بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

خرید تلویزیون سامسونگ، مزیت ها و معایب تلویزیون های سامسونگ

۱۴۰۱/۷/۱۸

خرید تلویزیون یک فرایند پیچیده است. اگر شما به کیفیت تصویر و صدا اهمیت ندهید، ممکن است بدون جمع آوری اطلاعات یک تلویزیون را خریداری کنید. اما اگر خرید تلویزیون با آگاهی صورت گیرد هم بهینه شده خواهد بود و هم کیفیت صدا و تصویر مطابق میل استفاده کننده ارائه می شود. تلویزیون ها ویژگی های مختلفی را دارند و متناسب با ویژگی ها، قیمت تلویزیون هم متفاوت خواهد بود. اما یکی از برند های تولید کننده تلویزیون که مدل های مختلفی هم در بازار دارد، سامسونگ می باشد. خرید تلویزیون سامسونگ شاید متناسب با ویژگی های موجود در آن باشد و یا شاید کاربری با توجه به برجسته بودن برند سامسونگ، تلویزیون های این شرکت را خریداری کند. در این نوشته مزایا و معایب تلویزیون های سامسونگ را ارائه می دهیم که شما بر اساس ان ها می توانید بهترین تلویزیون سامسونگ را خریداری کنید. 

 

تلویزیون سامسونگ

به صورت  کلی شرکت سامسونگ در تلویزیون های خود از یک نوع پنل یعنی پنل VA استفاده می کند. اما در سال 2021 این شرکت از تلویزیون های با پنل ADS یا IPS هم رونمایی کرده است. تلویزیون سامسونگ به صورت کلی از پلاستیک ساخته شده است و طراحی باریکی را دارند. بیشتر آن ها دارای نورپردازی کناری Edge هستند اما خوب تلویزیون های با نورپردازی مستقیم یا Direct را هم دارد. یک نکته که در مورد همه تلویزیون های سامسونگ وجود دارد پشتیبانی این تلویزیون ها از فرمت دینامیکی HDR10+ و عدم پشتیبانی از دالبی ویژن است. تلویزیون های رده بالای سامسونگ تنها یک پورت HDMI ورژن 2.1  را دارند که شاید برای کاربرانی که می خواهند همزمان دستگاه کنسول و یا دستگاه بلوری را به تلویزیون وصل کنند یک ویژگی بازدارنده و یا منفی باشد. در ادامه به این پورت بیشتر می پردازیم. 

 

تلویزیون سامسونگ مونتاژ کجاست؟

آیا تلویزیون سامسونگ ساخت کشور کره جنوبی است؟ تا سال 2029 تلویزیون سامسونگ در کشور کره تولید می شد اما از آن به بعد به دلایلی تولید در این کشور متوقف شد. امروزه تلویزیون سامسونگ در کشور های متعددی مونتاژ می شود. قطعات تلویزیون در کشور کره تولید و به کشور های مونتاژ کننده تلویزیون ترانزیت می شود. کشور هایی که تلویزیون سامسونگ را مونتاژ می کنند شامل کشور اسلوواکی، مجارستان، ویتنام، مصر و... می باشند. شاید این سوال پیش بیاید که آیا تفاوت کشور مونتاژ در کیفیت تلویزیون و یا کیفیت تصویر و... تاثیر می گذارد،؟ جواب این سوال خیر است. اما شما اختلاف قیمت هایی را مشاهده می کنید که به دلیل مسیر انتقال و ترانزیت می باشد. البته تلویزیون مونتاژ بعضی از کشور ها برای نمونه تلویزیون های مونتاژ اسلوواکی منوی فارسی را ندارند.

 

انواع تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ به صورت کلی چهار دسته هستند. ما تلویزیون سامسونگ را با توجه به فناوری موجود در آن ها و با توجه کیفیتی که ارائه می دهند دسته بندی کرده ایم. تلویزیون های ال ای دی سامسونگ، تلویزیون های کیولد سامسونگ، تلویزیون های نئو کیولد سامسونگ( مینی ال ای دی) و تلویزیون های کیودی اولد QD-Oled سامسونگ این دسته های تلویزیونی می باشند.


تلویزیون های  ال ای دی سامسونگ به عنوان پایین رده های سامسونگ هستند. این تلویزیون های کیفیت بالایی را دارند اما در ان ها از هیچ فناوری به جهت ارتقای رنگ و روشنایی استفاده نشده است. تلویزیون ال ای دی سامسونگ به واسطه پردازنده فوق العاده کاربری کریستال 4K بسیار شفاف تصویر را نمایش می دهند از این رو به آن ها تلویزیون کریستال نیز می گویند. تلویزیون سامسونگ BU8500 و تلویزیون سامسونگ BU8000 نمونه هایی ازاین تلویزیون ها می باشند. تلویزیون کریستالی سامسونگ تولید سال 2021 با پیشوند AU و مدل های 2022 با پیشوند Bu نامگذاری می شوند. تلویزیون Bu8500 پایه وسط و مدل BU8000 پایه کنار است. قیمت تلویزیون سامسونگ BU8500 به نسبت بیشتر می باشد. در سال 2021 تلویزیون های کریستالی ریموت کنترل هوشمند را داشتند که از باطری لیتیومی تغذیه می کند اما مدل های 2022 از ریموت TM2280E بهره می برند که با برق شارژ می شود و سلول خورشیدی را نیز دارد. به وضوح تفاوتی بین کیفیت تصویر و صدا در مدل های ال ای دی سامسونگ 2021 و 2022 وجود ندارد. 


تلویزیون های کیولد سامسونگ شامل سه مدل هستند که در سه سری وارد بازار شده اند. تلویزیون کیولد سری 6 شامل تلویزیون Q60A و یا Q60B و تلویزیون کیولد سری 7 شامل تلویزیون Q70A و یا Q70B و تلویزیون کیولد سری 8 شامل تلویزیون Q80B و یا Q80A می باشند. این تلویزیون ها دارای لایه افزایش کیفیت رنگ و روشنایی هستند که کیولد نام دارد. پردازنده در این تلویزیون ها هم کوانتومی است که به گفته سامسونگ از شبکه عصی بیشتری برای ارتقای کیفیت تصویر برخوردار است. سری 6 کیولد میانرده است که پنل آن VA است. پایه کنار بوده وبسیار باریک طراحی شده است. تلویزیون سامسونگ Q60 دارای فرکانس تصویر 60 هرتز می باشد و همه پورت های HDMi در آن دارای ورژن 2.0 می باشند. تلویزیون سری 7 فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد و یک پورت HDMI در آن ورژن 2.1 است. این تلویزیون برای بازی کاربردی تر می باشد وگرنه در بقیه وارد شبیه به تلویزیون کیولد سری 6 است. 


بین تلویزیون های کیولد سری 6 و سری 7 شباهت هایی وجود دارد. آن ها هم فناوری کیولد را دارند و هم از فناوری Dual LED برخوردار هستند. کنتراست بالایی را دارند و رنگ مشکی را بسیار کاربردی نمایش می دهند. جذابیت نمایش فیلم ها با این دو سری بالا می باشد. نورپردازی کناری این تلویزیون ها موجب شده باریک تر باشند و بر روی دیوار زیاد برجسته نباشند که خود یک نوع جذابیت طراحی است و AirSlim نام دارد. تلویزیون کیولد سری 8 شامل Q80A و Q80B است. این دو مدل تفاوت هایی کلی دارند. در این تلویزیون ها از پنل ADS استفاده شده است که زاویه دید بالایی را دارند همچنین دارای صدای 40 هستند. نورپردازی مستقیم با فناوری تاریکی منطقه ای local Dimming را دارند که کمک می کند مقداری کنتراست و نمایش رنگ مشکی بیشتر شود. تلویزیون کیولد سری 8 به نسبت سری 7 و 6 روشنایی بیشتری را دارد و برای محیط روشن مناسب تر است اما کنتراست و نمایش رنگ مشکی در آن به خوبی تلویزیون های Q70 و Q60 نیست. تلویزیون کیولد سری 8 ضخامت بیشتری را دارند و پایه وسط می باشند. 


تلویزیون های نئوکیولد هم در دو سری 8 و 9 می باشند. تلویزیون نئوکیولد سری 8 شامل مدل Qn85A است که نورپردازی مینی ال ای دی دارد و پنل آن IPS است. این تلویزیون زاویه دید بالایی را دارد و می تواند از هر طرف کیفیت مطلوبی را ارائه دهد. روشنایی این تلویزیون بیشتر از تلویزیون های ال ای دی و کیولد می باشد و بسیار شبیه به تلویزیون Q80A و یا Q80B می باشد. صدای این تلویزیون 60 وات است و سیستم صوتی 2.2.2 کاناله دارد. تلویزیون نئوکیولد سری 9 شامل مدل Qn90A است. این تلویزیون شبیه تلویزیون QN85A است اما پنل آن VA است. هر دو تلویزیون پایه وسط می باشند. در آن ها همانطور که در بالا اشاره شد از یک پورت HDMi ورژن 2.1  استفاده شده و فرکانس تصویر 120 هرتز را دارند. 


تلویزیون کیودی – اولد برای اولین بار است که در سال 2022 توسط سامسونگ تولید شده است. این تلویزیون از هر نظر فوق العاده است با شماره مدل S95B وارد بازار شده است. از آنجا که در این تلویزیون از دو فناوری کیولد و اولد بهره گرفته شده است قابلیت های فوق العاده ای را دارند. در این تلویزیون کنتراست بی نهایت و نمایش رنگ مشکی و ترکیب رنگ فوق العاده از فناوری اولد به ارث برده شده است. روشنایی بالا هم به فناوری کیولد مربوط می شود که در این تلویزیون وجود دارد. به نظر می رسد که تلویزیون سامسونگ S95B یک تلویزیون جامع باشد. 

 

 مزیت تلویزیون های سامسونگ

آیا می خواهید یک تلویزیون سامسونگ را خریداری کنید؟ تلویزیون کریستال 4K سامسونگ Bu8500 و Bu8000 با قیمتی پایین به فروش می رسند. بالاتر از این تلویزیون های مدل های کیولد قرار می گیرند. تلویزیون کیولد Q60B برای نمایش فیلم فوق العاده است و تلویزیون سامسونگ Q70B برای نمایش فیلم و بازی کاربردی است. تلویزیون نئوکیولد سامسونگ Qn85B زاویه دید بالایی را دارد ولی تلویزیون QN90B برای نمایش فیلم فوق العاده است و هر دو برای بازی گزینه بسیار مناسبی هستند. تلویزیون سامسونگ S95B هم بالاتر از همه تلویزیون های سامسونگ به عنوان گران ترین و با کیفیت ترین تلویزیون سامسونگ است. مزایای تلویزیون های سامسونگ به صورت کلی برای نمایش فیلم عالی هستند و کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالایی را دارند. برای نصب بر روی دیوار جذابیت بالایی را دارند و به مانند یک قاب عکس می باشند.

 

معایب تلویزیون های سامسونگ

بسته با استفاده از تلویزیون ممکن است ویژگی های مورد انتظار در ان نباشد. همه ویژگی های مثبت در یک تلویزیون جای نمی گیرند و همین امر موجب رقابت بین برند ها و مدل های مختلف تلویزیون شده است. تلویزیون های سامسونگ با پنل VA زاویه دید پایینی را دارند که به مانند یک تلویزیون با پنل IPS زاویه دید ندارند. ممکن است شما با زاویه تند به تلویزیون تماشا کنید که روشنایی و کیفیت تصویر مطلوب را دریافت نخواهید کرد. تلویزیون سامسونگ از پلاستیک ساخته شده است که نیاز به مراقب بیشتر در زمان جابجایی دارد. برای کاربران حرفه ای هم داشتن یک پورت HDMI ورژن 2.1  ممکن است کفایت نکند. 

برچسب ها بهترین تلویزیون تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 2022 تلویزیون 2022 سامسونگ
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha