Master نام دارد. پردازنده در تلویزیون تی یو 8000 سامسونگ از نوع کریستال 4k می باشد. این پردازنده به نسبت پردازنده سال قبل در تلویزیون های LED سامسونگ یعنی UHD Engine سرعت بیشتری در پردازش تصویر دارد به همین دلیل است به آن کریستال می گویند. در هر دو تلویزیون از یک ارایش LED برای نورپردازی استفاده شده است و در نورپردازی در ان ها از نوع Edge می باشد.  با توجه به اینکه در تلویزیون نانو80 از نانوسل استفاده شده است، رنج نمایش رنگ در آن بیشتر است. تلویزیون تی یو 8000 از پنل VA استفاده می کند که کنتراست بالایی را دارد. 

کیفیت شیشه پنل و نوع آن

در تلویزیون از یک شیشه مشکی رنگ برای پوشش آرایش پیکسلی استفاده می شود. شرکت های سازنده از دو نوع شیشه استفاده می کنند. شیشه براق و شیشه مات این نوع شیشه ها هستند. هر کدام از ان ها کاربرد خاص خود را دارد. ال جی و سامسونگ در این تلویزیون از شیشه نیمه براق استفاده می کنند. نیمه براق(Semi Glossy) می تواند در فضای روشن و یا کم نور کارایی متوسط را داشته باشد. به هر حال بهتر است که این تلویزیون ها روبهروی پنجره نصب نشوند، چراکه نور محیط کارایی نمایش را کاهش می دهد.

پنل Semi Glossy در تلویزیون سامسونگ تی یو 8000

پنل Semi Glossy در تلویزیون ال جی نانو80

طراحی و نمای ظاهری

به صورت خلاصه، هر دو تلویزیون نمای ظاهری جذابی دارند و بسیار به هم شبیه هستند. هر دو طراحی پایه کنار دارند. در آن پایه ها در کنار تلویزیون بوده و همچنین برای آن ها باید میز تلویزیون بزرگ تهیه شود. تلویزیون سامسونگ تی یو 8000 دارای طراحی باریک تر چه از نظر ضخامت و چه از نظر حاشیه صفحه نمایش می باشد. هر دو تلویزیون دارای رنگ مشکی هستند و مدیریت کابل را دارند. برای نصب بر روی دیوار تلویزیون سامسونگ TU8000 می تواند جذابیت بیشتری را داشته باشد.

حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون سامسونگ تی یو 8000

 

حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون ال جی نانو80

 

پایه با مدیریت کابل در تلویزیون سامسونگ تی یو 8000

 

پایه در تلویزیون ال جی نانو80

 

ضخامت تلویزیون سامسونگ تی یو 8000

 

ضخامت در تلویزیون ال جی نانو 80

ورودی و خروجی در تلویزیون های ال جی و سامسونگ به چه صورت است؟

تلویزیون ال جی Nano80 دارای 4 پورت HDMI ورژن 2.0  می باشد و تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای 3 پورت HDMI ورژن2.0 می باشد. ورژن پورت های HDMI در هر دو یکی بوده و هر دو کیفیت تصویر 4k را در نرخ 60 هرتز نمایش می دهند. هر دو تلویزیون هم دو پورت USB ورژن 2.0  را دارند. تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای پورت کامپوزیت می باشد اما تلویزیون ال جی Nano80 پورت کامپوننت را دارد. می توان از پورت کامپوننت قابلیت کامپوزیت را پیاده کرد اما برعکس آن درست صدق نمی کند.  پورت های شبکه، آنتن و اپتیکال دیگر پورت های موجود در این تلویزیون ها می باشند. 
در تلویزیون سامسونگ تی یو 8000 از ویژگی eARC استفاده شده است، اما تلویزیون ال جی nano80 دارای پورت HDMI با ویژگی ARC می باشد. EARC دارای قابلیت بیشتر بوده و می تواند فرمت های صوتی بیشتری را پشتیبانی کند. HDMI شماره دوم در هر دو تلویزیون به کانال بازگشت صوتی اختصاص داده شده است.  در هر دو پورت ها هم در کناره قاب هستند و هم در قسمت پشت تلویزیون قرار گرفته اند.

گیمینگ با تلویزیون ال جی یا سامسونگ

در تلویزیون TU8000 و Nano80 از ویژگی های مشابهی به جهت ارائه تصویر بازی استفاده شده است. فرکانس 60 هرتز، روشنایی پنل، پورت های HDMI و ورژن آنها و ویژگی های ALLM در هر دو شبیه می باشند. شما اگر برای بازی بین این دو تلویزیون می خواهید یکی را انتخاب کنید، باید عنوان کنیم که هیچکدام بر دیگری برتری ندارد و هر دو فوق العاده عمل می کنند. این تلویزیون ها کیفیت 4K HDR را از کنسول های بازی با نرخ 60 هرتز نمایش می دهند. 

صدا در تلویزیون ال جی و سامسونگ

 ما در اینجا دو تلویزیون بسیار پرفروش از دو برند معتبر را مورد مقایسه قرار داده ایم و آنها را نماینده ای از دیگر مدل ها در نظر گرفته ایم. صدای هر دو یکی بوده و هر دو سیستم صوتی 2 کاناله را دارند. توان در هر اسپیکر 10 وات است و توان کل 20 وات می باشد. ویژگی های صوتی چون دالبی دیجیتال و دالبی DTS در هر دو پیاده شده است و از این فرمت ها پشتیبانی می کنند. تلویزیون سامسونگ چون دارای ویژگی EARC می باشد فرمت های بیشتری را پشتیبانی کرده و برای پخش صدا بر روی ساندبار ها کیفیت بهتری را ارائه می دهد. 

قابلیت های هوشمند

با اینکه تایزن در تلویزیون سامسونگ TU8000 کارایی فوق العاده ای دارد اما باید بگوییم که WEBOS در تلویزیون ال جی Nano80 بسیار کاربری آسانتری دارد. هر دو رابط هوشمند سریع هستند و تا حدودی در این زمینه نمی توان یکی را بر دیگری برتر دانست. وقتی با سیستم عامل ال جی و منوی تنظیمات کار می کنید می توانید تصویر را نیز تماشا کنید اما این قابلیت در تلویزیون سامسونگ وجود ندارد و باید وارد صفحه منو شوید. هر دو سیستم عامل از دیگر سیستم عامل ها مانند اندروید و IOS پشتیبانی می کنند  و کاربران آیفون و اندروید را پوشش می دهند. ریموت کنترل هم در هر دو هوشمند بوده و قابلیت های تقریبا یکسانی را پیاده می کنند. 

ریموت کنترل هوشمند سامسونگ

ریموت کنترل هوشمند ال جی(MR20)

جمع بندی

تلویزیون سامسونگ TU8000 برای تماشای فیلم ها، برای خانوده های کم جمعیت، برای فضایی که بیشتر از روبه رو به تلویزیون تماشا می شود فوق العاده است. تلویزیون ال جی Nano80 برای فضای گسترده، برای تماشای تلویزیون از کناره ها و یا گوشه ها، برای خانواده پر جمعیت که شانس تماشای تلویزیون از روبه رو کمتر است بسیار کاربردی است. جدا از این قابلیت ها، تلویزیون سامسونگ با داشتن ویژگی eARC در پورت HDMI می توان فرمت های صوتی بیشتری را پشتیبانی کند هر چند توان صوتی آن همانند Nano80 برابر با 20 وات است. در دیگر قابلیت ها و حتی طراحی این تلویزیون ها بسیار شبیه به هم است و نمی توان آن ها را تفاوت و تمایز در نظر گرفت.
 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی تلویزیون پایه کنار مقایسه تلویزیون Nano80 تلویزیون کریستال 4K تلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha