بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه و بررسی تلویزیون های Mini LED ال جی مدل QNED90 و QNED99

۱۳۹۹/۱۰/۲۶

تلویزیون های مینی ال ای دی Mini LED ال جی در سال 2021 تولید و وارد بازار شده اند.  در تلویزیون های مینی ال ای دی Mini LED ال جی از 3 فناوری در جهت ارتقا کیفیت تصویر استفاده شده است. که به آن ها می پردازیم. اما به صورت کلی ال جی در سال 2021 3 دسته تلویزیون را روانه بازار کرده است. تلویزیون های اولد OLED، تلویزیون های نانوسل nanoCell و تلویزیون های کیوند Qned توسط ال جی  در سال 2021 در اختیار کاربران قرار می گیرند. حتما با تلویزیون های اولد و نانوسل اشنایی دارید، ما در این نوشته به تلویزیون های مینی ال ای دی و یا تلویزیون های کیوند ال جی می پردازیم و در نوشته های دیگر در مورد تلویزیون های اولد و نانوسل 2021 ال جی مطالبی را انتشار می دهیم. در این نوشته ابتدا فناوری های موجود در تلویزیون های کیوند ال جی را معرفی می کنیم و در ادامه دو تلویزیون کیوند 2021 ال جی یعنی تلویزیون کیوند Qned90 و تلویزیون کیوند Qned99 را مورد مقایسه و بررسی قرار خواهیم داد.

تلویزیون های کیوند ال جی با 3 فناوری کوانتوم دات Quantum Dot، مینی ال ای دی  Mini LED و نانوسل NanoCell در سال 2021

 در سال 2021 در تلویزیون هایی با نام کیوند 3 فناوری کاربردی را قرار داده است. این تلویزیون که این 3 فناوری را دارند در سری کیوند وارد بازار می شوند و معمولا قیمت بالایی را به نسبت تلویزیون های نانوسل و قیمت پایینی را به نسبت تلویزیون های اولد دارند. اما خبر خوب این است که تلویزیون های کیوند ال جی از لحاظ کیفیت بسیار نزدیک به تلویزیون های اولد هستند.

تلویزیون های کیوند ال جی با 3 فناوری کوانتوم دات Quantum Dot، مینی ال ای دی  Mini LED و نانوسل NanoCell در سال 2021

فناوری مینی ال ای دی Mini LED در تلویزیون های کیوند 2021 ال جی

 در واقع Mini LED یک فناروی است که در تلویزیون های ال جی 2021 قرار گرفته است. فناوری mini LED به نور پس زمینه و برد LED تلویزیون مربوط می شود. در واقع در این فناوری بر روی برد LED تعداد 30000 لامپ LED وجود دارد. اندازه لامپ های Mini LED بسیار کمتر از لامپ های LED است. این اختلاف در اندازه لامپ ها به یک چهلم می رسد. یعنی یک لامپ Mini LED یک چهلم یک لامپ LED است. در فناوری Mini LED در نور پس زمینه  دقت نور پردازی بیشتر است و آلودگی نوری اطراف پیکسل ها کمتر می باشد( تعداد لامپ بیشتر= اندازه لامپ کوچکتر= دقت نور پردازی بیشتر). اما فناوری Mini LED چه ویژگی های دیگری را موجب شده است؟

فناوری Full Array Local Dimming همگام با نور پردازی Mini LED در تلویزیون های کیوند ال جی 2021

در تلویزیون ها برای اینکه کیفیت  تصویر افزایش یابد از فناوری FALD یا Full Array Local Dimming استفاده می شود. فناوری FALD به خاموش و روشن شدن گروه های LED گفته می شود که هر چه گروه ها بیشتر باشد کیفیت تصویر افزایش می یابد. برای نمونه نمایش رنگ سیاه عمیق، روشنایی تصویر و کنتراست صفحه نمایش در رده بالایی از کیفیت قرار می گیرد. تصور کنید که 30000 هزار لامپ مینی ال ای دی چه تعداد گروه را می تواند تشکیل دهد، 2500 گروه. بله در تلویزیون با نور پردازی مینی ال ای دی تا 2500 زون و یا منطقه تاریک و روشن تشکیل می شود که به آن FALD می گویند. در نتیجه این فناوری رنگ ها بسیار دقیق دیده می شوند و در یک تصویر مشکی با حضور ماه، هاله سفید را در اطراف آن مشاهده نمی کنید و مرز بین سفید و مشکی به خوبی مشخص است و این یعنی دقت نمایش تصویر با Mini LED که ال جی در تلویزیون های کیوند 2021 قرار داده است

فناوری کوانتوم دات در تلویزیون های کیوند ال جی 2021

ال جی علاوه بر فناوری Mini LED در تلویزیون های کیوند 2021 از فناوری کوانتوم دات Quantum Dot هم استفاده کرده است. این فناوری دقت نور پردازی را افزایش می دهد و مجب می شود تا پیکسل ها در ایده آلترین حالت ممکن تصویر را نمایش دهند. در این فناوری دامنه رنگی بیشتر و دقت رنگ ها بیشتر خواهد بود. فناوری کوانتوم دات Quantum Dot در تلویزیون های سامسونگ کیولد وجود دارد و دقیقا همین فناوری است که در تلویزیون های کیوند ال جی به کار گرفته شده است. 

فناوری نانوسل در تلویزیون های کیوند ال جی 2021

همه ما کم و بیش با فناوری نانوسل NanoCell آشنایی داریم و تلویزیون های نانوسل ال جی را می شناسیم. در فناوری نانوسل از یک صفحه نانوکریستال در بین نور پس زمینه و صفحه نمایش برای بهینه رنگ ها و تصفیه آن ها استفاده می شود. چون اندازه این ذره ها کوچک می باشد به آن ها نانو ذرات می گویند و نانوسل هم  به همین واسطه برای عنوان نام تلویزیون های ال جی استفاده شده است. نانوسل یک صفحه فیلتر رنگ است و کمک می کند تا رنگ های بیشتری امکان نمایش را داشته باشند. بنابراین تصویر در تلویزیون های نانوسل پر رنگ تر و شفاف تر است. این فناوری در تلویزیون های کیوند ال جی 2021 قرار گرفته است. حالا تلویزیون کیوند ال جی 2021 با این سه فناوری چه کیفیت تصویر را داشته باشد؟

معرفی تلویزیون های کیوند ال جی در سال 2021

تلویزیون های کیوند ال جی در سال 2021 با 3 فناوری که در بالا معرفی کردیم وارد بازار شده اند. تلویزیون های کیوند کیفیت تصویر فوق العاده ای را دارند و می توانند هر بیننده را مجذوب خود کنند. در واقع این تلویزیون ها از تلویزیون های نانوسل و کیولد با کیفیت تر و گرانتر خواهند بود و رقیبی برای تلویزیون های اولد رده پایین ال جی مانند تلویزیون اولد A1 و یا B1 ، تلویزیون های نئو کیولد سامسونگ در سال 2021  و تلویزیون های سونی 2021 خواهند بود.

مقایسه تلویزیون کیوند 4K ال جی Qned90 و تلویزیون کیوند 8K ال جی Qned99

فعلا دو مدل از تلویزیون های کیوند ال جی در سال 2021 معرفی شده اند. تلویزیون  کیوند ال جی Qned90 و تلویزیون کیوند ال جی  Qned 99  با مشخصاتی فوق العاده روانه بازار شده اند. این تلویزیون چه ویژگی هایی را دارند.

تلویزیون کیوند ال جی 2021 مدل QNED90

Display type: LCD

Backlight: Mini LED
Resolution: 4K
Sizes:  75-inch, 86-inch
Processor: Alpha 7 Gen 4
Sound: To Be Added
HDMI 2.1: Yes 
4K@120Hz: Yes
VRR: Yes

 

تلویزیون کیوند ال جی 2021 مدل QNED99

Display type: LCD

Backlight: Mini LED
Resolution: 8K
Sizes:  75-inch, 86-inch
Processor: Alpha 9 Gen 4
Sound: To Be Added
HDMI 2.1: Yes 
4K@120Hz: Yes
VRR: Yes

تلویزیون اولد C1، بازهم برتری با ال جی در سال 2021

تلویزیون اولد ال جی CX بهترین تلویزیون 2020

رونمایی از تلویزیون های سونی 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های ال جی 2021: هر آنچه باید بدانید

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha