بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سونی X80K و تلویزیون سونی X80J

۱۴۰۰/۱۲/۴

تلویزیون های سری 8 سونی فوق العاده بوده اند. یکی از مشخصه های ارز و متفاوت در تلویزیون های سری 8 سونی می تواند نوع پنل باشد که سونی در این سری از پنل ADS استفاده می کند. زاویه دید بالا و زمان پاسخگویی کم در این سری فوق العاده می باشد. تلویزیون سونی X80J در سال 2021 و تلویزیون سونی X80K از تلویزیونهای سری 8 سونی می باشند. در این نوشته می خواهیم این تلویزیون ها را بررسی و مقایسه کنیم. 

 

نام گذاری تلویزیون سونی 

قبلا یعنی تا سال 2020 سونی نامگذاری را به روشی و از آن به بعد با روشی دیگر ارائه میداد. برای نمونه در سری 8 سونی تلویزیون X8000H برای 2020 و  در سال 2021 نامگذاری به صورت X80J تغییر کرد. یعنی سونی 2 صفر را حذف کرد. خوب حرف آخر در نامگذاری تلویزیون سونی بیانگیر سال تولید است. H تولید 2020 و J تولید 2021 و K تولید 2022 می باشد. تلویزیون های ال ای دی یا مینی ال ای دی با حرف X نامگذاری می شوند و تلویزیون های اولد هم با حرف A، برای نمونه تلویزیون X95J سونی ال ای دی بوده و تلویزیون A90J یک تلویزیون اولد می باشد که در سال 2021 تولید شده است. در اینجا ما دو تلویزیون 2021 و 2022 را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

قیمت تلویزیون سونی X80K و X80J

تلویزیون های جدیدتر قیمت بالاتری را دارند. هر سال ویژگی ها و امکانات جدیدتری به تلویزیون اضافه می شود. هر ویژگی و امکانات بروز نیازمند صرف هزینه بیشتر می باشد. برای نمونه قیمت تلویزیون سونی X80K از قیمت تلویزیون سونی X80J بیشتر خواهد بود. 

 

نوع صفحه نمایش و کارایی آن در تلویزیون های سونی سری 8

صفحه نمایش در هر دو تلویزیون از نوع ADS است که شما زاویه دید بالایی را خواهید داشت و از طرفی برای گیمینگ می توانند مورد رضایت باشند. عمق نمایش رنگ 8 بیتی و نمایش تصویر با ترکیب رنگ عالی از NTSC و PAL می تواند چشم هر بیننده ای را مجذوب خود کند. البته سونی در هر دو مدل از ویژگی FRC استفاده کرده است که این ویژگی عمق نمایش رنگ را به صورت مجازی بالا می برد. از نظر نوع صفحه نمایش و زاویه دید و هر چیزی که به پنل مربوط شود، این دو تلویزیون را از هم متمایز نمی کند.

 

کیفیت و رزولوشن تصویر 

تصویر در این تلویزیون ها با رزولوشن 4k ارائه می شود. در صفحه نمایش آن ها تعداد 8 میلیون پیکسل تصویر را با کارایی بالا نمایش می دهند. در واقع فرکانس تصویر 60 هرتز با پردازنده X1 در هر دو تلویزیون ، تصویر شفافی را موجب می شود. سونی در این تلویزیون های از ویژگی Triluminos استفاده کرده است که این قابلیت رنگ ها را غنی تر می کند. قالبلیت ارتقای کیفیت تصویر در هر دو تلویزیون شما را از کیفیت تصویر بهتر با محتوای با رزولوشن پایین تر را بهرمند  می کند.

 

کیفیت صدا در تلویزیون سونی X80K بهتر یا تلویزیون سونی X80J

تلویزیون سونی به عامه کیفیت صدایی بالا دارد. سونی در تلویزیون های سری 8 خود از صدای 20 وات بهره گرفته است. این میزان از صدا با دو عدد اسپیکر 10 واتی ارائه می شود. البته فقط صدا نیست که بسیار مهم است و بلکه ویژگی های آن مهتر می باشد. سونی در همه تلویزیون های خود صدایی چند بعدی و آکوستیک را گنجانده است و آن هم به واسطه اسپیکر های ایکس بالانس X-Balance می باشد. این نوع از اسپیکر ها هم ظریف و باریک طراحی شده اند و هم اینکه صدایی فوق العاده با SPL بالا را انتشار می دهند. فرمت هایی مانند دالبی دیجیتال و دالبی اتمس و DTS با این تلویزیون ها دیکد شده و در نهایت شما را سرگرم جذابیت خود می کنند. شما می توانید از پورت های HDMI ARC و Optical بهره بگیرید و صدای تلویزیون را بر روی ساندبار ها پخش کنید.

 

تفاوت تلویزیون سونی X80K با تلویزیون سونی X80J

با اینکه این دو تلویزیون در یک سری بوده و شباهت هایی را با هم دارند دارای تفاوت هایی نیز می باشند. تلویزیون سونی X80K دارای قابلیت پشتیبانی از وب کم است و شما می توانید با آن چت ویدیویی داشته باشید و از طرفی همین قابلیت ایمنی تلویزیون را موجب شده است. وقتی کودک به صفحه نمایش نزدیک می شود، تلویزیون خاموش می شود و انگار برای این است که دیگر کودک شما از کنجکاوی دست بردارد. یا همسان با نور محیط تصویر را پخش می کند. دومین تفاوت ریموت کنترل می باشد که کیفیت ساخت مدل 2022 بهتر بوده و راحت تر تمیز می شود. اگر در تلویزیون مصرف انرژی را هدف قرار دهیم،  تلویزیون X80K کم مصرف تر می باشد.

 

جمع بندی

هر دو تلویزیون فوق العاده می باشند. شما باید اختلاف قیمت تلویزیون سونی X80Jبا تلویزیون سونی X80K را در نظر بگیرید و در نهایت ویژگی های موجود در هر دو را محک بزنید. تلویزیون X80k امکانات بیشتری را دارد و به طبع آن هم قیمت بیشتر می باشد. به صورت کلی این تلویزیون با پنل IPS می باشند و اگر شما به دنبال یک تلویزیون سونی با پنل IPS هستین، این دو مدل بی نظیر می باشند. 

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha