بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی تلویزیون سامسونگ AU7000 مدل 2021

۱۴۰۰/۴/۹

تلویزیون AU7000، تلویزیونی کریستال 4K با قابلیت هایی متفاوت و کارایی بالا قطعا یکی از پر فروش های سامسونگ در سال 2021 خواهد بود. این تلویزیون فوق العاده است اما خوب رقیبانی دارد و ما در این نوشته کارایی و کیفیت این تلویزیون را مورد بررسی قرار می دهیم و می خواهیم مشخص کنیم که کدام مدل ها می توانند رقیبی برای این تلویزیون سامسونگ در نظر گرفته شوند.

 

پنل در تلویزیون AU7000 

سامسونگ در همه تلویزیون های کریستال 4K و کیولد به استثنای مدل A80A از پنل VA استفاده می کند. این تلویزیون با این پنل کنتراست بالا و رنگ مشکی عمیقی را نشان می دهد. زمان پاسخگویی آن نسبتا کم است و تجربه ای خوب از بازی ها را به کاربر خواهد داد. در تلویزیون AU7000 با این پنلی که دارد زاویه دید کم است و نمی تواند به مانند تلویزیون های شیائومی و یا تلویزیون های ال جی کیفیت تصویر و روشنایی بالا را از کناره ها داشته باشد اما خوب در کنتراست از آن ها جلوتر می باشد. به صورت کلی تلویزیون های سامسونگ مانند AU7000 برای تماشای تصویر از روبه رو فوق العاده می باشند. 

 

رزولوشن تصویر 

رزولوشن به تعداد پیکسل های درگیر در نمایش تصویر می گویند. تلویزیون AU7000 دارای رزولوشن 4K است که به آن 2160  هم گفته می شود. تلویزیون AU7000 کیفیت 4K را نمایش می دهد. تراکم پیکسلی این تلویزیون با تمام تلویزیون های 4k از هر برندی یکی است. 

 

نورپردازی و روشنایی تصویر

تلویزیون AU7000 یک تلویزیون LED است که از نورپس زمینه استفاده می کند. این تلویزیون لامپ های LED در برد نور پس زمینه را با آرایش Edge دارد. آرایش EDGE به این صورت است که لامپ های به صورت خطی در کناره برد ال ای دی قرار گرفته اند و روشنایی لازم برای پیکسل های را تامین می کنند. اندیکس تصویر پارامتری برای روشنایی و نمایش رنگ در تلویزیون است که تلویزیون Au7000 مقدار 2000 از آن را دارد. برای اینکه کیفیت و روشنایی تصویر و یا شفافیت این تلویزیون را با دیگر تلویزیون ها مورد مقایسه قرار دهیم اولین گزینه تعیین کنند بهترین ، اندیکس تصویر خواهد بود.

 

پردازنده کریستال 4K

 سامسونگ در سال 2020 از پردازنده کریستال 4K استفاده کرد. این پردازنده در واقع جایگزینی برای پردازنده UHD Engine بود. البته نباید کارایی این پردازنده یعنی UHD Engine را انکار کرد اما کریسال 4K به نسبت قابلیتی برتری دارد. سامسونگ در سال 2021 هم از این پردازنده استفاده کرده است. این پردازنده به جهت سرعت و دقتی که با مگاهرتز بالا به نمایش می گذارد تحت عنوان کریستال 4K در تلویزیون های سامسونگ نقش آفرینی می کند. 

 

قابلیت ارتقای کیفیت تصویر

 در بعضی از جاها اشاره شده که تلویزیون می تواند هر تصویری را به صورت 4K نمایش دهد که اصلا تعریفی غلط از ارتقای کیفیت تصویر است. هیچ وقت رزولوشن را نمی توان تغییر دارد. ارتقای کیفیت تصویر با اتخاذ روشنایی صورت می گیرد به این معنی که روشنایی به صورت داده هایی در فریم های اصلی گنجانده شده و کمک می کند تا همه رنگ های نرخ فریم ارسالی از منبع بر روی پنل نمایش داده شوند. بنابراین ممکن است یک تلویزیون Full HD کیفیت تصویر Full HD در نرخ 60 هرتز را با کارایی کمتری به نسبت یک تلویزیون 4K در نرخ 60 هرتز نمایش دهد. تلویزیون AU7000 سامسونگ از ویژگی قابلیت ارتقای کیفیت تصویر برخوردار است و می تواند به صورتی کاربردی المان ها تصویر غیر 4K را نمایش دهد.

 

فرکانس تصویر و فرمت هایی که تلویزیون سامسونگ AU7000 پشتیبانی می کند.

در تلویزیون سامسونگ AU7000 ، اندیکس تصویر برابر با 2000 می باشد که معمولا فرکانس 60 هرتز از آن برداشت می شود. در این تلویزیون هر فریم تصویر 60 بار نمایش داده می شود تا به خوبی نویز و بلور آن برداشته شود. معمولا دستگاه های ارسال کننده محتوا مانند دستگاه دی وی دی یا دستگاه بلوری، کنسول های بازی، آنتن و ... دارای نرخ فریم 24، 30 و 60 فریم در ثانیه هستند که تلویزیون Au7000 با نرخ فرکانس 60 هرتز به خوبی آن ها را پشتیبانی می کند. سامسونگ در تلویزیون های 2021مانند تلویزیون AU7000 از ویژگی Motion Xcelerator استفاده کرده تا محتوای 120 فریم بر ثانیه نیز به با کارایی  و شفافیت بالا نمایش داده شوند. 

 

کیفیت تصویر 4K HDR

 در تلویزیون های سامسونگ معمولا از فرمت های دینامیکی پشتیبانی می شود. فرمت دالبی ویژن با این تلویزیون ها پشتیبانی نشده و تنها دلیل آن نبود رابطه و میانه سامسونگ و شرکت دالبی می باشد. فرمت HDR10+ بالاترین فرمت دینامیکی است که توسط تلویزیون های حتی بالارده سامسونگ نمایش داده می شود. تلویزیون AU7000 این فرمت ها را با توجه به روشنایی تصویر مطلوبی که دارد و همچنین پردازنده کاربردی که به کار گرفته است، پشتیبانی می کند. 

 

صدای 20 وات و قابلیت کیو سمفونی

در همه تلویزیون های LED سامسونگ کیفیت و توان صوتی تقریبا شبیه بوده و زیاد از هم متمایز نمی شوند. تلویزیون AU7000 سامسونگ از دو اسپیکر 10 واتی در کناره ها و قسمت پایین قاب استفاده کرده است. این تلویزیون صدای RMS برابر با 20 وات را دارد. کیوسمفونی قابلیتی است که در سال 2021 تقریبا در همه تلویزیون های سامسونگ قرار گرفته است ومدل AU7000 هم از آن برخوردار می باشد. این قابلیت برای زمانی کاربرد دارد که شما در کنار تلویزیون از یک اسپیکر دیگر و یا یک ساندبار استفاده کنید. صدای ساندبار و تلویزیون هر دو همزمان پخش می شود. با فرض اینکه شما از ساندبار A450 سامسونگ با توان 300 وات در کنار تلویزیون AU7000 با توان صوتی 20 وات استفاده می کنید با قابلیت کیوسمفونی صدا به صورت 320 وات ارائه می شود و صدای 2.1 کاناله به صورت 4.1 کاناله ارائه می شود که خود جذابیت بالایی را ایجاد می کند. 
تلویزیون سامسونگ Au7000 از Multiroom Link برخوردار است. این قابلیت صدای اشتراکی است که می توان صدای تلویزیون تلویزیون را با دیگر دستگاه های هوشمند به اشتراک گذاشت و پخش کرد. قابلیت پخش صدا با بلوتوث را نیز داشته که خود کاربردی جداگانه را دارد. این تلویزیون در میان پورت های HDMI یک پورت HDMI با قابلیت بازگشت صدای یعنی ARC دارد که کیفیت صدای مطلوبی از تلویزیون را به ساندبار انتقال می دهد. هر چند پورت اپتیکال نیز این وظیفه را برعهده دارد اما HDMI ARC به نسبت Optical  کارایی بهتری را به نمایش می گذارد. 

 

ورودی و خروجی های تلویزیون AU7000 سامسونگ

3 پورت HDMI و 2 پورت USB ، پورت آنتن، شبکه و اپتیکال و پورت برق از ورودی و خروجی های تلویزیون AU7000 سامسونگ می باشند. این تلویزیون از پورت کامپوننت و یا کامپوزیت برخوردار نمی باشد و باید برای این منظور از تبدیل HDMI به این پورت ها استفاده کرد.  ورژن پورت HDMI در این تلویزیون 2.0 می باشد که پهنای باند 18 گیگابایت را دارد و می توان کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز را پشتیبانی کند. 

 

قابلیت تلویزیون سامسونگ AU7000 برای بازی

زمان پاسخگویی صفحه نمایش تلویزیون Au7000 مورد قبول است. این تلویزیون به خوبی به تغییرات فریم واکنش نشان می دهد. از طرفی تاخیر در انتقال داده در پورت های این تلویزیون کم است و می تواند خیلی سریع واکنش گیمر بر روی تلویزیون ظاهر شود. تلویزیون Au7000 سامسونگ از قابلیتی فوق العاده برخوردار است و آن هم تنظیمات مجزا برای زمانی است که تصویر بازی و یا هر تصویر پر سرعتی نمایش داده می شود. این تلویزیون دارای منویی کاربردی به نام Game Bar است، شما می توانید در ان هر گونه تنظیمات را اعمال کنید. تصویر بازی از هر نرخ فریمی باشد با نرخ فرکانس 60 هرتز نمایش داده می شود.

 

طراحی و دیزاین AU7000

تلویزیون AU7000 که به عنوان یک جایگزین برای تلویزیون TU7000 تولید 2020 در نظر گرفته می شودف مقداری از نظر طراحی با مدل سال قبل متفاوت می باشد. تلویزیون TU7000 سامسونگ پایه های گرد مانند داشت اما این تلویزیون پایه های صاف دارد. در ان پایه به شکل حرف V می باشد و به اندازه ای ارتفاع دارد تا در کنار از یک ساندبار استفاده شود. ضخامت قاب تلویزیون و همچنین میزان حاشیه پنل کم است. رنگ پایه و قسمت جلویی تلویزیون خاکستری تیتانیومی است. به هر صورت می توان آن را بر روی دیوار و یا بر روی میز استفاده کرد. چون پایه های آن تک موقعیتی هستند در اندازه های بزرگتر ، میز تلویزیون بزرگتری را نیاز خواهند داشت. 

تلویزیون 75 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 75AU7000

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 65AU7000

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 55AU7000 

تلویزیون 50 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 50AU7000

تلویزیون 43 اینچ سامسونگ AU7000 مدل 43AU7000

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون پایه کنار تحلیل و بررسی تلویزیون تلویزیون کریستال 4K تلویزیون ال ای دی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha