بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

خرید تلویزیون ال جی، راهنمای خرید تلویزیون ال ای دی، اولد و مینی ال ای دی یا کیوند ال جی

۱۴۰۱/۸/۹

اگر از آن دسته از کاربران هستید که تمایل به خرید تلویزیون ال جی دارید، بدون شک این نوشته در انتخاب بهترین گزینه کارآمد خواهد بود. ال جی به صورت کلی چند دسته تلویزیون را در بازار دارد ما در اینجا به این تلویزیون ها می پردازیم. براساس نورپردازی برند ال جی دو نوع تلویزیون را در بازار دارد که شامل تلویزیون با نورپردازی ال ای دی و تلویزیون با نورپردازی اولد می باشند. اما به لحاظ فناوری موجود در تلویزیون سه نوع می باشند. تلویزیون ال ای دی بدون فناوری ارتقای رنگ و روشنایی، تلویزیون نانوسل همان تلویزیون ال ای دی است که فناوری ارتقای رنگ نانو دارد، تلویزیون کیوند یا مینی ال ای دی یک تلویزیون با نورپردازی مینی ال ای دی و فناوری نانوسل است، تلویزیون اولد هم نورپردازی ارگانیکی دارد و در آن از لامپ ال ای دی استفاده نشده است. بدون شک نورپردازی مهمترین تاثیر را در کیفیت تصویر دارد. 

 

تلویزیون ال ای دی LED ال جی

در سال 2021 تلویزیون های ال ای دی ال جی با شماره مدل UP وارد بازار شدند. ما شاهد تلویزیون هایی مانند مدل های UP7750 و UP8150 و یا UP8100 بودیم که هنوز هم در بازار هستند. در سال 2022 این تلویزیون ها با شماره مدل و یا کد UQ وارد بازار شده اند. Q بیانگر سال تولید 2022 است و حرف U به معنی رزولوشن 4K در صفحه نمایش می باشد. قیمت تلویزیون LED ال جی در پایین ترین مقدار خود بوده و اقتصادی هستند. 

 

کدام تلویزیون ال ای دی ال جی بهتر است؟

در واقع تفاوت زیادی بین تلویزیون های LED ال جی وجود ندارد. آنچه در میان مدل های  های LED تفاوت ایجاد می کند، طراحی می باشد. شکل ظاهر تلویزیون با نوع نورپردازی هم محدود می شود. برای نمونه یک تلویزیون با ضخامت بیشتر، نورپردازی مستقیم Direct دارد و همیشه تلویزیون های با نورپردازی Edge دارای ضخامت کمتر می باشند. حالا تلویزیون می تواند با یک پایه در وسط باشد و یا دو پایه را در کناره ها داشته باشد. این نوع از انتخاب بسته به سلیقه کاربر دارد. همه تلویزیون های پایه وسط ال جی، دارای یک پایه قوصی شکل بوده و برای آن ها میز تلویزیون با پهنای بیشتر لازم است. شاید یک تلویزیون LED در یک سری مانند سری UP یک پورت HDMI کمتر یا بیشتر را داشته باشد اما این دلیلی بر برتر نمی باشد. حالا اگر تلویزیونی فرکانس تصویر 60 هرتز و یا 50 هرتز را داشته باشد اصلا تاثیری در کیفیت ندارد چون محتوای 4K در نرخ فریم 30 و یا 25 فریم موجود می باشند. 

تلویزیون ال جی UP7750
تلویزیون ال جی UP8000
تلویزیون ال جی UP8100
تلویزیون ال جی UP7800
و
.
.
از تلویزیون های ال جی LED تولید 2021 می باشند. این تلویزیون ها هرچند سری های بالاتر و پایین تر دارند اما تفاوتی در کیفیت تصویر و صدا ندارند و شاید کم و زیاد بودن یک پورت HDMI در میان آن ها دیده شود.

 

تلویزیون نانوسل ال جی، پایین رده تا بالارده در کیفیت

 تلویزیون ال جی در سری نانوسل تفاوت های محسوس تری را دارند. معمولا در سری نانوسل با نورپردازی مستقیم روشنایی تصویر بیشتر است. از طرفی مقداری رنگ مشکی و یا کنتراست پایین تری را دارند. تلویزیون های نانوسل هم سری های مختلف را دارند. تلویزیون Nano80 و Nano75 دو مدل پر فروش می باشند که قیمتی پایین تر را دارند. تلویزیون Nano90 هم بالارده ترین می باشد و تلویزیون Nano86 در بین آن ها قرار می گیرد. شاید می توان گفت تلویزیون ال جی Nano90 با روشنایی بیشتر و کارایی فنی عالی تری برای بازی فوق العاده است و Nano86 هم دست کمی از آن را ندارد. 

 

تلویزیون مینی ال ای دی Mini LED ال جی

در حال حاضر در بازار دو مدل از تلویزیون Qned یا Mini LED در بازار موجود می باشد. تلویزیون ال جی Qned806 و تلویزیون ال جی Qned90 این دو مدل می باشند. اما مدل های Mini LED هم قیمتی بالاتر دارند و هم کارایی فنی و روشنایی تصویر بهتری را ارائه می دهند. ناگفته نماند که این تلویزیون فناوری نانوسل را دارند و روشنایی در آن ها فوق العاده است. تلویزیون کیوند ال جی با تلویزیون های نئوکیولد سامسونگ مقایسه می شوند و سطح کیفیتی برابر با آن ها دارند. 

 

تلویزیون اولد ال جی، بهترین تلویزیون در بالاترین رده

بدون شک کیفیت تصویر در تلویزیون های اولد غیر قابل انکار است. شما  می توانید به راحتی تفاوت و تمایز را بین یک تلویزیون اولد با دیگر تلویزیون های را مشاهده کنید. در پایین ترین رده، تلویزیون ال جی A1 قرار می گیرد که فقط کارایی حرفه ای پایین نسبی دارد اما ویژگی اولد در آن پابرجا می باشد. تلویزیون اولد ال جی B1 هم فوق العاده بوده و با کارای فنی بیشتر برای گیمینگ مناسب می باشد. بهترین تلویزیون اولد ال جی مدل C1 و C2 می باشند. البته تلویزیون ال جی C2 در سال 2022 وارد بازار شده و پنل متمایز با روشنایی نسبی بیشتر دارد. تلویزیون G2 و یا G1 هم با طراحی متمایز برای نسب بر روی دیوار است و برای باکس های دیواری بهترین گزینه است. همیشه قیمتی تلویزیون اولد بالاتر بوده و مثلا تلویزیون 55 اینچ اولد ال جی A1 برابر با قیمت تلویزیون 65 اینچ ال جی ال ای دی می باشد. 

 

جمع بندی، در نهایت کدام تلویزیون بهتر است

اگر از آن دسته از کاربران گیمینگ نیستید و با تلویزیون تصاویر کنسول های بازی را نمایش نمی دهید بهتر است روی تلویزیون های رده بالا با پورت HDMI ورژن 2.1  و یا فرکانس تصویر 120 هرتز تمرکز نکنید. اما اگر بازی برای شما مهم است و محتوای 4K در نرخ 120 فریم و یا 60 فریم را در اختیار دارید بدون شک یک تلویزیون با فرکانس تصویر 120 هرتز و پورت HDMI مناسب می باشد. 

 

برچسب ها تلویزیون اولد بهترین تلویزیون تلویزیون ال ای دی تلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha