بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ AU7000 و تلویزیون سامسونگ AU7100

۱۴۰۰/۶/۴

 تلویزیون های کریستالی سامسونگ با شماره ومدل و یا کد هایی مختلف وارد بازار شدند. هر چند یک شماره مدل به یک مشخصه از تلویزیون نسبت داده می شود اما بعضی از مدل های سامسونگ تفاوتی آنچنان با هم ندارند. در این نوشته ما دو تلویزیون سری TU سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم. تلویزیون سامسونگ AU7000 و تلویزیون سامسونگ AU7100 چه تفاوت هایی با هم دارند. وقتی به شماره مدل نگاه کنیم متوجه می شویم که نباید زیاد تفاوتی را با هم داشته باشند. بهر حال ما در این نوشته بررسی کاملی را ارائه خواهیم داد.

 

دیکد و شماره مدل در تلویزیون های سامسونگ 2021

 سامسونگ تلویزیون های خود را در سری AU روانه بازار کرد و این تلویزیون ها هم LED می باشند. بنابرین وقتی تلویزیونی شماره مدل آن با AU شروع شود این معنی را می دهد که ساخت 2021 می باشد. اما بعد از آن عددی می اید که نشان دهنده سری می باشد، عدد 7 بیانگر سری 7 بوده و در این جا هر دو تلویزیون AU7000 و تلویزیون AU7100 در سری 7 می باشند. بعد از عدد 7 هر عددی که باشد معمولا طراحی تلویزیون را نشان می دهد. 

 

تفاوت ها و شباهت ها در تلویزیون های سامسونگ AU7000 و AU7100

 واقعیت آن است که این دو تلویزیون تفاوتی بسیار کم دارند و آنچه در مورد آن ها می توان بیان کردفقط شباهت می باشد. 

 

شباهت ها این دو تلویزیون

هر دو دارای یک نوع از صفحه نمایش یعنی VA می باشند. میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی در هر دو تلویزیون یکی است. این تلویزیون ها برای تماشای فیلم ها فوق العاده اند و می توانند جذابیت زیادی را ایجاد کنند. یکی از پارامتر ها و یا شاخصی که به عنوان نشانی از کیفیت تصویر است، اندیکس تصویر یا PQI می باشد که در این تلویزیون ها برابر با 2000 است. هر دو نرخ فرکانس 60 هرتز را دارند و می توانند نویز برداری فوق العاده ای را بر روی تصاویر انجام دهند. در این تلویزیون ها از نورپردازی Edge استفاده شده است که می تواند روشنایی قابل قبولی را فراهم کند. در هر دو از فرمت های دینامیکی یعنی فرمت HDR و HDRr10+ پشتیبانی می شود، التبته نباید انتظار داشت که سامسونگ در تلویزیون های خود دالبی ویژن را نمایش دهد چراکه با این شرکت قرار داد همکاری ندارد. هر دو دارای توان صوتی برابر با 20 وات هستند و ویژگی هایی مشترک دارند. در آن ها از 3 پورت HDMI و 1 پورت USB استفاده شده است و گیرنده دیجیتال و خروجی صدای اپتیکال از دیگر پورت های موجود می باشد. از نظر طراحی باید عنوان کنیم که هر دو دارای طراحی پایه کنار بوده و پایه هایی V شکل دارند. میزان ضخامت و یا حاشیه پنل در هر دو یکی است و برخلاف دیگر تلویزیون های سامسونگ تولید 2021، در آن ها دکمه پاور Power در پایین صفحه نمایش و قسمت وسط قرار گرفته است. رنگ این تلویزیون ها با رنگ پایه یکی بوده و خاکستری تیتانیومی می باشد. 

تفاوت ها این دو تلویزیون

ما با توجه به مشخصاتی که در وب سایت شرکت سامسونگ مشاهده کردیمف به این نتیجه رسیدیم که در تلویزیون AU7000 از ویژگی Q Symphony  و در تلویزیون AU7100 از ویژگی Q Symphony Lite استفاده شده است. اما کیو سمفونی چیست؟

 

کیو سمفونی (Q Symphony) چیست؟

سامسونگ در تلویزیون های خود از ویژگی به نام کیوسمفونی استفاده می کند. شما زمانی که صدای تلویزیون را به ساندبار انتقال می دهید و از طریق ساندبار به صدای تلویزیون گوش می دهیدف معمولا صدای تلویزیون قطع شده و صدا فقط از ساندبار پخش خواهد شد. اما با ویژگی کیوسمفونی می توان هم صدا را از تلویزیون و هم از ساندبار انتشار داد. این ویژگی توسط سامسونگ به صورت 1+1=2 نام گرفته است. اگر ساندبار توان 300 وات داشته باشد و تلویزیون توان 20 وات، در این صورت توان مجموع به صورت 320 وات خواهد بود. معمولا Lite یک ورژن پایین تر می باشد که شاید فرمت های صوتی کمتری را پشتیبانی کند.

 

Q Symphony in Samsung TV

 

جمع بندی

 شما برای خرید تلویزیون سامسونگ AU7100 باید هزینه ای بیشتر را در نظر بگیرد. این دو تلویزیون سامسونگ یعنی مدل AU7000 و AU7100 بسیار شبیه بوده و تفاوتی در کارایی فنی و یا ظاهر و طراحی ندارند. 
 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون کریستال 4K تلویزیون ال ای دی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha