بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

تفاوت و شباهت تلویزیون ال جی اولد C3 تولید 2023و تلویزیون ال جی اولد C2 تولید 2022

۱۴۰۲/۶/۱۱

می دانید هر ساله شرکت کره ای ال جی تلویزیون های زیادی را روانه بازار می کند. این تلویزیون ها در دسته ها و سری های مختلفی می باشند که قطعا تفاوت هایی را با هم دارند. ال جی در بازار تلویزیون های اولد، تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های نانوسل و یا تلویزیون های کیوند را برای مخاطبان خود دارد. در اینجا ما دو تلویزیون اولد ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم تا ببینیم چه تفاوت هایی را با هم دارند. سری C از تلویزیون های اولد ال جی هم پر فروش بوده و هم بسیار مورد رضایت بوده است. حالا ال جی در سال 2022 تلویزیون اولد C2 را در اختیار کاربران قرار داده و در سال 2023 تلویزیون اولد C3 را جایگزین آن کرده است. شما که می خواهید تلویزیون ال جی سری C را خریداری کنید کدام مدل یعنی تلویزیون ال جی C3 یا C2 بهتر می باشد جای سوال دارد. قطعا تلویزیون جدید تر با قیمتی بیشتری به فروش می رسد و آیا مدل جدید ارزش صرف هزینه بیشتر را دارد. تفاوت تلویزیون ال جی C3 و C2 بسیار ریز است و شباهت این دو بیشتر می باشد. اما خوب ما به صورت جزئی این دو تلویزیون را مورد بررسی قرار می دهیم. 

 

 

مهمترین تفاوت تلویزیون اولد ال جی C3 و مدل 2022 تلویزیون C2

 ال جی در تلویزیون اولد C3 از قابلیت DTS استفاده کرده است. این قابلیت مربوط به صدا می باشد. فرمت های صوتی انواعی مختلف دارند که برحسب میزان فشرده کردن داده های صوتی در دسته های مختلف جای می گیرند. دالبی اتمس یک فرمت صوتی کمتر فشرده است اما میزان موجود بودن و فراوانی آن کم است. DTS بعد از دالبی اتمس قرار می گیرد و فراوانی بیشتری را دارد. از این رو تلویزیون ال جی اولد C3 تولید 2023 از DTS پشتیبانی می کند. میزان فراگیر بودن و سه بعدی بودن صدا با این تلویزیون بسیار هیجان انگیز می باشد. 

 

تفاوت در میزان روشنایی در تلویزیون اولد ال جی C3 و C2

 تلویزیون های اولد دارای برد ال ای دی نیستند و روشنایی آن ها با نورپردازی ارگانیکی می باشد. یک لایه الی نور ابی را تولید می کند و توسط یک فیلتر به رنگ ها RGB تبدیل می شود. حالا هر پیکسل می تواند به صورت مستقل کار کند که نور پردازی دقیق تر می شود اما تلویزیون های اولد با این نوع فناوری روشنایی کمتری را به نسبت تعضی از تلویزیون های ال ای دی بالارده دارند از این رو ال جی در تلویزیون اولد C2 برای اولین با از پنل پیشرفته WRGB یا WBE استفاده کرد. اما تلویزیون ال جی C3 دقیقا همان نوع از پنل را دارد اما میزان روشنایی آن مقداری بیشتر است که شاید در عمل زیاد محسوس نباشد. 

 

تفاوت در طراحی و کیفیت ساخت، حاشیه کمتر در تلویزیون اولد ال جی C3

تلویزیون ال جی اولد C3 همان طراحی تلویزیون ال جی C2 را دارد. در همه سایز ها دقیقا بدون تفاوت طراحی C2 روی تلویزیون C3 پیاده شده است. با این تفاوت که میزان حاشیه صفحه  نمایش در تلویزیون C3  به میزان 1 میلیمتر کمتر می باشد. کم بودن حاشیه صفحه نمایش موجب می شود تا کاربر بیشتر در تصویر متمرکز شود. حاشیه دور پنل آلومینیومی باشد و میزان ضخامت آن کم است. البته میزان ضخامت حداکثری در این تلویزیون تا 4.5 سانتیمتر می باشد که به صورت یک صفحه جدا از پنل می باشد. تلویزیون های اولد هر چند باریک طراحی می شوند اما کیفیت ساخت و استحکام بالایی را دارند. 

 

شباهت در تلویزیون اولد ال جی C3 و C2

رنج سایز در هر دو مدل یکی می باشد و سایز 42 تا 83 اینچ را از این دو مدل در بازار داریم. نوع و تعداد پورت های موجود یکی می باشند. شاید نوع پردازنده در تلویزیون ال جی C3 جدید تر باشد اما تفاوتی زیاد با هم ندارند. به صورت کلی آنچه در بالا به عنوان تفاوت در بالا ذکر شد بقیه موارد که در هر دو تلویزیون می باشند شبیه هم می باشند. 
 

برچسب هابهترین تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha