بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون ال جی مونتاژ کدام کشور بهتر است؛ تفاوت تلویزیون ال جی مصری و اندونزی

۱۴۰۱/۹/۲۲

تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و اندونزی با هم چه تفاوت هایی را دارند و یا تلویزیون ال جی مونتاژ کدام کشور بهتر است. ال جی تلویزیون های خود را در کشور های مختلفی مونتاژ می کند. در واقع حدودا 5 سالی است که این شرکت کرده تلویزیون های خود در کشور کره جنوبی مونتاژ نمی کند. ال جی قطعات را در خود کشور کره تولید می کند و آن را به کشور های مونتاژ کننده ترانزیت می کند تا آنجا مونتاژ شوند. اما دلیل این کار چیست. در واقع نیروی کار در کشور کره جنوبی گران است و هزینه ترانزیت تلویزیون پک شده اماده به کار بسیار بیشتر از هزینه ترانزیت قطعات است. از طرفی ال جی می خواهد بازار جهانی را در دست بگیرد و با این کار رقابت را با دیگر برند ها اسان تر می کند. شرکت سامسونگ هم روال شرکت ال جی را در پیش گرفته است. سوالی که درذهن کاربران است این است که تلویزیون مونتاژ کدام کشور بهتر است و یا تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و اندونزی چه تفاوت هایی را با هم دارند. در اصل ال جی در چند کشور خط مونتاژ تلویزیون دارد. البته دیگر وسایل خانگی همچون ماشین لباسشویی و یا یخچال فریز هم الان در دیگر کشور ها مونتاژ می شوند. فعلا ال جی ماشین های ظرفشویی را در خود کره مونتاژ می کند. حالا تلویزیون ال جی کره یا مصر و اندونزی؟

 

 

چرا ال جی تلویزیون های خود را در کشور مصر و اندونزی مونتاژ می کند؟

موقعیت و سیاست جغرافیایی مهمترین دلیل برای انتخاب یک کشور برای مونتاژ می باشد. برای نمونه ال جی خواست یک کشور را در خاور شرقی برای مونتاژ داشته باشد که کشور های شرقی را پوشش دهد. این کشور هر کشوری به جز خود کره جنوبی می توانست باشد. حالا موقعیت دریایی و حمل و نقل کشور اندونزی بهترین گزینه به شمار می آمد مخصوص با سیاست خارجی که اندونزی در چند سال اخیر ایجاد کرده بود. حالا اندونزی به لحاظ موقعیت جهت پخش تلویزیون به دیگر کشورها مناسب تر بود. ال جی به فکر یک کشور دیگر برای مونتاژ بود تا کشور های خاور میانه را پوشش دهد. در میان کشور های عربی مصر را انتخاب کرد. چون مرز خاکی و نزدیکی با خاور میانه دارد و از طرفی می تواند قسمت غرب را نیز پوشش دهد. اما به واسطه اینکه شعاع پخش کمتری را به قسمت غرب داشت یک کشور دیگر همانند کشور لهستان به کشور های مونتاژ کننده تلویزیون های ال جی اضافه شد. الان شرکت کره ای ال جی در سه کشور اندونزی، مصر و لهستان تلویزیون های خود را مونتاژ می کند. 

 

تفاوت تلویزیون ال جی مصری و اندونزی

هر چند چند کشور تلویزیون های ال جی را مونتاژ می کنند اما بیشترین حساسیت و سوال کاربران روی دو کشور مصر و اندونزی می باشد. کاربران فکر می کنند که تلویزیون ال جی مونتاژ اندونزی بهتر است و این شاید به دلیل پیشرفت صنعتی کشور اندونزی در دیگر زمینه ها در چند سال اخیر باشد. ال جی در کشور لهستان هم خط مونتاژ دارد ولی کاربران زیاد روی آن حساسیت ندارند. اما آیا تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و مونتاژ اندونزی و یا مونتاژ لهستان با هم فرق دارند. تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و یا اندونزی بخریم؟ خوب سوال را کسی می تواند جواب دهد که اطلاع کامل از تلویزیون های مونتاژ هر دو کشور داشته باشد. طبیعی است که کاربر نمی تواند همزمان هر دو تلویزیون را بغل هم قرار دهد و مقایسه کند. تازه امروزه اکثر خرید به صورت اینترنتی است و کاربران انتخاب می کنند و فروشندگان می فرستند. در وب سایت شرکت سازنده هم کشور مونتاژ کننده هم معمولا بیان نمی شود.  
 

مهمترین و تنها تفاوت تلویزیون ال جی مصری و اندونزی

در اینجا به خوبی این سوال را جواب می دهیم. برای کشور ایران و یا عراق این دو کشور را از نظر موقعیت جغرافیایی بررسی می کنیم. کشور اندونزی به کشور کره جنوبی نزدیک تر است و پس هزینه ترانزیت قطعات تلویزیون به اندونزی کمتر است. از آن طرف کشور مصر دورتر بوده و هزینه ترانزیت قطعات به کشور مصر بیشتر می باشد. از طرفی اندونزی فاصله بیشتری با کشور عراق دارد در حالی که مصر به عراق خیلی نزدیک تر است. حالا هزینه حمل یک تلویزیون از مصر به عراق بسیار کمتر از هزینه حمل یک تلویزیون از اندونزی به عراق است. مهمترین نکته در اینجا این است که هزینه حمل یک دستگاه تلویزیون بسیار بیشتر از هزینه حمل قطعات آن است. پس نتیجه می گیریم که همیشه هزینه حمل تلویزیون مونتاژ مصر پایین تر است. بنابراین قیمت بیشتر تلویزیون مونتاژ اندونزی و تاثیر آن در انتخاب کاربر. 

 


 

قیمت بیشتر تلویزیون مونتاژ اندونزی نسبت به تلویزیون مونتاژ مصر

شما همیشه دلیل قیمت بیشتر تلویزیون مونتاژ اندونزی را سوال می کنید و فکر می کنید این دلیل قیمت بیشتر به خاطر کارایی و یا کیفیت می باشد. در واقع اینطور نیست و قیمت بیشتر تلویزیون مونتاژ اندونزی تنها به دلیل هزینه حمل بیشتر است که در بالا به خوبی آن را توضیح دادیم با این حال کاربران باز تمایل به صرف هزینه بیشتر و الکی را دارند که مساله ای نیست. اما شرکت کره ای یک ساخص کیفیت را در همه کشور ها دارد و طوری نیست که که یک استاندارد را برای اندونزی و یک استاندارد را برای مصر داشته باشد. در نهایت واحد کنترل کیفیت شرکت کره ای مهر تاییدیه را بر تلویزیون های خود میزند پس تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و اندونزی هیچ تفاوتی را با هم ندارند. 

 

سخن آخر، تلویزیون ال جی مونتاژ مصر یا اندونزی کدام را بخرم

تلویزیون ال جی مونتاژ مصر و اندونزی از نظر کیفیت و کارایی و یا حتی وجود یک آپشن با هم فرقی ندارند. تنوع مدلی تلویزیون های شرکت ال جی بالا است. ممکن است یک مدل فقط مونتاژ اندونزی را داشته باشد ولی مدل دیگر در هر دو کشور مونتاژ شده باشد. برای نمونه تنها در اندونزی مونتاژ می شود و در مصر مونتاژ می شود. این دو تلویزیون از نظر مشخصات و ظاهر هم یکی می باشند و تفاوتی را با هم ندارند. اما تلویزیون ال جی ال ای دی UQ7500 دارای مونتاژ اندونزی و مصر است و باز هم تفاوتی بین این دو مونتاژ نیست. حالا ممکن است سایزی از یک مدل مونتاژ یک کشور و سایز دیگر آن مونتاژ کشوری دیگر باشد. به هر صورت لازم نیست حساسیت روی کشور مونتاژ کننده باشد تازه ال جی جدیدا در آمریکا هم سایت مونتاژ را پیاده کرده است تا کشور های آنجا را هم پوشش دهد. 
 

برچسب ها تلویزیون ال جی مونتاژ مصر تلویزیون ال جی مونتاژ اندونزی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha