بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 43 اینچ سامسونگ Dual LED فورکی 4K UHD اسمارت Smart مدل 43TU8502

Samsung Dual LED TV 4K UHD Smart 43 Inch 43TU8502

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
به زودی
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۰/۹/۲۷
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
TU8502
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
20 وات
اسمارت
سال ساخت
2020
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 43 اینچ سامسونگ Dual LED فورکی 4K UHD اسمارت Smart مدل 43TU8502

سامسون با تولید تلویزیون های دول ال ای دی Dual LED کیفیت تصویر در تلویزیون های خود را دگرگون کرده است. تلویزیون سامسونگ TU8502 یکی دیگر از تلویزیون های سامسونگ است که در سال 2020 تولید شده است. خوب طبیعی است که کاربر یک کیفیت تصویر خارق العاده را در یک تلویزیون انتظار دارد. سامسونگ با ایجاد و قرار دادن فناوری Dual LED در تلویزیون سری TU مدل TU8502 کیفیت تصویر را چگونه ارائه می دهد.  آیا تلویزیون سامسونگ TU8502 می تواند کیفیت تصویر را دگرگون کند.؟ Dual LED چیست و چگونه کار می کند؟ در ادامه به همه این سوالات در اینجا جواب خواهید داد. 

 

تلویزیون TU8502 در سری TU و در سال 2020 تولید شده است. این تلویزیون در اندازه های متفاوتی تولید شده است که ما در اینجا به اندازه 43 اینچ آن می پردازیم. تلویزیون 43 اینچ سامسونگ TU8502 را می توان برای یک فضای بزرگ استفاده کرد و تقریبا تلویزیون با پنل بزرگ نسبی می باشد. کیفیت تصویر در این تلویزیون 4K می باشد. شاید اینگونه به نظر برسد که خوب همه تلویزیون های موجود در بازار کیفیت تصویرد 4K را دارند، اما ما در اینجا تفاوت ها در تصویر TU8502 را با بقیه مدل ها مورد بررسی قرار می دهیم و مشخص می کنیم که تلویزیون TU8502 با فناوری Dual LED چقدر ارزش سرمایه گذاری و صرف هزینه را دارد. قیمت تلویزیون سامسونگ مخصوصا مدل هایی که با تکنولوژی همراه هستند زیاد است و کاربر صرف هزینه برای چه امکاناتی را باید بداند.

تلویزیون TU8502 از نور پس زمینه استفاده می کند بنابراین این تلویزیون یک تلویزیون ال ای دی LED می باشد. آرایش لامپ های LED در کناره های پنل و روی برد LED می باشد. در  تلویزیون های معمولی در هر نقطه از یک لامپ ال ای دی استفاده می شوداما این تلویزیون با فناوری Dual LED متفاوت است و از دو لامپ ال ای دی استفاده می کند  و Dual گواه عدد 2 می باشد. در ادامه کاربرد و کارایی این فناوری جدید را توضیح می دهیم. 

 تلویزیون TU8502 از محدوده دینامیکی و فرمت های HDR پشتیبانی می کند و می تواند بعضی  از  فرمت های را نمایش دهد. فرمت های HDR جزئیات کنتراست و روشنایی بالایی را دارند. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می توان از کیفیت تصویر Full HD به عنوان یک کیفیت تصویر 4K بهره برد. صدای 20 وات با قابلیت های کاربردی در آن همه جانبه و فراگیر است و در صورت نیاز می توان از اسپیکر های جانبی بهره برد و برای این منظور پورت دیجیتال از نوع اپتیکال در اختیار قرار می گیرد. تایزن هم بستر نرم افزاری خواهد بود و با سرعت و محیط کاربری جذاب، متحیرتان خواهد کد.

نور پردازی Dual  LED ، قدمی جوتر از رقبا

با ورود هر فناوری به تلویزیون یک ویژگی از تصویر ارتقا می یابد. با فناوری Dual LED چه قابلیتی در تلویزیون سامسونگ ارتقا یافته است؟ جواب ( رنگ تصویر ) است. Dual LED در سال 2020 در تلویزیون ها قرار گرفته است. این فنفاوری رنگ نمایش رنگ را گسترش داده است و موجب شده تا تصویر رنگ های بیشتری نمایش دهد. در این فناوری در هر نقطه از محل قرار گیری لامپ ال ای دی بجای یک عدد از دو عدد لامپ ال ای دی استفاده شده است. یکی از لامپ ها نور سفید و دیگری نور زرد را انتشار می دهد. با این ویژگی پیکسل ها در پنل دو نور را دریافت می کنند و متناسب با هر نور یک رنگ جدا را ارائه می دهند و موجب می شوند تا رنگ های بیشتری امکان نمایش را داشته باشند.  سامسونگ با این ویژگی توانسته است کیفیت تصویر را در تلویزیون های خود دگرگون کند. البته نمی توان گفت که کیفیت رنگ از تلویزیون های QLED بیشتر است ولی به طور قطع از تلویزیون های LED کیفیت تصویر  و نمایش رنگ غنی تری را ارئه می دهد.

تماشای تصاویر با پنل VA و ایجاد یک فضای سینمایی

VA به معنی Vertical Alignment است و به اریشی از پیکسل ها گفته می شود. در این نوع از آرایش، پیکسل ها عمودی بوده و خصوصیت ویژه ای را به تصویر می بخشند. چون پیکسل ها به هم فشرده می باشند و نور و یا آلودگی نوری را از کناره ها عبور نمی دهند. در نتیجه آن کیفیت تصویر در تلویزیون های سامسونگ  به واسطه این نوع پنل بسیار زیاد ست و رنگ سیاه عمیق در آن به صورت خارق العاده ای نمایش داده می شود. پنل VA برای تماشای فیلم ها در یک فضای کم نور و یا تاریک فوق العاده است و در آن جزئیات تیره رنگ به خوبی نمی شداده می شوند. برای نمونه در تصویر تلویزیون TU8502 یک تصویر خاکستری به همان رنگ خاکستری و یک تصویر تیره به رنگ تیره نمایش داده می شود. نمایش رنگ سیاه عمیق  در آن بسیار جذاب است و  و تجربه ای تماشای تصویر هیجان انگیز را ایجاد می کند.

بهینه سازی رنگ تصویر با صفحه نمایش کریستال 

به خاط دارید که سامسونگ در سری TU از تولیدات 2020 خود از صفحه نمایش کریستالی استفاده کرده است. این نوع از صفحه نمایش رنگ ها را در رده بالایی نمایش می دهد و می تواند رنگ هایی که قابل نمایش نیستند را قابل نمایش سازد. در این تلویزیون 8 بیت پردازش داده را می توان با صفحه نمایش ارائه داد به این معنی که در تلویزیون 43 اینچ TU8502 تا 16.7میلیون رنگ نمایش داده می شود. رنگ ها به صورت دینامکی  نمایش داده می شوند و هر بیننده ای را مجذوب خود می کنند. رنگ هایی زنده، شاد و درخشان هر تصویری را دگرگون می کنند. می توانید یک تلویزیون با صفحه نمایش کریستالی را با یک تلویزیون با صفحه نمایش عادی را به نسبت ارائه رنگ مقایسه کنید آن وقت برتری Crystal Display مشخص خواهد شد.

پردازنده کریستالی در تلویزیون TU8502 یک نام است و یا یک کارایی؟

در تلویزیون سامسونگ 43 اینچ TU8502 از پردازنده کریستال 4K استفاده شده است. برای بسیاری از کاربران جای سوال است که این پردازنده چه برتری بر پردازنده سال قبل در تلویزیون های سری RU یعنی UHD Engine دارد. خوب هر فناوری باید برتری بر فناوری قدیمیتر داشته باشد، اما خوب در بعضی از مواقع بازار گرمی بوده و برای اینکه مخاطبان جذب خرید شوند از نام ها و شعار هایی گاها بی مربوط استفاده می شود. پردازنده کریستال 4K همانند پردازنده UHD Engine 4 هسته ای است. این پردازنده برای اینکه تلویزیون تصاویر HDR که جزئیات زیادی را دارند بهتر نمایش داده شود در این تلویزیون ها قرار گرفته است. با این پردازنده به میزان 20 تا 30 درصد کارایی نمایش تصویر در تلویزیون افزایش یافته است. 

پردازش پویای داده و آنچه اولین تجربه خواهد بود

شاید ا به حال تجربه تماشای یک تصویر HDR را نداشته باشید، اما باید بدانید که تصویر HDR بالاترین سطح کیفیت از تصویر است که در تلویزیون ها و یا دیگر وسایل تصویری نمایش داده می شود. یک تصویر HDR چنان جزئیات گسترده ای را در پی دارد که هر المان از تصویر آن با المان مجاور متفاوت بوده و رنگ ها به صورت کم رنگ و پر رنگ در دامنه ای وسیع ارائه می شوند. تلویزیون TU8502 از پردازش داده های پویا پشتیبانی می کند و می تواند تصویر با کیفیت و با جزئیات بالایی را نمای دهد. این تلویزیون از نور پس زمینه Edge استفاده می کند که شاید به اندازه نور پس زمینه Direct روشنایی را ایجاد نکند اما روشنایی را در یک رنج مورد قبول ارائه می دهد. فرمت هایی که با این تلویزیون نمایش داده می شوند فرمت HDR10 Plus و HDR و HLG می باشند. HDR 10 + چیزی کمتر از دالبی ویژن نیست و بسیار گسترده و منسجم تصویر فوق العاده ای را دارد. خوب برای تصاویر SDR مانند شبکه های داخلی و آنچه از آنتن گرفته می شود کارایی فوق العاده ای را به نمایش می گذارد چون این گونه تصاویر جزئیاتی به اندازه HDR ندارند.

شاید تلویزیون TU8500 برای گیمر ها وارد بازار شد

اگر بخواهیم تلویزیون TU8502 سامسونگ را با تلویزیون های قبل از خود مقایسه کنیم باید عنوان کنیم که برای کاربری بازی ویژگی های زیادی به نسبت سری قبلی اضافه شده است. سامسونگ در سری TU و تلویزیون TU8502 از ویژگی هایی چون Game Mode و یا ALLM استفاده کرده که نه تنها کاربران عادی بلکه کاربران حرفه ای هم می توانند رضایتی کامل از عملکرد آن را داشته باشند. سامسونگ در تلویزیون TU8502 از Auto Low Latency Mode استفاده کرده است که سرعت انتقال داده از کنسول بازی تا پخش توسط صفحه نمایش را سرعت می بخشد البته این ویژگی برای هر تصویر پر سرعتی کاربرد فوق العاده ای دارد. 

 

کابل ها را مخفی کنید تا خدایی نکرده موجب افتادن تلویزیون نشود.

طراحی در تلویزیون های سامسونگ منحصر به فرد است و بیشتر کاربران بر این باورند که تلویزیون های سامسونگ بسیار خوش تراش و کم ضخامت هستند. البته این میزان از ظرافت از طرفی دیگر موجب کاهش استحکام در آنها شده است و معمولا نمی توانند همانند تلویزیون های ال جی مقاوم باشند. بنابراین اگر قصد خرید یک تلویزیون سامسونگ را دارید باید بیشتر از آن مراقب کنید چراکه اگر تلویزیون ال جی در برابر ضربه یک توپ کوچک مقاوت می کند و خراب نمی شود یک تلویزیون سامسونگ نمی تواند عملا بلا استفاده بماند. در تلویزیون سامسونگ TU8502 از مدیریت کابل استفاده شده است . این ویژگی می تواند کابل ها را بر روی پایه مخفی کند، تا از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری شود.

 

با یک کلیک وارد وب شوید، تلویزیون TU8502 یک دوست فرمان بردار

 شاید عجیب به نظر برسد اما قطعا در آینده تلویزیون ها بسیار هوشمند خواهند شد تا یک سری از عملکرد ها را انجام دهند که امروزه به روش سنتی انجام می شود. تلویزیون TU8502 قابلیت هوشمند با سیستم عامل تایزن دارد. تایزن محبوب همیشگی کاربران سامسونگ است که هم سریع بوده و هم محیط جذابی را دارد. در این تلویزیون از Bixby پشتیبانی می شود که می توان یک دکمه را فشار داده و با تلویزیون محاوره کرد. مثلا" گوگل ساعت چند است" یا " گوگل امروز بازی فوتبا کدام تیم است" کاربران همیشه یوال دارند که ایا زبان فارسی برای تلویزیون و جستجوی صوتی Voice Search امکان پذیر است؛ جواب خیر است در برنامه اولیه آن از زبان فارسی پشتیبانی نمی شود. باید یه مقداری انگلیسی هم بلد باشید تا گوگل را متوجه کنید. تلویزیون TU8502 دارای گیرنده دیجیتال و خروجی صوتی دیجیتال و دیگر پورت های کاربردی است که فکر نکنم ویژگی های مورد نیاز امروزه را نداشته باشد. 

مشاهده  محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
TU8502
نوع تلویزیون
LED
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
43 اینچ
Bit Depth پنل
8 بیت
آرایش پیکسل پنل
عمودی(VA)
زاویه دید
متوسط
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Edge
نوع لامپ LED
دوتایی LED
فناوری Dimming
Frame Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
Crystal 4K
فرکانس تصویر
60 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
20 وات
ساب ووفر
ویژگی های صوتی
Virtual Sound
اسمارت
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه وسط
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
3 عدد
پورت USB
2 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2020
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha