بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

اشتراک محتوا فقط با یک بارضربه زدن به ریموت کنترل در تلویزیون های 2021 ال جی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹

ال جی در تلویزیون های 2021 از ویژگی و قابلیت هایی منحصر به فرد استفاده کرده است، اما آنچه که به طور قطع شما را درگیر می کند و برای شما جذاب خواهد بود ریموت کنترل در تلویزیون های ال جی 2021 می باشد. ال جی نوآوری را به همراه نور آوری به کاربران خود ارائه داده است. ریموت کنترل هوشمند!

ریموت کنترل هوشمند 

 همه ما با ریموت کنترل آشنایی داریم و از آن استفاده کرده ایم. اما ریموت کنترل هوشمند متفاوت است، در اصل ریموت کنترل چه کارایی هایی را دارد که با بقیه ریموت کنترل ها متمایز می شود. در واقع باید بدانیم که تفاوت هایی وجود دارد و دلیل نامگذاری هوشمند، فقط سوری نیست.

در ریموت کنترل هوشمند اسکرول وجود دارد، بله همانند موس کامپیوتر مجهز به دکمه غلطان می باشد. با آن می توان صفحات را تغییر دارد ئ یا منو را بالا و پایین آورد. دکمه OK دارد. همان اسکرول را اگر به طرف داخل فشار دهید به مانند OK یا تایید عمل می کند. آیا ریموت کنترل هوشمند فقط همین یک تفاوت را با ریموت کنترل استاندارد دارد؟

خیر، در ریموت کنترل هوشمند از میکروفون استفاده شده است. در بالای ریموت کنترل هوشمند بالای دکمه پاور Power از یک میکروفون کوچک استفاده شده است که کاربر خاصی را دارد. این میکروفن می تواند رابط صوتی کاربر و تلویزیون باشد.

در واقع امروزه تلویزیون ها هوشمند شده اند و با صدای کاربر هم عمل می کنند. در مورد جستجوی صوتی یا Voice Assistant شاید شنیده باشید. این ویژگی قابلیت تلویزیون برای دریافت صدای کاربر و انجام دستور کاربر است. در این ویژگی می توان چه با دنیای مجازی و چه با تلویزیون ارتباط برقرار کرد. حالا وجود میکروفن در ریموت کنترل هوشمند به این دلیل می باشد. 

کدام تلویزیون ها دارای ریموت کنترل هوشمند هستند؟

بسیار ساده و آسان می توان یافت که کدام تلویزیون ها دارای ریموت کنترل هوشمند هستند. اول به وب سایت شرکت سازنده مراجعه کنید در قسمت مشخصات فنی Specs یا Specification مشخصات تلویزیون را مطالعه کنید و معمولا در قسمت آخرAccessory نوشته شده است و معنی اقلام همراه تلویزیون است. اگر در ان قسمت نوشته شده بود Magic Remote  یعنی ریموت کنترل همراه آن مدل تلویزیون هوشمند است و بعضی از مواقع هم مدل ریموت کنترل نوشته می شود به صورت MR18 یا MR20 و در سال 2021 که مدل ریموت کنترل هوشمند MR21 می باشد. اما اگر ریموت کنترل هوشمند نباشد به صورت Standard نوشته می شود.

Magic Tap در تلویزیون های ال جی 2021

ال جی در سال 2021 ریموت کنترل MR21 را با قابلیتی منحصر به فرد همراه تلویزیون ها کرده است. این ویژگی NFC نام دارد، قطعا با آن آشنایی دارید ولی ساید نام انگلیسی آن را نمی دانستید.  این ویژگی همان اتصال با مادون قرمز است که در گوشی های چند سال پیش وجود داشت و الان با بلوتوث های پر سرعت جایگزین شده است. اتصال از فاصله کم یا NFC بسیار کاربردی است. NFC مخفف عبارت انگلیسی Near Field Connection است.

با یک بار ضربه زدن گوشی به ریموت کنترل می توان کلیه اطلاعات مانند تصویر و صدا را بر روی تلویزیون تماشا کرد و یا به اشتراک گذاشت. خیلی راحت و سریع، دیگر لازم نیست صفحه به صفحه در منوی WebOS( سیستم عامل در تلویزیون های ال جی) بگردید تا محتوای را نمایش دهید. در این ویژگی می توان از گوشی به صورت ریموت کنترل استفاده کرد. اما جدا از NFC یا Magic Tap از میانبر هایی دیگر نیز استفاده شده است که راحتی کاربر تلویزیون را موجب می شود.

Magic Tap در تلویزیون های ال جی 2021

رونمایی از تلویزیون های سونی 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های ال جی 2021: هر آنچه باید بدانید

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha