بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

کیوند، تلویزیون مینی ال ای دی ال جی 2021

۱۳۹۹/۱۰/۲۸

کیوند نامی است که ال جی برای تلویزیون های 2021 با نور پس زمینه Mini LED تعیین کرده است. تلویزیون کیوند دارای فناوری هایی است که بدون شک رقیت تلویزیون های رده پایین خواهد بود و از تلویزیونهای کیولد سامسونگ پیش افتاده است. در واقع ال جی در سال 2021  سه دسته تلویزیون را روانه بازار کرده است. تلویزیون های اولد، تلویزیون های کیوند و تلویزیون های نانوسل از تلویزیون های 2021 ال جی خواهند بود. تلویزیو های اولد خود به دوسته اولد OLED و اولد اوو OLED EVO دسته بندی می شوند. ما در این نوشته فقط تلویزیون های کیوند را مورد بررسی قرار می دهیم و به صورت کلی آن ها را معرفی می کنیم.

مینی ال ای دی Mini LED

در تلویزیون کیوند ال جی از نور پس زمینه استفاده شده است. نور پس زمینه در تلویزیون کیوند، با لامپ های Mini LED انجام می شود. در نور پس زمینه تلویزیون کیوند از 30000 عدد لامپ Mini LED استفاده شده است. که این لامپ ها بسیار کوچک هستند و به گونه ای که لامپ LED چهل برابر یک لامپ Mini LED می باشد.  حالا تعداد بیشتر لامپ Mini LED و کوچک بودن آنها موجب دقت نور پردازی بیشتر می شود و تصویر را روشن تر و شفاف تر ارائه می دهد. اما با این نور پردازی، فناوری FALD  به چه صورت خواهد بود. 

مینی ال ای دی Mini LED

فناوری Fald با نور پردازی Mini LED

 در واقع به خاموش شدن گروهی لامپ های برد LED فناوری Local Diiming می گویند واگر همه لامپ ها در گروه ها باشند و یا اینکه تعداد گروه ها بیشتر باشد به آن Full Array Local Dimming می گیوند. در نور پردازی Mini LED تعداد 2500 گروه و یا زون مجزا وجود خواهد داشت که به مراتب کنتراست، نمایش رنگ سیاه عمیق و یا روشنایی صفحه نمایش را افزایش می دهند. در تلویزیون های کیوند ال جی میزان روشنایی بیشتر از 2500 نیت می باشد. تصویر شفاف و غنی از رنگ فقط با نور بیشتر ارائه می شود. 
کیوند با نور پس زمینه Mini LED و فیلتر رنگ نانوسل  NanoCell  تصویر را نمایش می دهد. یعنی همان فناوری در تلویزیون های نانوسل 2020 و 2019 در تلویزیون های کیوند هم موجو می باشد. این تلویزیون ها با فناوری های سه گانه Mini LED، نانوسل NanoCell و کوانتوم دات Quantum Dot توانسته اند کیفیت تصویر را دگرگون کنند. 

فناوری Fald با نور پردازی Mini LED

 

تلویزیون های کیوند ال جی 2021

تلویزیون های کیوند ال جی QNED90 با کیفیت تصویر 4K و  QNED99 با کیفیت تصویر 8K  در سال 2021 وارد بازار شده اند. 

تلویزیون کیوند QNED90

این تلویزیون کیفیت تصویر 4K را  دارد و از پردازنده هوشمند آلفا 7 نسل 4 استفاده می کند. این پردازنده دارای شبکه عصبی بیشتر است و تصاویر را به 4K AI Upscaling ارتقای کیفیت می دهد. در این تلویزیون از دالبی ویژن  و دیگر فرمت های HDR پشتیبانی می کند. این تلویزیون سیستم عامل WebOS ورژن 6.0 را استفاده می کند و ریموت کنترل آن دارای NFC می باشد.

تلویزیون کیوند QNED99

این تلویزیون کیفیت تصویر 4K را  دارد و از پردازنده هوشمند آلفا 9 نسل 4 استفاده می کند. این پردازنده دارای شبکه عصبی بیشتر است و تصاویر را به 4K AI Upscaling ارتقای کیفیت می دهد. در این تلویزیون از دالبی ویژن  و دیگر فرمت های HDR پشتیبانی می کند. این تلویزیون سیستم عامل WebOS ورژن 6.0 را استفاده می کند و ریموت کنترل آن دارای NFC می باشد.

تلویزیون اولد C1، بازهم برتری با ال جی در سال 2021

تلویزیون اولد ال جی CX بهترین تلویزیون 2020

رونمایی از تلویزیون های سونی 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های ال جی 2021: هر آنچه باید بدانید

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha