بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون ال جی Nano90 و تلویزیون هایسنس U8G

۱۴۰۰/۹/۱۴

هایسنس رقابتی با برند های جا افتاده آغاز کرده است، هرچند این شرکت از دیرباز تلویزیون تولید می کند اما اخیرا فعالیت خود را در زمینه تولید تلویزیون افزایش داده است و تلویزیون هایی را در اختیار کاربران قرار داده است. در سال 2020 مدل هایی مانند H9G و یا H8G توسط این شرکت تولید شد اما وارد بازار کشور نشدند و بیشتر در کشور های اروپایی و آمریکا بازار را در دست گرفته بودند. هایسنس در سال 2021 تلویزیون های فوق العاده ای تولید کرده و تلویزیون های رده بالای برند های دیگر را برای رقابت هدف قرار داده است. در این نوشته می خواهیم تلویزیون هایسنس U8G را با تلویزیون نانوسل ال جی Nano90 مورد مقایسه قرار دهیم. 

 

خلاصه ای از مقایسه تلویزیون هایسنس U8G و تلویزیون ال جی Nano90

تلویزیون هایسنس U8G از بسیاری از جنبه ها و کارایی که نشان می دهد از تلویزیون نانو90 ال جی بالاتر می باشد. در این تلویزیون از صفحه نمایش Va استفاده شده است که کنتراست بالایی را دارد و می تواند رنگ مشکی را بهتر نمایش دهد. میزان روشنایی این تلویزیون برای انواعی از محتوا بیشتر از روشنایی تلویزیون نانو90 ال جی است. معمولا زمانی که تلویزیون در فضای روشن استفاده شود این تلویزیون هایسنس U8G است که کارایی بهتری را به نمایش می گذارد. تلویزیون Nano90 ال جی دارای زاویه دید بالایی است و زمانی که زاویه دید مورد نیاز باشد این تلویزیون به نسبت تلویزیون U8G هایسنس کاربردی تر خواهد بود.

 

مقایسه تلویزیون هایسنس و ال جی در دنیس کالا

جایگاه تلویزیون nano90 ال جی  و تلویزیون U8G هایسنس در بازار

هر تلویزیونی یک جایگاهی در بازار دارد. هایسنس U8G بالاتر از تلویزیون U7G از همین شرکت و پایین تر از تلویزیون U9DG قرار می گیرد و می تواند با برند های ال جی و سامسونگ و یا سونی رقابتی سخت داشته باشد. تلویزیون U8G هایسنس رقیب تلویزیون سامسونگ نئوکیولد QN90A و تلویزیون سونی X95J و همچنین تلویزیون ال جی Nano90 خواهد بود. تلویزیون Nano90 ال جی هم بالاتر از تلویزیون Nano86 از همین شرکت و پایین تر از تلویزیون Nano99 با رزولوشن 8K خواهد بود. در واقع تلویزیون Nano90 ال جی رقیبی برای تلویزیون سامسونگ Q80A و تلویزیون سونی X90J  به حساب می آید.

 

طراحی و نمای ظاهری

هر تلویزیونی متناسب با هر سلیقه ای خاص تولید می شود. شاید شما در تلویزیون میزان ضخامت کم را جذاب بدانید اما کاربری دیگر میزان حاشیه کمتر را اولویت قرار دهد. با توجه به نوع نورپردازی که هایسنس در تلویزیون U8G قرار داده است میزان ضخامت این تلویزیون بیشتر بوده و برابر با 9.8 سانتیمتر می باشد. تلویزیون Nano90 با ضخامتی کمتر و برابر با 4.7 سانتیمتر باریک است. میزان حاشیه در هر دو تلویزیون برابر با 1 سانتیمتر است و به یک میزان کاربر را غرق در تصویر می کنند. پایه های تلویزیون نانو90 ال جی V شکل بوده و در کناره قاب وصل می شوند اما پایه های تلویزیون هایسنس U8G به صورت پروانه ای می باشند و به صورت دوتکه در فاصله ای نزدیک به هم وصل می شوند و به تلویزیون وجهی پایه وسط می بخشند.هر دو تلویزیون مدیریت کابل را دارند و می توانند از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری کنند. کیفیت ساخت در هر دو تلویزیون بالا بوده و ترکیبی از پلاستیک و فلز در ساخت آن ها به کار رفته است. در زیر تصاویر این دو تلویزیون را آورده ایم.

 

طراحی و نمای ظاهری تلویزیون ال جی Nano90 و تلویزیون هایسنس U8G

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

طراحی و نمای ظاهری تلویزیون ال جی Nano90 و تلویزیون هایسنس U8G

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

طراحی و نمای ظاهری تلویزیون ال جی Nano90 و تلویزیون هایسنس U8G

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

 

کنتراست با ال جی یا هایسنس

با این که تلویزیون Nano90 ال جی دارای کنتراست بالایی است و در میان تلویزیون های نانوسل ال جی رده ای بالا از کنتراست را دارد اما نمی تواند به میزان تلویزیون U8G هایسنس کنتراست داشته باشد. در تلویزیون ال جی نانوسل نانو90 میزان کنتراست برابر با 1144:1 است که با تاریکی منطقه ای به مقدار 1200:1 می رسد. در تلویزیون هایسنس U8G نیز میزان کنتراست برابر با5279:1 است که با تاریکی منطقه ای 7923:1 می رسد. مشاهده می کنید که کنتراست در تلویزیون هایسنس بیشتر است. کنتراست مقداری به پنل و مقداری به نورپردازی مربوط می شود.

 

کنتراست با ال جی یا هایسنس

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

نورپردازی در تلویزیون هایسنس و ال جی

هر دو تلویزیون یعنی U8G و Nano90 از نورپردازی مستقیم استفاده می کنند که این نوع نورپردازی میزان ضخامت تلویزیون را افزایش می دهد اما روشنایی تصویر بیشتری را به نسبت نورپردازی edge ایجاد می کند. میزان لامپ های LED در تلویزیون هایسنس بیشتر است و این تلویزیون ضخامت بیشتر و به طبع آن روشنایی بیشتری را دارد. تاریکی منطقه ای مقوله ای دیگر به جهت افزایش روشنایی و افزایش کنتراست  که در تلویزیون هایسنس کاربردی تر عمل کرده است.

 

تاریکی منطقه ای یا Local Dimming در تلویزیون هایسنس و ال جی

تاریکی منطقه ای چیست؟ در واقع به خاموش و روشن شدن گروهی لامپ های ال ای دی در برد نورپس زمینه تاریکی منطقه ای گفته می شود. با این قابلیت نقاط تیره تیره تر و نقاط روشن نیز با روشنایی بیشتری نمایش داده می شوند. اما اینکه تعداد گروها چقدر باشد خیلی مهم است. در تلویزیون هایسنس U8G چون تعداد لامپ های ال ای دی بیشتر است، گروهای Dimming بیشتر بوده و میزان روشنایی و میزان کنتراست نیز بیشتر می باشد. در میان تلویزیون های نانوسل ال جی، تلویزیون نانو90 از همه کنتراست و روشنایی بیشتری را دارد.

 

تاریکی منطقه ای یا Local Dimming در تلویزیون هایسنس و ال جی  در فروشگاه دنیس کالا

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

 

انعکاس نور از صفحه نمایش کارایی تلویزیون در محیط روشن را محک می زند.

اینکه تلویزیون در محیط پر نور چگونه کارایی را داشته باشد به روشنایی خود تلویزیون و جنس یا شیشه صفحه نمایش بستیگی دارد. در تلویزیون هایسنس از شیشه Semi-Glossy استفاده شده است که نور زیادی را منعکس می کند با اینکه تلویزیون نانو90 هم از همان شیشه استفاده کرده است اما چون روشنایی تلویزیون هایسنس بیشتر می باشد کارایی این تلویزیون برای محیط پر نور نیز بیشتر است. تلویزیون می تواند با نور محیط مقابله کند و کاربر راحت تر جزئیات تصویر را دریافت می کند. 

 

انعکاس نور از صفحه نمایش کارایی تلویزیون در محیط روشن را محک می زند.

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

 

زاویه دید در تلویزیون ال جی Nano90 بیشتر از تلویزیون هایسنس U8G

تلویزیون nano90 ال جی از پنل IPS استفاده می کند و زوایه دید بالایی را دارد. شما می توانید این تلویزیون را از هر زاویه ای تماشا کنید بدون اینکه کیفیت تصویر و یا روشنایی آن کاهش پیدا کند. اما از ان طرف تلویزیون U8G هایسنس زاویه دید کمتری را دارد و بیشتر از روبه رو کیفیت تصویر مطلوب دارد. شاید کاربر با زاویه تلویزیون را تماشا نکند اما برای بعضی از کاربری مانند استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور زاویه دید می تواند نقش مهمی را داشته باشد. 

 

کیفیت رنگ در تلویزیون ال جی و هایسنس

با اینکه هر دو تلویزیون از پنل 8 بیتی استفاده می کنند اما با توجه به روشنایی و نور دهی بیشتر در تلویزیون هایسنس U8G، میزان رنگ پردازی در این تلویزیون نیز بیشتر است. کیفیت و یا میزان نمایش رنگ های 16.7 میلیونی با درصد بیشتری از NTSC در تلویزیون هایسنس U8G نمایش داده می شود.

 

صفحه نمایش VA یا صفحه نمایش IPS

 می دانید که ال جی در تلویزیون های نانوسل به استثنای تلویزیون های با اندازه های 50 اینچ و 60 اینچ از پنل IPS استفاده می کند و هایسنس هم در همه تلویزیون های خود به استثنای تلویزیون A7G که در سال 2021 تولید کرده است از پنل VA استفاده می کند. حالا رقابت این دو تلویزیون به این دو نوع از پنل مربوط می شود. IPS بهتر است یا VA


 در واقع نمی تواند گفت که کدام یکی بر دیگری برتری 100 درصدی دارد چراکه هر کدام کارایی متفاوتی را دارند. شما اگر کنتراست بالا و یا نمایش رنگ مشکی عمیق را لازم دارید و بیشتر از روبه رو به تلویزیون و نمایش فیلم ها تماشا می کنید قطعا تلویزیون U8G هایسنس می تواند بهتر باشد اما اگر با تلویزیون تصاویر سریع و یا گیمینگ گروهی را انجام می دهید و یا افراد خانواده زیاد هستند تلویزیون Nano90 کاربردی تر خواهد بود. معمولا زمان پاسخگویی پنل IPS کمتر است و برای بازی جذابیت بیشتر را ایجاد می کند اما اختلاف بسیار کم می باشد. در نهایت برتری این دو نوع از پنل را کاربری تلویزیون تعیین می کند.

صفحه نمایش VA یا صفحه نمایش IPS در دنیس کالا

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

کارایی فنی تلویزیون

هر دو تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز می باشند و پردازنده ای قوی دارند. در هر دو مدل از دو پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده شده است که می تواند شما را از کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند کند. قابلیت هایی چون VRR و یا G-Synce در هردو موجود بوده و جذابیت زیادی را برای نمایش تصویر سریع و یا تصویر بازی ایجاد می کند. مقداری تاخیر در انتقال داده در تلویزیون nano90 کمتر است و داده ها را با سرعت بیشتری انتقال می دهد. هر دوتلویزیون 4 پورت HDMI دارند که دو عدد ورژن 2.1 و دو عدد هم ورژن 2.0 می باشند. تلویزیون نانو90 دارای 3 پورت USB و تلویزیون هایسنس U8G دو پورت USB دارد. در بقیه پورت ها هم مشترک می باشند و تفاوتی با هم ندارند. 

 

قابلیت های هوشمند با اندروید یا WebOS

 هایسنس در تلویزیون U8G از سیستم عامل اندروید 10 و ال جی هم از سیستم عامل webOS بهره گرفته است. مقداری برنامه برای اندروید بیشتر است و شاید کاربران با آن راحت تر باشند ولی WeboS هم از سرعت بالایی برخوردار است و هم کاربری بسیار آسانی را دارد. ریموت هر دو هوشمند بوده ولی به شخصه من ریموت کنترل ال جی را بیشتر می پسندم در زیر تصاویر ریموت را آورده ایم.

قابلیت های هوشمند با اندروید یا WebOS در دنیس کالا

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

قابلیت های هوشمند با اندروید یا WebOS در دنیس کالا

سمت راست تلویزیون ال جی نانوسل nano90 و سمت چپ تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون نانوسل تلویزیون کیولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha