بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون اولد ال جی | معرفی تلویزیون های اولد 2022

۱۴۰۰/۱۲/۲۳

ال جی در سال 2022 تلویزیون های اولد خود را رونمایی کرده است و تقریبا می دانیم که کدام تلویزیون های اولد از شرکت ال جی وارد بازار می شوند. همانطور که می دانید تلویزیون اولد در سری های شرکت ال جی پرچم دار است و به وضوح در میان برند های دیگر هم بی رقیب است. قطعا قیمت تلویزیون اولد ال جی به نسبت سری های پایین تر و یا تلویزیون های رده پایین تر بیشتر است و کیفیت هم متناسب با صرف هزینه برای خرید تلویزیون نسیب کاربر می شود. اما در این نوشته ما به تلویزیون های اولد ال جی در سال 2022 می پردازیم که ال جی دستاورد هایی باور نکردنی برای کاربران خود دارد.

 

مروری بر تلویزیون های اولد ال جی

 ال جی تلویزیون های اولد را در سری های C، B و A و.... ارائه می دهد. سری A در تولید هر سال پایین رده بوده و تقریبا برای کاربری معمولی می باشند. سری B و سری C در طراحی و جزئیات بسیار کم با هم تفاوت دارند؛ برای نمونه تلویزیون اولد ال جی B1 با تلویزیون اولد ال جی C1 فقط در طراحی با هم تفاوت دارند که پایه تلویزیون C1 عریض تر و پایه تلویزیون B1 کوتاه تر می باشد. سری G و W به صورت مجزا طراحی می شوند و اغلب در پنل هم تکنولوژی های برتر را دارند. سری R به صورت تا شدن و یا جمع شدن داخل باکس می باشند. هر چه در جهت هجا کردن حروف الفبای انگلیسی پیش می رویم قیمت تلویزیون های اولد هم افزایش می یابد و کارایی فنی و یا کیفیت تصویر و یا ویژگی های طراحی متفاوت می شود. عددی که همراه شماره مدل تلویزیون اولد می آید، نشانگر سال تولید است که در سال 2020 به جای عدد 10 از حرف X استفاده شد. تلویزیون اولد G1  تولید 2021 و سری گالری می باشد که بر روی دیوار نصب می شود و برای این منظور هم براکت دیواری مخصوص را داخل باکس دارد.

 

پنل WRGB در تلویزیون های اولد ال جی

تلویزیون اولد از پنل WRGB استفاده می کند و تلویزیون مینی ال ای دی و یا ال ای دی  و همچنین کیو ال ای دی دارای پنل RGB هستند. بنابراین تلویزیون اولد با یک ساب پیکسل اضافه دارای نمایش رنگ در عمق بیشتری است. تلویزیون های اولد دارای عمق رنگ 10 بیت و تلویزیون های دیگر دارای عمق رنگ 8 بیت می باشند. پیکسل W برای روشنایی تصویر است که به تلویزیون های اولد ال جی وایت اولد White Oled هم می گویند. هر چند تلویزیون ها همیشه درصدی از رنگ های NTSC را نمایش می دهند اما تلویزیون های اولد بیشترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

 

روشنایی و نور پردازی تلویزیون های اولد

تلویزیون اولد از لامپ و یا دیود نوری استفاده نمی کند. این یعنی دیگر تلویزیون اولد ال ای دی نیست. یک لایه ارگانیکی نورپردازی تلویزیون اولد را تامین می کند. در تلویزیون اولد هر پیکسل له صورت مجزا خاموش و روشن می شود که همین ویژگی موجب افزایش کنتراست شده و رنگ مشکی بسیار عمیق نمایش داده می شود. یکی از بهترین تلویزیون ها برای نماییش فیلم ها، تلویزیون های اولد می باشند. ال جی در سال 2021 تلویزیون اولد ایوو را روانه بازار کرده است که این تلویزیون به نسبت سری های پایین تر و یا همه تلویزیون های اولد تولید همان سال به میزان 100 نیت روشنایی بیشتر را داشت حالا به معرفی تلویزیون های اولد 2022 می پردازیم.

 

تلویزیون اولد 2022 ال جی

همانند سال 2021 در سال 2022 هم تلویزیون های اولد تولید شده اما مشخصات فوق العاده تر و جذاب تر را به همراه خود دارند. تلویزیون های اولد در سال 2022 مدل های C2 و B2 و A2 و یا G2 خواهند بود. یعنی دقیقا همان سری های سال قبل با کارایی و طراحی جدید تر وارد بازار می شوند. در این جا ما با تلویزیون اولد G2 شروع می کنیم.

 

تلویزیون اولد ال جی G2 

سری G از تلویزیون های اولد ال جی با طراحی گالری می باشد و تلویزیون G2 جایگزین تلویزیون اولد ال جی G1 شده است. در واقع در سال 2022 این تلویزیون در اندازه 97 اینچ هم تولید شده و یکی از غول های بازار خواهد بود. بنابراین تلویزیون G2 در اندازه های 55 اینچ، 65 اینج؛ 77 اینچ و 97 اینچ تولید شده است. در واقع به نسبت تلویزیون سال قبل دارای حاشیه نقره ای است و براکت مخصوص را در داخل باکس دارد. تلویزیون اولد ال جی G2 تنها بر روی دیوار نصب می شود. این تلویزیون از پنل Evo استفاده می کند که روشنایی آن به نسبت بیشتر می باشد. 

 

تلویزیون اولد ال جی C2 تولید 2022 با پردازنده آلفا 9 نسل پنجم و طراحی متمایز با سال قبل

تلویزیون C2 ال جی در سایز های 42 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ، 77 اینچ و 83 اینچ وارد بازار شده و سایز 42 اینچ از آن کوچکترین تلویزیون اولد در بازار خواهد بود که انتظار می رود برای بازی بسیار مورد استقبال باشد. این تلویزیون به نسبت سال قبل دارای پایه کوتاه تر است و پایه آن شبیه به پایه تلویزیون سامسونگ QN90A و یا Q90T می باشد. خوب دیگر برای این تلویزیون در سایز های بزرگ هم نیازی به میز تلویزیون عریض نیست. تلویزیون اولد C2 دارای HDMI ورژن 2.1  می باشد و فرکانس تصویر 120 هرتز دارد. از همه مهمتر این تلویزیون از پنل ایوو Evo Panel استفاده می کند که همان پنل است که در تلویزیون اولد ال جی G1 به کار رفته است. در نتیجه تلویزیون ال جی اولد C2 دارای روشنایی بیشتری به نسبت تلویزیون اولد ال جی C1 است. قابلیت های دیگری که به آن اضافه شده است می توان به حالت نمایش ورزشی و یا نمایش تصویر در محیط کم نور اشاره کرد.

 

تلویزیون اولد ال جی B2 تولید 2022

 تلویزیون B2 بسیار شبیه به تلویزیون اولد ال جی B1 می باشد. شما می توانید این تلویزیون را با قیمتی پایین تر از سری C و یا سری G خریداری کنید. در واقع می توان تلویزیون B1 و B2 ال جی را نهایت کیفیت اما اقتصادی در نظر گرفت. تلویزیون اولد ال جی B2 در اندازه های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ تولید شده است. 

 

تلویزیون اولد ال جی A2

در واقع تلویزیون اولد سری A میان رده است. این تلویزیون پنل WRGB دارد و در اندازه های 48 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ تولید شده است. این تلویزیون از هر نظر فوق العاده است اما برای گیمر ها پیشنهاد نمی شود. در تلویزیون اولد ال جی A2 از نرخ نوسازی 60 هرتز و پورت HDMI  ورژن 2.0 بهره گرفته است که برای محتوای معمولی می باشد. تلویزیون A2 در تفاوت با دیگر سری ها دارای طراحی پایه کنار می باشد. 

 

جمع بندی

تلویزیون های اولد از نظر کیفیت تصویر و یا کنتراستی که ارائه می دهند بسیار جذاب هستند. اولد بهترین و کاربردی ترین فناوری در تلویزیون است. ال جی روشنایی تلویزیون های اولد را در سال 2022 افزایش داده است. قیمت تلویزیون اولد ال جی 2022 قطعا بیشتر خواهد بود و می توان گفت در بازار با تلویزیون های سامسونگ و سونی رقابتی پیچیده ایجاد خواهند کرد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون اولد بهترین تلویزیون تلویزیون اولد 2022
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha