بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون 65 اینچ 4K اسمارت 2022

۱۴۰۰/۵/۷

بهترین تلویزیون 65 اینچ شامل مدل های مختلفی می شود. به صورت کلی بهترین تلویزیون انتخابی کاربر باید از چه گزینه هایی برخوردار باشد. شما که قصد خرید بهترین تلویزیون 65 اینچ را دارید باید چه ویژگی ها و مشخصاتی را در تلویزیون بدانید. معمولا شرکت سازنده در وب سایت خود به معرفی تلویزیون می پردازد و مشخصات آن را بیان می کند. فروشگاه دنیس کالا هم در وب سایت خود به صورت جزئی به بیان مشخصات فنی بدون اغراق در ارائه ویژگی ها پرداخته است که کمک می کند تا شما بهترین تلویزیون را انتخاب کنید.  شما از تلویزیون برای نمایش چه محتوایی استفاده می کنید و یا فضایی که تلویزیون در آن جا استفاده می شود چه ویژگی هایی را دارد می تواند در انتخاب شما تاثیر می گذارد. به صورت کلی ما به ارائه سایز 65 اینچ از تلویزیون می پردازیم و در ادامه بهترین تلویزیون 65 اینچ که شامل چند مدل می شود، معرفی می کنیم. این تلویزیون ها مدل های ال ای دی، مینی ال ای دی، اولد و کیولد را شامل می شوند. 

 

تلویزیون 65 اینچ برای چه فضایی مناسب است؟

 در واقع فضا اندازه صفحه نمایش را تعیین نمی کند هر چند تلویزیون های با اندازه بزرگتر لازم است تا در فضایی بزرگتر قرار داده شوند. برای مثال تلویزیون 65 اینچ به توجه به ابعادی که دارد میزان فضای زیادی را به نسبت یک تلویزیون 43 اینچ اشغال می کند. آنچه می تواند در اندازه پنل تلویزیون تاثیر گذار باشد، فاصله تماشا است. شما تلویزیون را از چه فاصله ای تماشا می کنید. یک قاعده در مورد کیفیت تصویر با رزولوشن و فاصله تماشا وجود دارد و همچنین یک رابطه ای دیگر در مورد اندازه تلویزیون و فاصله تماشا بیان شده است.

 

تلویزیون 65 اینچ و فاصله تماشای آن برای بهترین کیفیت

 

با توجه به دیاگرام بالا، تلویزیون با اندازه بزرگتر را می توان از فاصله دور تر تماشا کرد. هر چه فاصله تماشای تلویزیون بیشتر باشد، تلویزیون هم باید اندازه بیشتری را داشته باشد که رابطه آن را در تصویر بالا آورده ایم.

 

بهترین زاویه تماشا برای تلویزیون 65 اینچ

با افزایش فاصله تماشای تلویزیون، زاویه تماشا کمتر می شود و این نشان می دهد که تلویزیون با اندزه بزرگتر را باید از فاصله ای مشخش تماشا کرد. 

 

 

کیفیت تصویر و رزولوشن  و رابطه آن با فاصله تماشا

رزولوشن صفحه نمایش با فاصله تماشا رابطه عکس دارد. هر چه رزولوشن تصویر ویا صفحه نمایش بیشتر باشد، تلویزیون باید از فاصله ای کمتر تماشا شود تا کاربر بتواند نهایت جزئیات را دریافت کند و از آن ها لذت ببرد. این رابطه کاملا واضح می باشد چراکه با بیشتر شدن رزولوشن تصویر و یا پنل، اندازه پیکسل ها کوچکتر شده و تعداد آن ها بیشتر می شود بنابراین لازم است برای دریافت ریزترین جزئیات کاربر در فاصله ای کمتر، تلویزیون را تماشا کند. در یک اندازه از پنل ثابت مثلا 65 اینچ، اگر تلویزیون 4K باشد باید فاصله تماشای آن کمتر از فاصله تماشای همان انداز از پنل با کیفیت تصویر Full HD باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که در اندازه 65 اینچ با افزایش رزولوشن از 4K به بیشتر از آن، فاصله تماشا از 2.4 متر به 1.2 متر باید کاهش پیدا کند.اندازه صفحه نمایش و رابطه آن با فاصله تماشا این رابطه مستقیم می باشد یعنی هر چه تلویزیون بزرگتر باشد باید از فاصله ای بیشتر تماشا شود. دلیل آن زاویه دید است. اگر از فاصله ای بیشتر به تلویزیون بزرگتر تماشا شود در زاویه دید تعداد پیکسل های بیشتری قرار می گیرند به عبارتی دیگر کاربر به تصویر و یا تلویزیون مسلط تر خواهد بود. نوع استفاده از تلویزیون نیز در این رابطه تاثیر گذار است. معمولا زمانی که از تلویزیون برای تماشای فیلم های سینمایی استفاده می شود باید فاصله تماشا 1.92 متر و برای استفاده ترکیبی و یا عمومی از تلویزیون باید 2.69 متر باشد.

 

رابطه رزولوشن پنل با فاصله تماشا

تلویزیون با کیفیت 4K را به باید از فاصله ای کمتر به نسبت تلویزیون با کیفیت تصویر Full HD تماشا کرد. 

 

قیمت تلویزیون 65 اینچ به نسبت تلویزیون 55 اینچ چقدر تفاوت دارد؟

قیمت تلویزیون در یک اندازه پنل می تواند با یک اندازه دیگر تفاوتی زیاد و یا کم داشته باشد. اگر تلویزیون با توجه به نیاز کاربر خریداری شود هم در هزینه صرفه جویی شده است و هم مناسب ترین گزینه خریداری خواهد شد. هر چند بسته به مدل ممکن اختلاف قیمت تلویزیون 65 اینچ و تلویزیون 55 اینچ زیاد یا کم باشد ولی به صورتی کلی بین 2 تا 17 میلیون اختلاف قیمت وجود دارد معمولا در تلویزیون ها بالا رده  و یا تلویزیون های با قیمت بیشتر از 30 میلیون توان اختلاف قیمت هم بیشتر می باشد. اگر کاربر با توجه به نیاز خود، تلویزیون 55 اینچ را مناسب بداند لزومی برای خرید تلویزیون با اندازه بزرگتر نیست.

 

آیا تلویزیون 65 اینچ بر روی دیوار قابل نصب است؟

نصب تلویزیون بر روی دیوار علاوه بر اینکه جذابیت دارد از طرفی موجب جلوگیری از اشغال فضا نیز می شود. همه تلویزیون ها از 32 اینچ گرفته تا 86 اینچ بر روی دیوار نصب می شوند. آنچه برای نصب تلویزیون اهمیت پیدا می کند ، براکتی دیواری سات که به کار گرفته می شود. دیوار شما باید دارای استحکام بالایی باشد تا بتواند پیچ های براکت را به خوبی نگه دارد. براکت هایی در بازار وجود دارند که می توانند برای اندازه های 43 تا 77 اینچ استفاده شوند اما ترجیحا باید از براکت مستحکم برای تلویزیون 65 اینچ استفاده کرد. زمانی که شما تلویزیون را در گوشه ای از اتاق بر روی دیوار نصب می کنید باید از براکت بازویی استفاده کنید که بتوانید تلویزیون را به طرفین چپ و راست بچرخانید.

 

طول و عرض تلویزیون 65 اینچ چقدر است؟

اندازه تلویزیون برحسب اینچ بیان می شود. اینچ یکای اندازه گیری در سیستم انگلیسی است. در واقع اندازه تلویزیون با توجه به قطر تلویزیون بیان می شود. وقتی گفته می شود تلویزیون 65 اینچ است یعنی تلویزیون دارای قطر 65 اینچ می باشد. خوب حالا طول و عرض تلویزیون 65 اینچ چقدر می باشد. طول تلویزیون و یا ضلع افقی تلویزیون پهنا (Width) هم گفته می شود و در تلویزیون 65 اینچ برابر با 144 سانتیمتر و عرض یا ارتفاع آن که همان ضلع عمودی می شود برابر با 81 سانتیمتر است. طول و عرض دیگر اندازه های تلویزیون در جدول زیر آورده شده است.

 

طول و عرض تلویزیون

طول و عرض تلویزیون بر حسب اینچ و سانتیمتر در جدول بالا نمایش داده شده است.

 

 

صفحه ضد ضربه و یا محافظ صفحه برای تلویزیون 65 اینچ

تلویزیون یک وسیله پر مصرف خانگی است. معمولا می تواند برای مدت زمان زیادی از یک تلویزیون استفاده کرد. تلویزیون های امروزی دارای رزولوشن 4K هستند و محتوای 4K هم در بازار کم است. تا محتوای 4K به فراوانی لازم می رسد حداقل 5 تا 7 سال دیگر طول می کشد و از آن پس تلویزیون های 8K وارد بازار می شوند که محتوای 8K برای ان ها موجود نیست و باید محتوای 4K را با آن ها تماشا کرد. البته این شرایط برای تلویزیون های Full HD و محتوای 4K هم بوده است. شما تلویزیونی را خریداری می کنید تا چند سال آینده از حداکثر کارایی آن بهره می برید بنابراین لازم سات تا به خوبی از آن مراقبت کنید. یکی از راه های مراقب از تلویزیون گرفتن و یا خرید محافظی برای پنل است. محافظ یک تلق شفاف است است که بر روی پنل نصب می شود و به صورت جداگانه خریداری می شود. این صفحه محافظ به خوبی از پنل در برابر ضربات مستقیم پشتیبانی می کند.

 

تلویزیون 65 اینچ پایه کنار باشد یا پایه وسط بهتر است؟

سلیقه کاربر در نهایت تعیین می کند که تلویزیون پایه کنار باشد و یا پایه را در وسط داشته باشد. هر دو نوع از پایه به خوبی وزن تلویزیون را نگه می دارند. پایه ممکن است فلزی و یا پلاستیک باشد. تلویزیون با پایه ها در کناره قاب می تواند برای زمانی که در کنار تلویزیون از ساندبار استفاده می شود جذاب تر باشد. 

 

تلویزیون 65 اینچ C2 اولد مدل 65C2

 بهترین تلویزیون 65 اینچ در میان تلویزیون های اولد ال جی، تلویزیون اولد ال جی C2 می باشد. البته تلویزیون ال جی اولد G2 مقداری روشنایی بیشتر از این تلویزیون را دارد اما به واسطه نوع طراحی منحصر به فرد اکثرا و اصلا برای نصب بر روی دیوار طراحی شده است. از این رو اگر شما قصد دارید تلویزیون را بر روی دیوار و داخل یک باکس دیواری نصب کنید بدون شک تلویزیون 65 اینچ ال جی G2 اولد 65G2 فوق العاده است. اما چرا تلویزیون 65 اینچ ال جی C2 بهترین است.  دلایل زیادی را می توان برای برتری این تلویزیون ذکر کرد. تلویزیون C2 ال جی از پنل WBE یا ایوو استفاده می کند. از آنجا که تلویزیون های اولد روشنایی کمی دارند( به نسبت تلویزیون های رده بالای ال ای دی همانند مدل های کیوند ال جی و یا نئوکیولد سامسونگ)، تلویزیون اولد C2 این سنت را شکسته و روشنایی 20 درصد بیشتر از مدل سال قبل یعنی تلویزیون اولد ال جی C1 دارد. خوب کنتراست و نمایش رنگ مشکی از جمله جذابیت های تصویر است که در تلویزیون اولد ال جی 2022 فوق العاده و بی نهایت است. شما اگر قصد تماشای برنامه و فیلم های سینمایی مخصوصا در فضای کم نور تئاتری را دارید مدل C2 پیشنهادی است که بالادست ندارد. تلویزیون اولد C2 ال جی 2022 در سایز های مخطف طراحی پایه متفاوتی را دارد. در سایز 65 اینچ یک پایه شیب دار صفحه ای را در وسط دارد و رنگ آن تیتانیومی است. وزن تلویزیون ال جی C2 کمتر از مدل C1 می باشد و این برای هر کدام از سایز های صفحه نمایش صدق می کند. دور تلویزیون C2 به صورت خطی است  در حالی که در مدل C1 مقداری انحنا دارد. به صورت کلی کیفیت ساخت فوق العاده ای دارد. اما این تلویزیون دارای فرکانس 120 هرتز و پورت HDMI ورژن 2.1  و همچنین پردازنده آلفا نسل 5 از سری 9 می باشد. قابلیت های VRR و HGIG و HDR  و .... این تلویزیون را به کارای ترین تلویزیون برای نمایش محتوای 4K در نرخ 120 فریم تبدیل کرده است. شما هر اندازه تصویر کیفیت بالا را می توانید با این تلویزیون با نهایت شفافیت و غنی از رنگ مشاهده کنید. عمق رنگ آن برابر با 10 بیت است و بیشترین درصد از رنگ های استاندارد NTSC برابر با 1.07 بیلیونی را نمایش می دهد. صدای آن 40 وات است و ساب ووفر 20 واتی آن صدای بیس مانند و بم مانند را با نهایت جذابیت پخش می کند. دو فرمت با کیفیت بالای صدای و تصویر یعنی دالبی اتمس و دالبی ویژن را می توان با تلویزیون 65 اینچ ال جی C2  ارائه داد و از بهترین کیفیت صدای و تصویر لذت برد. 

 

 

تلویزیون 65 اینچ ال جی Qned90 کیوند مینی ال ای دی

تلویزیون 65 اینچ ال جی Qned90 از تلویزیون های مینی ال ای دی Mini LED ال جی است که در سال 2021 تولید شده است. این تلویزیون روشنایی فوق العاده ای  دارد و شاید در میان تلویزیون های ال جی بیشترین شفافیت تصویر را ارائه می دهد. رزولوشن تصویر آن 4K است و تصویر را با فرکانس 120 هرتز پردازش می کند. تلویزیون ال جی 65Qned90  پردازنده هوشمند آلفا سری 9 و پورت HDMI ورژن 2.1  را برای نمایش محتوای 4K در نرخ 120 فریم دارد. این تلویزیون نیز همانند تلویزیون C2 ال جی کیفیت صدای فوق العاده با توان 40 وات دارد. تلویزیون Mini LED ال جی Qned90 کیفیت ساخت فوق العاده ای دارد و میزان ضخامت کمی دارد. دو پایه در کناره ها وزن تلویزیون را نگه می دارند و در دسته تلویزیون های پایه کنار قرار می گیرد. صفحه نمایش آن IPS است و زاویه دید بالا و شفافیت تصویر فوق العاده از ویژگی های آن می باشد. 

 

 

تلویزیون 65 اینچ ال جی Qned806 مینی ال ای دی مدل Qned80

تلویزیون 65 اینچ Qned806 ال جی که به تلویزیون Qned80 هم معروف است در سال 2022 در اختیار کاربران قرار گرفته است. تلویزیون کیوند 80 همانند تلویزیون Qned90 می باشد و شاید می توان گفت تفاوت زیادی را با آن ندارد. 

 

 

بهترین تلویزیون 65 اینچ سامسونگ

سامسونگ تلویزیون های فوق العاده ای در سایز 65 اینچ دارد. به صورت کلی تلویزیون های سامسونگ یعنی آن هایی که الان در بازار موجود می باشند به دو دسته کریستال 4K و کیولد دسته بندی می شوند. در هر کدام از اینچ رنج تلویزیون ها، مدل های فوق العاده ای وجود دارد. تلویزیون 65 اینچ BU8500 به عنوان بالارده ترین تلویزیون ال ای دی سامسونگ است که جای تلوزیون AU9000 را گرفته است. سامسونگ سه مدل کیولد دارد که در میان ان های تلویزیون Q60B به نسبت مدل سال قبل تغییرات طراحی بیشتری را دارد. اما مدل های سری 7 و 8کیولد یعنی Q80 و Q70 دقیقا با همان قابلیت و مشخصات مدل های سال 2021 وارد بازار شده اند. تلویزیون سامسونگ 65 اینچ Q60B با پایه های صاف تر و همان مشخصات قبلی دارای اندیکس تصویر 3100 می باشد. با توجه به اندیکس تصویر 2800 در تلویزیون  65 اینچ BU8500 می توان گفت این تلویزیون کیولد به نسبت 300 واحد PQI کیفیت بیشتری را دارد. تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q70B دقیقا همان مدل Q70A و با فرکانس تصویر 120 هرتز و یک پورت HDMI ورژن 2.1  می تواند برای بازی ها و یا نمایش تصاویر سریع ایده آل باشد. تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q80B با همان مشخصات قبلی در تلویزیون Q80A وارد بازار شده است. تلویزیون Q80B با پنل IPS است که زاویه دید بالایی دارد. این تلویزیون برای محیط روشن فوق العاده است و شفاف ترین تصویر را به نمایش می گذارد. به صورت کلی  تلویزیون 65Q80B بالاترین کیولد می باشد که حتی صدای آن هم به اندازه 40 وات از مدل های پایین تر از خود بیشتر می باشد. 

 

 جمع بندی

در بالا بهترین تلویزیون های 65 اینچ را از برند ال جی و سامسونگ ارائه دادیم. این تلویزیون ها هر کدام ویژگی ها و خصوصیات خود را دارند. البته برای کاربران همیشه مشخصات و کیفیت مهم است اما قیمت تمام شده و میزان هزینه ای که برای خرید تلویزیون 65 اینچ در نظر گرفته می شود مهمتر می باشد. بعضا قیمت تلویزیون می تواند در انتخاب تاثیر بگذارد. اما نباید فراموش کنیم که تلویزیون شیائومی 4S هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و هم از نظر ساخت، بهترین تلویزیون 65 اینچ است. تلویزیون 65 اینچ شیائومی 4S با طراحی جذاب و کیفیت ساخت بالا همان تصویری را که یک تلویزیون ال جی و سامسونگ به نمایش می گذارد، حتی بعضا با بهترین کیفیت بر روی پنل ظاهر می کند. تلویزیون 65 اینچ شیائومی 4S در دو پک چین و هند روانه بازار شده است که قیمت پک هند ارزان تر است و تنها دلیل آن هزینه حمل کمتر می باشد. 

برچسب ها راهنمای خرید تلویزیون بهترین تلویزیون تلویزیون 65 اینچ
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha