بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون ال جی UP8000 و تلویزیون ال جی UP7000

۱۴۰۰/۳/۳۰

ال جی در سال 2021 تلویزیون های LED خود را در سری UP روانه بازار کرده است. حرف P در نامگذاری این تلویزیون بیانگر سال تولید 2021 است همانطور که در سال 2020 حرف N این قابلیت را نمایش می دهد. ال جی تلویزیون های سری 8  سری 7  را با مشخصات و کارایی متفاوت روانه بازار کرده است که در این نوشته می خواهید تلویزیون UP8000 و تلویزیون UP7000 را مورد بررسی و مقایسه کامل قرار دهیم.

 

نامگذاری تلویزیون های LED ال جی

ال جی در نامگذاری تلویزیون های خود از حرف U و P استفاده می کند. سری UP دیگر تلویزیون های LED ال جی را شکل می دهند وبا سری نانو و یا اولد متفاوت می باشند. تلویزیون های LED رده UP دارای پردازنده 4 هسته ای از نوع Color Master هستند حالا شاید مدل هایی باشد که از پردازنده هوشمند نسل های مختلف هم استفاده کند. به صورت کلی ال جی در تلویزیون های LED خود از پنل IPS استفاده می کند اما اندازه های 50 اینچ، 60 اینچ، 70 اینچ هر مدل معمولا پنل VA را دارند و به لحاظ کنتراست با تلویزیون های سامسونگ برابر بوده و به لحاظ روشنایی از آن ها بالاتر می باشند.

 

صفحه نمایش، زاویه دید و عمق نمایش رنگ

صفحه نمایشدر هر دو تلویزیون IPS می باشد اما در اندازه های 50 و یا 60 اینچ و یا 70 اینچ از این پنل معمولا استفاده نشده است. این پنل در نوع خود بی نظیر است. تلویزیون های LED ال جی به صورت کلی دارای پنلی با عمق نمایش داده 8 بیت هستند که می توانند رنگ 16.7 میلیونی را نمایش دهند. البته همیشه درصدی از این رنگ ها نمایش داده می شود. زاویه دید هر دو تلویزیون به استثنای اندازه هایی که پنل IPS را ندارند فوق العاده است می توان از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کرد. زمان پاسخگویی در پنل هر دو تلویزیون کم است و می توانند برای تصویر سریع، قابلیتی فوق العاده را به نمایش بگذارند. تلویزیون های مورد مقایسه در این نوشته از نظر پنل و قابلیت های ان تفاوتی را با هم ندارند. 

 

کنتراست و روشنایی

کنتراست می تواند جذابیت نمایش تصاویر  و یا فیلم ها را افزایش می دهد. هر چه تفاوت روشن و تیره در تلویزیون زیاد باشد جزئیات بیشتری نمایش داده می شوند. این تلویزیون ها هر دو از یک میزان روشنایی برخوردار هستند چراکه نور پردازی آن ها از نوع Direct است و در آن ها تاریکی منطقه ای هم به کار نرفته است. مونتاژ پنل و یا آرایش پیکسلی می تواند تا حدودی در ارائه جزئیات کاربردی و تاثیر گذار باشد. تلویزیون ال جی UP8000  برابر 903:1 و در تلویزیون ال جی UP7000 برابر با 1258:1 می باشد. این نشان می دهد که ساختار پنل در تلویزیون UP7000 ایجاب می کند تا مقداری کنتراست آن بیشتر باشد. روشنایی در تلویزیون UP8000 یک مقدار( البته خیلی کم) بیشتر می باشد.

 

کارایی پنل در محیط روشن و کم نور

اینکه تلویزیون چه نوع پنلی را دارد می تواند قابلیت فوق العاده ای را به نمایش بگذارد، شیشه صفحه نمایش می تواند تاثیر خاص خود را بگذارد. این تلویزیون ها هر کدام می توانند چه در محیط روشن و چه در محیط تاریک، کارایی بالایی را داشته باشند. تلویزیون UP8000 ال جی به نسبت مدل UP7000 کارایی بالاتری در محیط روشن دارد و نور محیط را بیشتر منعکس می کند ولی تلویزیون UP7000 با کنتراست بیشتری که دارد برای محیط کم نور تر مناسب تر می باشد. 

 

پردازنده و فرکانس تصویر

ال جی در هر دو تلویزیون مورد مقایسه از یک پردازنده و یک فرکانس تصویر استفاده کرده است. پردازنده 4 هسته ای ال جی با مگا هرتز بالایی در تلویزیون های ال جی نقش آفرینی می کند. فرکانس تصویر در هر دو مورد 60 هرتز است و هر دو فریم های تصویر را با کارایی بالایی نمایش می دهند. در این تلویزیون ها هر فریم تصویر 60 بار باز نمایش می شوند و نویز و بلور آن ها برداشته می شود. محتوای موجود اکثرا نرخ فریم 24، 25 ، 30 و 60 فریم را دارند و با این تلویزیون ها به خوبی پشتیبانی می شوند. 

 

ورودی و خروجی ها

تلویزیون UP8000 دارای 3 پروت HDMI و 2 پورت USB و تلویزیون UP7000 دارای 2 پورت HDMI و 1 پورت USB است. هر دو تلویزیون در پورت آنتن، شبکه، اپتیکال و کامپوننت و ورژن پورت ها شبیه هم هستند. 

 

صدا و توان صوتی

تلویزیون های LED ال جی به صورت عام دارای صدای 20 وات هستند. این تلویزیون ها از دو اسپیکر در کناره تلویزیون استفاده می کنند و فرمت ها دالبی دیجیتال و DTS را پشتیبانی می کنند. امروزه محتوای موجود اکثرا این فرمت های صوتی را دارند. ال جی در این تلویزیون ها از قابلیت های مشابهی استفاده کرده و جذابیت صوتی در تلویزیون های ال جی همیشه مشهود بوده است. 

 

قابلیت های هوشمند

این دو تلویزیون محصولا 2021 می باشند و در آن ها از سیستم عامل WebOS استفاده شده است. این ورژن ویژگی های جالبی مانند Game Optimizer دارد که در آن تنظیمات بازی گسترده تر بوده و می تواند جذابیت بیشتری را ایجاد کند. ریموت این تلویزیون ها متفاوت می باشد. در تلویزیون ال جی UP8000 از ریموت هوشمند MR21 با قابلیت NFC یا مادون قرمز استفاده شده است و تلویزیون UP7000 دارای ریموت کنترل استاندارد می باشد. NFC همان مادون قرمز است وشما وقتی گوشی و ریموت کنترل را در کنار هم قرار می دهید می توانید داده های تلویزیون و یا صفحه نمایش را بر روی تلویزیون تماشا کنید.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha