بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون سامسونگ Q80B و تلویزیون ال جی C2، بهترین تلویزیون از هر نظر

۱۴۰۱/۹/۹

تلویزیون سامسونگ Q80B یک نوع تلویزیون کیولد Qled یا کیو ال ای دی است که در سال 2022 در اختیار کاربران قرار گرفته است. چه بخواهیم چه نه، این تلویزیون یک نوع کیولد متفاوت است و قابلیت های متمایزی را به نسبت دیگر سری های کیولد دارد. تلویزیون ال جی C2 هم ساخته و تولید شده ال جی است که منحصرا متفاوت با سری قبلی یعنی تلویزیون ال جی C1 می باشد. بهترین تلویزیون موجود در بازار را می توان در رده های قیمتی و یا فناوری گزینش کرد. اما این دو تلویزیون که ما در اینجا می خواهیم به آن ها بپردازیم، فوق العاده کاربردی و کارا بوده و به خوبی مطابق نیاز کاربر نقش آفرینی می کنند. بهترین تلویزیون ال جی همان مدل C2 است که با پنل ایوو Evo روانه بازار شده است(قبلا در تلویزیون ال جی G1 از پنل ایوو استفاده شده بود، تلویزیون اولد ال جی G1 در سال 2021 در اختیار مخاطبان و طرفداران ال جی قرار گرفت). ما دو تلویزیون متمایز چه در برند تولید شده و چه در مقایسه با سایر برند ها را انتخاب کرده ایم. با اینکه سامسونگ در همه تلویزیون های خود از پنل VA استفاده می کند اما تلویزیون Q80B دارای پنل ADS است. از طرفی ال جی هم از پنل WBE یا ایوو بهره می برد. اولین گزینه که کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار می دهد نوع پنل می باشد حالا این ها از نقطه نظر پنل متفاوت می باشند. Q80B یک تلویزیون با نور پردازی ال ای دی LED است و فناوری کیولد دارد. این تلویزیون در سری 8 قرار گرفته است و جایگزین تلویزیون سامسونگ Q80A شده است. تفاوتی محصوص بین این تلویزیون و مدل سال قبل یعنی Q80A دیده نمی شود. اما بهترین تلویزیون ال جی یا بهترین تلویزیون سامسونگ چه معنی و مفهومی را بیان می کند. بسته به اینکه کاربر چه محیطی را برای تماشای تلویزیون داشته باشد و یا چه انتظاری را از تلویزیون داشته باشد این دو تلویزیون به صورت متفاوت با هم بهترین می باشند.

 

فضای تماشای تلویزیون و نور محیط

بسته به نوع فضا، تلویزیون سامسونگ Q80B و یا تلویزیون ال جی C2 دو کارایی متفاوت را دارند. تلویزیون C2 ال جی یک تلویزیون اولد است که نورپس زمینه ال ای دی LED ندارد و از لایه ارگانیکی یا آلی برای نورپردازی استفاده می کند. حالا زیاد وارد جزئیات نمی شویم. همیشه یک تلویزیون ال ای دی رده بالا روشنایی بیشتری را به نسبت تلویزیون اولد دارد و این یک امر طبیعی است. ال جی در سال 2022 تلویزیون C2 را با پنل ایوو WBE روانه بازار کرده که میزان روشنایی آن 20 درصد بیشتر از غول 2021 یعنی تلویزیون C1 است. با این حال می توان گفت روشنایی در تلویزیون C2 با تلویزیون Q80B برابری می کند. اما وقتی روشنایی تلویزیون C1 را با تلویزیون سامسونگ Q80B مقایسه می کنید، تلویزیون Q80B یک قدم جلو تر می باشد. اما فضا چه تاثیری را دارد. برای فضایی که روشنایی زیادی را دارد( هال پذیرایی) همیشه تلویزیون با روشنایی بیشتر کارایی بالاتری را خواهد داشت. منظور این است که نور محیط بر نور تلویزیون غلبه نمی کند و کاربر می تواند جزئیات بیشتری را مشاهده کند. بنابراین برای فضای روشن هر دو فوق العاده می باشند. شاید شما تلویزیون را در یک محیط سینمایی تماشا کنید. در این صورت تلویزیون C2 ال جی به واسطه کنتراست بی نهایت و نمایش رنگ مشکی عمیقی که ارائه می دهد بهتر می باشد. با این که تلویزیون Q80B سامسونگ دارای نورپردازی مستقیم Direct است و از تاریکی منطقه ای Full Array local Dimming برخوردار است اما مقداری کنتراست و رنگ مشکی کمتری را ارائه می دهد. نوع شیشه صفحه نمایش در هر دو تلویزیون مناسب است و نور را به صورت نقطه ای منعکس می کنند. تلویزیون ال جی C2 زاویه دید بالایی را دارد و از طرفی Q80B به واسطه پنل ADS دارای زاویه دید بالا می باشد. هر چند C2 ال جی زاویه دید بالاتری به نسبت دارد اما برای Q80B سامسونگ هم کفایت می کند. شما می توانید این تلویزیون ها را از هر زاویه ای تماشا کنید. 

 

تلویزیون ال جی C2 و تلویزیون سامسونگ Q80B، نمایش رنگ مشکی و عمق کنتراست

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

کیفیت رنگ یکی از شاخصه های تصویر

می دانید که تصویر را رنگ ها ارائه می دهند. تصویر طبیعی تر ناشی از نمایش رنگ ها به صورت دقیق است.صفحه نمایش در تلویزیون سامسونگ Q80B از نوع RGB است و عمق رنگ 8 بیت دارد. تلویزیون ال جی C2 دارای پنل WBE است که عمق رنگ آن 10 بیت می باشد. پس به صورت تئوری و واقعی تلویزیون اولد C2 دارای نمایش رنگ عمیق تر و دقیق تر است. البته باید عنوان کنیم که تلویزیون ها از ویژگی به نام FRC برخوردار هستند که به صورت مجازی و ارتقا می توانند 10 بیت را نیز پشتیبانی کنند. 

 

تلویزیون ال جی C2 و تلویزیون سامسونگ Q80B، صفحه نمایش اولد و RGB

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

چه نوعی از محتوا با بهترین تلویزیون ال جی یا سامسونگ قابل نمایش است؟

اگر محتوا را به دسته های HD و Full HD و یا 4K دسته بندی کنیم، هر دو تلویزیون می توانند اینگونه محتوا را پشتیبانی کنند. نوع پنل در این تلویزیون ها دارای 8 میلیون پیکسل است و رزولوشن 4K با این تلویزیون ها قابل ارائه می باشد. از طرفی دیگر هر دو دارای پورت HDMI ورژن 2.1  می باشند هر چند در تلویزیون سامسونگ Q80B تنها یک پورت وجود دارد. بنابراین کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 فریم  و ارائه بر روی تلویزیون ها مورد نظر ما امکان پذیر است. 

 

فرمت های HDR را توجه بیشتر داشته باشید.

شاید تلویزیون 4K را خریداری کرده اید و مشاهده می کنید آن کیفیت مطلوب را از تلویزیون مشاهده نمی کنید. یک واقعیت است محتوای روی آنتن از نوع SDR می باشند و کیفیت مطلوبی را ندارند. پس نبود کیفیت به محتوا برمی گردد. فرمت هایی هستند که دینامیکی نامیده می شوند. این فرمت ها در خود دارای روشنایی زیادی بوده و بسیار شفاف می باشند. فرمت های دینامیکی انواعی مختلف دارند. تلویزیون سامسونگ Q80B  از فرمت HDR و HDR10 + و تلویزیون ال جی C2 از فرمت HDR و Dolby Vision پشتیبانی می کند. رده های HDR هم به این صورت است که دالبی ویژن با کیفیت تر از HDR10+ است. حالا به دلیل عدم تطابق و همکاری هر کدام از این تلویزیون های ال جی و سامسونگ از یکی از فرمت های پشتیبانی نمی کنند که نقطه ضعف به حساب نمی اید. وقتی این فرمت ها را بر روی تلویزیون تماشا می کنید معنای واقعی کیفیت مشخص می شود. 

 

روان بودن تصویر و کارایی حرفه ای

فرکانس تصویر 120 هرتز و پردازنده فوق العاده هوشمند در کنار پورت های HDMI ورژن 2.1  مهمترین گزینه ها در ارائه بهترین کیفیت تصویر هستند. هر دو به خوبی تصویر روانی را نمایش می دهند و نویز و بلور تصویر را کم می کنند. تا حدودی تلویزیون ال جی C2 به واسطه زمان پاسخگویی کمتر می تواند حرفه ای تر باشد. کاربران حرفه ای و گیمر ها، می توانند با این تلویزیون ها نهایت شور و هیجان را از آن خود کنند. 

 

کارایی حرفه ای و تماشای محتوای سریع با دو تلویزیون ال جی و سامسونگ  C2 و Q80B

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

کیفیت ساخت و طراحی

از دیرباز ال جی به عنوان کیفیت ساخت بالا خود را نشان داده است. تلویزیون Q80B به نسبت دیگر تلویزیون ها دارای کیفیت ساخت بهتری می باشد. تلویزیون ال جی C2 با اینکه ظرافت و میزان ضخامت کمی را دارد دارای کیفیت ساخت بالایی است. ضخامت تلویزیون سامسونگ Q80B به نسبت دیگر مدل های سامسونگ قطور تر می باشد و این به نوع نورپردازی بستگی ندارد. در زیر تصاویر این دو تلویزیون را آورده ایم.

 

حاشیه صفحه نمایش کمتر در تلویزیون ال جی C2 به نسبت تلویزیون سامسونگ Q80B

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

تلویزیون C2 ال جی و تلویزیون Q80B سامسونگ با پایه در وسط

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

کیفیت ساخت بهتر در تلویزیون ال جی C2 به نسبت تلویزیون سامسونگ Q80B

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

 

جمع بندی، بهترین تلویزیون ال جی یا بهترین تلویزیون سامسونگ

هر چند در این مطلب به صدای این تلویزیون ها اشاره نشد اما هر دو دارای توان صوتی  فوق العاده  می باشند و شما نیازی به سیستم صوتی در کنار این تلویزیون ها ندارید. اگر هم بخواهید می توانید با استفاده از بلوتوث، پورت HDMI ARC و پورت Optical صدای تلویزیون را بر روی انواعی از سیستم های صوتی جانبی پخش کنید. این تلویزیون ها اسمارت می باشند. هر چند سامسونگ از تایزن و ال جی از WebOS22 استفاده می کند اما هر دو سریع و کاربردی بوده و کارایی آسانی را دارند. ریموت کنترل الجی مدل MR22 است که دارای قابلیت اسکرول موسی و ارگونومیک است. ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ Q80B از نوع هوشمند اسکرول لمسی است و از نور خورشید تغذیه می کند. تلویزیون ال جی C2 به عنوان بهترین تلویزیون سال 2022 شناخته می شود که تلویزیون سامسونگ Q80B بسیار نزدیک به آن و قابلیت پایین تر می تواند در اختیار کاربران قرار بگیرد. 

 

ریموت کنترل در تلویزیون های ال جی و سامسونگ

سمت راست تلویزیون سامسونگ Q80B و سمت چپ تلویزیون ال جی C2

برچسب ها بهترین تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون پایه وسط تلویزیون 2022
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha